Rocketsima pobjeda protiv Bucksa, Celticsi u napetoj završnici pobijedili Blazerse

Giannis i Luka Dončić su imali nevjerojatne predstave, ali njihove momčadi su upisale poraz u sinoćnjim susretima. Boston je imao veliku prednost, ali do pobjede su došli tek u napetoj završnici…

Boston Celtics vs Portland Trail Blazers 128:124

Jayson Tatum ubacio je 34 poena, Jaylen Brown imao je 30, a Boston Celticsi koji su izgledali kao da će doći do lagane pobjede imali su napetu završnicu u kojoj su se uspjeli izvući s pobjedom. “To je bila playoff energija s kojom smo morali igrati na kraju utakmice, ovo je sjajno iskustvo”, izjavio je trener Celticsa Brad Stevens. Tatum je imao record karijere osam asistencije oporavio se nakon užasne predstave u prvoj utakmici protiv Milwaukee Bucksa gdje je imao samo pet poena uz šut 2-18. Damian Lillard je imao 30 poena i 16 asistencija, Jusuf Nurkić je u drugoj službenoj utakmici imao 30 poena. Boston je imao 24 poena prednosti u drugoj četvrtini, ali sve su to ispustili u drugom poluvremenu. Nurkić je imao poene 3,4 sekunde prije kraja, a Hayward je pogodio dva slobodna bacanja poslije toga kako bi vratio prednost na tri poena. Nakon toga Nurkić je pokušao dugo dodavanje poslije slobodnih bacanja Haywarda, ali je to bilo loše i lopta je završila van terena. Boston je dobio loptu i vrijeme je isteklo.

Houston Rockets vs Milwaukee Bucks 120:116

Russell Westbrook imao je 31 poen u pobjedi nad Bucksima. Ovo je bila 36. utakmica zaredom Westbrooka s minimalno 20 poena. James Harden je imao u ovoj utakmici 24 poena. Houston je izjednačio record za najviše pokušaja za tri tijekom utakmice regularnog dijela sezone. Imali su ukupno 61 pokušaj, pogodili su 21 tricu i osvojili su 22 lopte. Giannis Antetokounmpo predvodio je Buckse s 36 poena, 18 skokova i osam asistencija. On i Kareem Abdul-Jabbar su jedini igrači koji su u jednoj sezoni imali 15 utakmica s minimalno 30 poena, 15 skokova i pet asistencija u posljednjih 50 godina. Bucksi su imali vodstvo 112:104 tri minute prije kraja, ali Houston se uspio vratiti. Rocketsi su postigli idućih devet poena i tako su pred kraj utakmice napravili preokret i došli su do pobjede.

Phoenix Suns vs Dallas Mavericks 117:115

Devin Booker ubacio je 30 poena u pobjedi protiv Mavsa. Sunsi su pobijedili obje utakmice koje su odigrali u nastavku sezone. Nemaju velike šanse, ali i dalje imaju nekakve šanse za playoff. Luka Dončić imao je 40 poena, 11 asistencija i osam skokova za Mavse, ali to i dalje nije bilo dovoljno za pobjedu. Sve je manje nade za Mavse da će se popeti više od sedmog mjesta. Dallas je imao nekoliko prilika pred kraj utakmice, ali nisu to uspjeli iskoristiti. Jako dobru utakmicu imao je i Dario Šarić koji je s klupe ubacio 13 poena. Ubacio je sedam poena u četvrtoj četvrtini.

Brooklyn Nets vs Washington Wizards 118:110

Memphis Grizzlies vs San Antonio Spurs 106:108

Orlando Magic vs Sacramento Kings 132:116