Rocketsi upisali 60. pobjedu u sezoni, Blazersi svladali Oklahomu u ludoj završnici

60 pobjeda Rocketsa, 50. pobjeda Bostonai nova odlična partija LeBrona Jamesa.

Brookyln Nets (23-51) – Cleveland Cavaliers (44-29) 114:121

LeBron James imao je još jednu sjajnu utakmicu. Nedostajale su mu samo dvije asistencije do novog triple-doublea. Ovo je bila pet pobjeda za Cavse zaredom. Kevin Love imao je double-double. Netsi su se dobro držali, imali su vodstvo do četvrte četvrtine. Sjajnu utakmicu odigrao je Joe Harris koji je ubacio rekord karijere 30 poena. Svoje posljednje vodstvo Netsi su imali 6:17 prije kraja kad su vodili 100:99. James je pogodio tricu za 119:111, 39 sekundi prije kraja. Netsi se nakon toga nisu mogli vratiti.

Nets:

Joe Harris: 11-14, 30p, 7sk, 2as

DeMarre Carroll: 5-10, 18p, 5as, 5sk, 2ukr

Cavs:

LeBron James: 14-19, 37p, 10sk, 8as

Milwaukee Bucks (39-34) – San Antonio Spurs (43-31) 106:103

Važnu pobjedu upisali su Bucksi na domaćem terenu protiv Spursa. Giannis se vratio nakon što je jednu utakmicu propustio zbog ozljede gležnja. Ubacio je 25 poena. Bucksi su se uspjeli obraniti nakon što su ispustili dvoznamenkasto vodstvo. Osam minuta prije kraja Spursi su gubili 15 poena, a 35 sekundi prije kraja došli su na tri razlike. Nakon što je Eric Bledsoe promašio tricu, Khris Middleton je blokirao šut Dejounte Murrayja za tri. To je bilo 3,7 sekundi prije kraja. Bucksi su prekinuli niz Spursa od šest pobjeda zaredom.

Bucks:

Giannis Antetokunmpo: 9-16, 25p, 10sk, 3as

Eric Bledsoe: 9-15, 23p, 5as, 3sk

Spurs:

LaMarcus Aldridge: 12-21, 34p, 7sk, 2as

Pau Gasol: 10-15, 22p, 13sk, 2as

Indiana Pacers (43-31) – Miami Heat (39-35) 113:107 (OT)

Pacersi su osigurali playoff, ali sada žele još bolje mjesto na Istoku. Upisali su pobjedu u Miamiju nakon produžetaka. Vicotr Oladipo i Thaddeus Young ubacili su 23 odnosno 22 poena, a sjajnu podršku imali su od Bojana Bogdanovića koji je ubacio 18 poena i uhvatio osam skokova. Darren Collison je pogodio 2:49 prije kraja za vodstvo 101:100. Indiana je imala 11 poena zaredom. Imali su vodstvo 109:102 nakon što je Collison pogodio tricu 55 sekundi prije kraja.

Sacramento Kings (24-50) – Boston Celtics (50-23) 93:104

Terry Rozier ubacio je rekord karijere 33 poena. Celticsi su odigrali sjajnu četvrtu četvrtinu i općenito sjajno drugo poluvrijeme za pobjedu protiv Kingsa. Celticsi su imali pomoć Jaylena Browna koji se vratio u momčad. Rozier je imao šut 12-16, uključujući 8-12 za tri. Za Boston je ovo bila 50. pobjeda u sezoni. Ovo je prvi put nakon 2010.-11. da su došli do 50. pobjede u sezoni.

Kings:

Buddy Hield: 8-16, 21p, 6sk, 3ukr

Celtics:

Terry Rozier: 12-16, 33p, 5sk, 5ukr, 3as

Jaylen Brown: 6-10, 19p, 2sk

Toronto Raptors (54-20) – Los Angeles Clippers (39-34) 106:117

Raptorsi su u maloj krizi. U posljednjih pet utakmica doživjeli su tri poraza. Ovaj put bolji su bili Los Angeles Clippersi. Lou Williams imao je sjajnu četvrtu četvrtinu. Ubacio je 18 poena u četvrtoj četvrtini i Clippersi su nadoknadili zaostatak od 18 poena koje su imali u prvoj četvrtini. U drugom poluvremenu Clippersi su nadigrali Toronto rezultatom 64:46 za 39. pobjedu u sezoni. Raptorsima je ovo tek sedmi poraz na domaćem terenu. Imaju 30 pobjeda. Bez obzira na nešto lošije predstave u posljednje vrijeme Raptorsi će i dalje vjerojatno završiti na prvom mjestu Istoka.

Raptors:

Jonas Valanciunas: 7-11, 16p, 10sk

Clippers:

Lou Williams: 10-24, 26p, 7as, 2sk

Tobias Harris: 7-15, 20p, 5sk, 2as

Washington Wizards (40-33) – New York Knicks (27-47) 97:101

Trey Burke prošle sezone bio je igrač s klupe Washington Wizardsa. Sinoć je imao svoj prvi start u tri godine i to upravo protiv bivše momčadi. Ubacio je protiv Wizardsa 19 poena i pomogao je Knicksima upisati 27. pobjedu u sezoni. Knicksi i dalje nemaju dvoznamenkasti broj pobjeda na gostovanjima, ovo im je bila tek deveta. Wizardsi još čekaju Johna Walla da se vrati u momčad. Ovo mu je 26, utakmica koju je propustio nakon operacije lijevog koljena.

Wizards:

Bradley Beal: 5-17, 14p, 3sk, 2as, 2ukr

Knicks:

Trey Burke: 8-15, 19p, 3as, 3ukr, 2sk

Oklahoma City Thunder (44-31) – Portland Trail Blazers (45-28) 105:108

Nakon neizvjesna poraza protiv Rocketsa i Celticsa, Blazersi su na gostujućem terenu bili bolji od Thundera. Opet je briljirao dvojac McCollum-Lillard. Thunderi su imali šansu za pobjedu. 18,5 sekundi prije kraja kada su imali posjed nakon što su gubili dva razlike, ali sjajno su Blazersi zatvroili Anthonyja koji je izgubio loptu. Russell Westbrook je napravio prekršaj nad Al-Farouq Aminuom koji je sedam sekundi prije kraja pogodio jedno slobodno. Anthony je imao šansu za produžetke, ali je i to promašio.

Thunder:

Russell Westbrook: 9-20, 23p, 9as, 8sk, 4as

Blazers:

C.J. McCollum: 14-24, 34, 4sk, 4as

Damian Lillard: 6-19, 24p, 7sk, 5as, 3ukr

Houston Rockets (60-14) – Atlanta Hawks (21-53) 118:99

„Jako je teško i zbog toga je specijalno imati sezonu sa 60 pobjeda“, izjavio je trener Mike D’Antoni. James Harden imao je triple-double, 18 poena, 15 asistencija i deset skokova u tri četvrtine. Rocketsi su već u prvom poluvremenu imali veliku prednost. Imali su vodstvo 69:45. Hawksi nisu napravili puno toga u poluvremenu, pa su Rocketsi proslavili 60. pobjedu. Imaju 30 kod kuće i 30 pobjeda na gostovanjima. Ovo je prva sezona Rocketsa u povijesti sa 60 pobjeda. Ali kao što kaže ona stara „don’t mean a thing without the ring“.

Golden State Warriors (54-19) – Utah Jazz (42-32) 91:110

Warriorsi su bili bez svoja četiri glavna igrača. To je Utah iskoristila za novu pobjedu što će im pomoći u utrci za playoff. Jazzeri su iskoristili vrhunsku drugu i treću četvrtinu u kojoj su stvorili veliku prednost zbog koje su imali laganu četvrtu četvrtinu. Utah i dalje ima negativan omjer na gostovanjima, ovo im je bila 18. pobjeda, a imaju i 20 poraza.