Stephen Curry zabio 10 trica u povratku, Šarić najbolji u pobjedi 76ersa, rookie Mitchell ponovno oduševio

Jazzeri su pobijedili Cavse na LeBronov rođendan, Šarić je predvodio Philu do pobjede, a Pistonsi su odigrali vrhunsku utakmicu u pobjedi protiv Spursa. Stephen Curry se vratio nakon 11 utakmica izostanka zbog ozljede, ubacio je nevjerojatnih 38 poena u povratku.

Orlando Magic (12-25) – Miami Heat (19-17) 111:117

Miami je odigrao odlično drugo poluvrijeme u kojem su se vratili nakon što su imali ostatak i do 18 poena. Johnson je ubacio 22 poena u trećoj četvrtini, a Goran Dragić je imao 14 u četvrtoj četvrtini. Miami je postigao 67 poena u drugom poluvremenu, dok je Orlando imao samo 45. Također, Orlando je u prvom poluvremenu imao 24 poena iz kontre, dok su u drugom imali samo dva.

New Orleans Pelicans (18-18) – New York Knicks (18-18) 103:105

U posljednjoj minuti utakmice Kristaps Porzingis postigao je sedam poena zaredom. Izjednačili su rezultat, a poene za vodstvo pogodio je iskusni Jarret Jack. Pogodio je dva slbodna bacanja devet sekundi prije kraja. U posljednje tri minute utakmice Knicksi su zaostajali osam poena, ali su na kraju uspjeli preokrenuti rezultat i doći ponovno na omjer .500.

Pelicans:

Anthony Davis: 11-24, 31p, 9sk, 5blk

DeMarcus Cousins: 9-19, 29p, 19sk, 4as

Knicks:

Kristaps Porzingis: 11-22, 30p, 7sk, 3as, 2ukr, 2blk

Detroit Pistons (20-15) – San Antonio Spurs (25-12) 93:79

Pistonsi su u ovom susretu bili bez dva startera. Nije igrao Reggie Jackson, a nije igrao ni Avery Bradley. No, Pistonsi nisu nikako gubili u ovom susretu. Ovo im je bila 20. pobjeda u sezoni. Spursi su imali 79 poena, to je najmanji broj poena koje su Pistonsi dopustili ove sezone. “Pokušavali smo se boriti, vratiti se nekako, ali uvijek smo radili iste greške: Pistonsi su uzeli vrlo dobru pobjedu. Zaslužili su slaviti”, izjavio je trener Spursa, Gregg Popovich.

Pistons:

Reggie Bullock: 9-14, 22p

Luke Kennard: 7-12, 20p, 3ukr

Spurs:

Kawhi Leonard: 4-11, 18p, 3as, 2sk

Atlanta Hawks (10-26) – Portland Trail Blazers (18-17) 104:89

Hawksi su došli do treće pobjede u posljednje četiri utakmice. Dennis Schroder imao je 18 od 22 poena u drugom poluvremenu. Hawksi su u drugom poluvremenu ubacili 58 poena, a Blazersi su imali samo 37. Najgora momčad lige zaostajala je na početku treće 11 poena, ali su uspjeli preokrenuti tri minute prije kraja treće na 67:66. Od tada nisu ispustili vodstvo.

Hawks:

Dennis Schroder: 9-17, 22p, 8as

Blazers:

Shabaz Napier: 8-15, 21p, 8sk, 6as, 2blk

Jusuf Nurkić: 3-11, 8p, 11sk, 4as, 3blk

Utah Jazz (16-21) – Cleveland Cavaliers (24-12) 104:101

LeBron James je proslavio svoj 33. rođendan, ali ne baš na način na koji je on htio. Njegovi Cavsi su izgubili protiv Utaha koji su predvođeni sjajnim rookie igračem Donovanom Mitchellom upisali novu pobjedu. 13 od 16 pobjeda u sezoni ostvareno je kod kuće. Jazzeri su prelomili susret u drugoj i trećoj četvrtini kad su postigli 54 poena, a Cavsi su imali 37.

Jazz:

Donovan Mitchell: 10-17, 29p, 6as, 3sk, 3ukr

Derrick Favors: 8-11, 19p, 6sk, 3ukr

Cavs:

Lebron James: 12-22, 29p, 8sk, 6as, 2ukr

Golden State Warriors (29-8) – Memphis Grizzlies (11-25) 141:128

Nevjerojatan povratak dvostrukog MVP-a. Ubacio je 38 poena, a od toga je Curry ubacio čak deset trica u pobjedi Warriorsa protiv Grizzliesa. U prvoj četvrtini Warriorsi su ubacili 40 poena, a u drugoj i trećoj četvrtini po 38. Curry je propustio 11 utakmica, a u ovoj je igrao nešto više od 26 minuta.

Denver Nuggets (19-17) – Philadelphia 76ers (16-19) 102:107

Sixersi su i ovaj susret igrali bez Joela Embiida, ali je zato Dario Šarić predvodio Sixerse do preokreta i pobjede protiv Nuggetsa u gostima. Jerryd Bayless ubacio je 14 poena u utakmici, sve u drugom poluvremenu. Nuggetsi su imali vodstvo 72:58, a onda su Sixersi krenuli u seriju 25:4. Imali su vodstvo 83:76. Uspjeli su do kraja izdržati i pobijediti bez Embiida.