Recap: Young ušao u povijest, Juancho blokadom donio pobjedu Denveru

Nakon burne subotnje večeri sinoć smo ostali pošteđeni toga, no zato smo dobili iznenađujuće rezultate, odnosno sva četiri favorita su upisala poraze. Denver je zahvaljujući blokadi Juancha Hernangomeza osigurao pobjedu protiv Golden Statea, a Trae Young je našao svoje mjesto u ligaškoj povijesti.

DENVER 10098 GOLDEN STATE

U glavnom dvoboju večeri Nuggetsi su nastavili svoj stopostotni učinak ove sezone te u posljednjim sekundama osigurali pobjedu nad aktualnim prvakom. Dvoboj je odlučila treća četvrtina, koju je Denver dobio 33-21, te u zadnju četvrtinu ušao s vodstvom od +10. Ipak, minutu i pol prije kraja Andre Iguodala je zabio za izjednačenje (97-97), a potom se ušlo u penal završnicu, gdje su domaćini gađali 3-6 s linije slobodnih, što ipak nije utjecalo na konačni rezultat.

Denver: Nikola Jokić 23p,11s; Gary Harris 28p,3s

Warriors: Steph Curry 30p,6a; Kevin Durant 20p,11s,7a

CLEVELAND 111133 ATLANTA

Nakon tri dvoboja Cleveland i dalje ne zna za pobjedu. I dok su se porazi od Toronta i Minnesote mogli očekivati, mnogi su mislili kako im je Atlanta idealna prilika za upisivanje prve pobjede. Mnogi, ali ne i Trae. Cavsi su nakon prve četvrtine vodili 34-24, Young je imao na svom kontu 3 poena, te se činilo kako će Cavsi nastaviti dvoboj u ovom ritmu. Onda se probudio Young, te stavio 18 poena u drugoj četvrtini, odvevši svoju momčad na poluvrijeme s vodstvom 64-60. U istom ritmu je nastavio u drugom poluvremenu, pomogavši momčadi da na kraju upiše uvjerljivu pobjedu od +22. Usput je postao prvi rookie ove sezone s 30+ poena, te je svoje ime pridodao na listu rookieja koji su upisali najmanje 30 poena i 10 asistencija. Prije njega je to uspjelo još Allenu Iversonu, LeBronu Jamesu i Stephu Curryju. Fino društvo.

Cleveland: Jordan Clarkson 19p,3s; Kevin Love 16p,17s

Hawks: Young 35p,11a; Kent Bazemore 23p,5s; Alex Len 16p,11s