Sjajna utakmica Jokića i Michaela Portera, pobjede Celticsa i 76ersa

Još jednu fantastičnu utakmicu odigrali su Jokić i Porter u pobjedi Nuggetsa. Boston je lagano pobijedio Netse, Lakersi koji su osigurali prvo mjesto na Zapadu poraženi su u susretu protiv Thundera, dok je Utah nadigrala Memphis koji i dalje nema pobjede u nastavku sezone…

Utah Jazz vs Memphis Grizzlies 124:115

Joe Ingles postigao je 12 od svojih 25 poena u četvrtoj četvrtini kako bi pomogao momčadi doći do pobjede. Tako je Memphis i dalje bez pobjede u nastavku sezone. Mike Conley imao je 23 poena i sedam asistencija protiv bivše momčadi, a Jazzeri su ovom pobjedom došli ispred Houston Rocketsa na četvrtom mjesto na Zapadu. Kod Memphisa najbolji je bio Dillon Brooks koji je ubacio 23 poena, dok je Grayson Allen imao rekord karijere 20 poena i šest pogođenih trica. Rudy Gobert imao je 21 poena i 16 skokova. Utah je prelomila susret u četvrtoj četvrtini kada su pobijedili 35:27.

San Antonio Spurs vs Denver Nuggets 126:132

Fantastičnu utakmicu odigrali su Michael Porter Jr. i Nikola Jokić u pobjedi Nuggetsa protiv Spursa. Porter je imao 30 poena i 15 skokova. Nikola Jokić je imao 25 poena i 11 asistencija. Dva dana nakon što je imao rekord karijere od 37 poena, Porter je opet odigrao sjajnu utakmicu. Poslije ove pobjede rekao je kako je Jokić zbog svog načina igre najzaslužniji zašto je on uspješan. Trener Nuggetsa Michael Malone izjavio je kako unatoč tome što je njegova momčad osigurala playoff on želi vidjeti svoju momčad kako pobjeđuje i kako stvara takve navike prije playoffa.

Boston Celtics vs Brooklyn Nets 149:115

Jaylen Brown ubacio je 21 poen, Robert Williams imao je rekord karijere od 18 poena u 19 minuta, a Celticsi su upisali laganu pobjedu protiv oslabljenih Netsa. Williams je imao šut iz igre 7-7. Nije igrao prve tri utakmice nastavka sezone, ali zato je imao sjajan povratak. Brown je pogodio u ovoj utakmici pet trica. U prethodne tri utakmice imao je prosjek 23,3 poena. Boston je imao fantastičan šut za tri. Pokušali su 39 trica, pogodili su 20 trica. Imali su 71 poen u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu nisu stali, samo su nastavali. Ubacili su čak 78 poena u drugom poluvremenu i upisali u 45. pobjedu u sezoni.

Washington Wizards vs Philadelphia 76ers 98:107

Los Angeles Lakers vs Oklahoma City Thunder 86:105

Orlando Magic vs Toronto Raptors 99:109