Uvjerljive pobjede Netsa i Lakersa

Pet utakmica u kojima smo vidjeli pobjede s velikim razlikama…

Boston Celtics vs Brooklyn Nets 95:123

Kyrie Irving imao je 37 poena i osam asistenccija u povratku u Boston. Kevin Durant je imao 29 poena. Netsi su došli do druge pobjede u dvije utakmice, dok je Celticsima ovo prvi poraz u sezoni. Boston se držao u utakmici tijekom prvog poluvremena, ali onda su u drugom poluvremenu potpuno pali. Boston je imao samo 41 poen u drugom poluvremenu dok su Netsi dominirali sa 72 postignuta poena u drugom poluvremenu. Jaylen Brown predvodio je Boston sa 27 poena.

Los Angeles Lakers vs Dallas Mavericks 138:115

Nakon poraza u prvoj utakmici, Lakersi su bili uvjerljivi u drugoj utakmici sezone. Nadigrali su lagano Mavse. Luka Dončić nije imao šanse protiv Anthonyja Davisa i LeBrona Jamesa. Anthony Davis je imao 28 poena u ovoj utakmici. Montrezl Harrell je imao 17 od 22 poena u drugom poluvremenu. Dončić je imao 27 poena i sedam asistencija u prvoj utakmici na Božić u njegovoj karijeri. Lakersi su na poluvremenu imali vodstvo 69:57 na poluvremenu uz šut 61,4%.

Milwaukee Bucks vs Golden State Warriors 138:99

Warriorsi su također kao Boston bili solidan protivnik sve do drugog poluvremena. A onda u drugom poluvremenu nastali su veliki problemi za Warriorse. Postigli su 43 poena i dopustili su 72 poena. Bucksi su upisali i više nego uvjerljivu pobjedu. Krhis Middleton predvodio je momčad s 31 poenom. Warriorsi su -65 poena u prve dvije utakmice. Druga najveća brojka u povijesti lige u prve dvije utakmice.Također ovo je drugi najveći poraz na Božić u povijesti. Najteži poraz bio je Syracuse Nationalsa protiv New York Knicksa kada su Knicksi 25.12.1960. slavili rezultatom 162:100.