Rocketsi svladali borbene Celticse i nastavili niz pobjeda, Lonzo Ball i Lakersi svladali Spurse u gostima

Rocketsi su pobijedili Celticse i to im je 15. pobjeda zaredom, Nuggetsi su bili bolji protiv Cavsa, a Lakersi su sjajnom četvrtom četvrtinom došli do pobjede protiv Spursa.

Orlando Magic (20-43) – Memphis Grizzlies (18-44) 107:100

Evan Fournier ubacio je tricu 22,5 sekundi prije kraja utakmice za vodstvo Orlanda. Nakon toga rookie Jonathan Isaac blokirao je šut i Orlando je zadržao vodstvo. Fournier je poslije toga ubacio još dva slobodna bacanja. Orlando je sjajnom četvrtom četvrtinom preokrenuo susret i došao do 20. pobjede u sezoni. Mario Hezonja i dalje ima smanjenu minutažu, ali ima pristojne brojke. U ovoj pobjedi ubacio je 16 poena.

Cleveland Cavaliers (36-26) – Denver Nuggets (35-28) 117:126

Novi poraz za Cleveland Cavalierse. Gosti su uništili Cavse tricama. Nuggetsi su ubacili u ovoj utakmici 19 trica, a tri su ubacili u posljednje dvije i pol minute. LeBron je imao triple-double (25p, 15as, 10as), to mu je 13. u sezoni. No, Cavsi imaju problema zbog toga što nemaju scorera. James nema pravu podršku. J.R. Smith se vratio nakon jedne utakmice suspenzije, ubacio je 19 poena u drugom poluvremenu. Za Cavse je ovo drugi poraz zaredom i treći u četiri posljednje utakmice.

Miami Heat (33-30) – Detroit Pistons (29-34) 105:96

U posljednjih deset utakmica Pistonsi imaju osam poraza. Miami je stvorio najveću prednost u drugoj četvrtini. Pobijedili su 32:18 i zadržali su tu prednost do kraja susreta. Pistonsi su se vratili u četvrtoj četvrtini, ali Miami je imao ponovno seriju poena za pobjedu.  Rodney McGruder pogodio je tricu 7:19 prije kraja i Miami je imao vodstvo od osam razlike. Nakon toga je Olynyk pogodio još jednu tricu i Miami je imao dvoznamenkastu prednost te su mirno priveli susret kraju.

Houston Rockets (49-13) – Boston Celtics (44-20) 123:120

Rocketsi nastavljaju s pobjedama. U sjajnoj utakmici između Celticsa i Rocketsa, domaćini su uspjeli doći do 15. pobjede zaredom. Eric Gordon briljirao je s klupe i ubacio je 29 poena. 1:16 prije kraja domaća ekipa je imala vodstvo 117:115. Nakon toga Ariza je ukrao loptu Irvingu, a Al Horford je promašio šut u iduća dva napada Celticsa. Paul je pogodio slobodna bacanja, a nakon toga i Harden. Celtcsi su bili borbeni, ali Rocketsi su otišli s pobjedom.

San Antonio Spurs (36-27) – Los Angeles Lakers (28-34) 112:116

Lakersi igraju sjajnu košarku u posljednje vrijeme. Ovo im je bila peta pobjeda zaredom i napokon su pobijedili četiri utakmice na gostovanju zaredom. To je prvi put da je to ova momčad uradila od 2009. Spursi imaju problema posljednjih nekoliko utakmica, ali najveći razlog tomu su veliki problemi s ozljedama najvažnijih igrača. Lonzo Ball je imao odličnu večer za tri, šutirao je 6-10. Lakersi su u četvrtoj četvrtini preokrenuli ogroman zaostatak i ponovno upisali pobjedu. Pobijedili su 36:21, a prvo vodstvo Lakersi su imali dvije minute prije kraja susreta.

Sacramento Kings (19-44) – Utah Jazz (33-30) 91:98

Utah je dobro krenula u ovaj susret. Imali su prednost 27:15. Na poluvremenu su imali devet poena prednosti i do kraja susreta je nisu ispuštali. Za Jazzere je ovo druga pobjeda zaredom. Kingsi su gubili i 18 razlike u trećoj četvrtini, ali 49,9 sekundi prije kraja utakmice došli su na 95:89. Nakon toga nisu mogli više ništa uraditi i Jazzeri su otišli iz Sacramenta s pobjedom.

Portland Trail Blazers (37-26) – Oklahoma City Thunder (37-28) 108:100

Blazersi igraju fantastično nakon All-Star pauze. Pobjeda protiv Thundera bila im je šesta pobjeda zaredom. Zach Collins, rookie Blazersa, ima važnu ulogu s klupe, ubacio je rekord karijere 12 poena, uključujući važnu tricu pred kraj utakmice. McCollum i Lillard su kao i uvijek predvodili Blazerse. Westbrook je imao 30 poena.