Treći triple-double zaredom Jimmyja Butlera, pobjeda Netsa protiv Lakersa

Milwaukee Bucs vs Toronto Raptors 96:110

Norman Powwell bio je efikasan u pobjedi Raptorsa protiv Bucksa. Imao je 29 poena. Pascal Siakam ubacio je 27, a Raptorsi su nadigrali Buckse i tako im nanijeli peti poraz zaredom. Powell je šuitrao 9-12, od čega je trica bila 4-7. Imao je 15 poena u prvoj četvrtini. Bucksi su imali zaostatak od 23 poena. Najbliže su uspjeli doći na deset poena zaostatka, ali nisu mogli više od toga.

Giannis je predvodio Buckse s 23 poena, 12 skokova, osam asistencija i dvije ukradene. Ali je imao i pet izgubljenih i šut 8-20. On i Middleton zajedno su imali 11 izgubljenih lopti.

Los Angeles Lakers vs Brooklyn Nets 98:109

James Harden je imao 23 poena, Joe Harris 21 sa šest trica. Netsi su uspjeli nadigrati Lakerse. Kyrie Irving je imao 16 poena, a Netsi su ovu utakmicu igrali opet bez Kevina Duranta koji je propustio treću utakmicu zaredom.

LeBron James je postigao 35,000. poen u karijeri. Imao je 32 poena, osam skokova i sedam asistencija. Kyle Kuzma dodao je 16 poena i deset skokova. Ovo je za Lakerse drugi poraz u deset utakmica.

Anthony Davis opet nije igrao za LA. Timothe Luwawu Cabarrot je imao sjajnu večer s pet postignutih trica. U drugom poluvremenu Netsi su kontrolirali susret i tako su došli do 19. pobjede u sezoni.

Sacramento Kings vs Miami Heat 110:118

Jimmy Butler upisao je 13 poena, 13 asistencija i deset skokova. Treći triple-double zaredom. Miami je nadigrao Kingse i tako su prekinuli niz od tri poraza zaredom.

Bam Adebayo je također imao triple double sa 16 poena, deset asistencija i 12 skokova. Ovo je Miamiju prva pobjeda u Sacramentu nakon skoro pet godina. Tyler Herro je imao 27.

Miami je imao 23 poena prednosti u trećoj, ali onda su Kingsi došli na 89:79. No, za razliku od utakmice protiv Warriorsa gdje su ispustili 15 poena na poluvremenu, Miami je ovaj put uspio doći do pobjede.