Recap: Večer gostiju u NBA ligi

U subotnjem programu NBA lige odigrano je pet susreta, a gosti su bili uspješniji u njih četiri.

San Antonio Spurs – Boston Celtics 115-135

Boston Celticsi upisali su uvjerljivu pobjedu u Texasu kod San Antonio Spursa čime su ostvarili i sedmu pobjedu u nizu. Boston je nadigrao Spurse u svim segmentima igre i sasvim zasluženo došao do uvjerljive pobjede.

Susret je obilježila i povreda Gordona Haywarda koji je imao sudar s LaMarcus Aldridgeom prilikom postavljanja bloka krilnog centra Spursa u samoj završnici prvog poluvremena. Hayward je prema prvim prognozama slomio šaku lijeve ruke a uskoro ćemo znati koliko dugo će izbivati s terena. Hayward je u sezonu ušao sjajno te je prosječno bilježio 20.3 poena po utakmici uz 7.9 skokova.

U pobjedi Celticsa Jaylen Brown je ubacio 30 poena od čega 20 u prvom poluvremenu. Kemba Walker je meč završio s 26 poena. Kod Spursa DeMar DeRozan je ubacio 22 poena, od čega 10 s crte za slobodna bacanja. Patty Mills standardno je dao svoj dobar doprinos s klupe te je ubacio 20 poena.

Charlotte Hornets – New Orleans Pelicans 110-115

Do prve gostujuće pobjede u sezoni stigli su New Orleans Pelicansi koji su slavili kod Charlotte Hornetsa . Pelicansi nisu odigrali svoju najbolju utakmicu, imali su 26 izgubljenih lopti ali na kraju su uspjeli nanijeti Hornetsima peti poraz u sezoni. Startna petorka Pelicansa imala je dvoznamenkast broj poena, a najunkčikovitiji je bio Brandon Ingram s 25 poena i devet skokova. J.J. Redick ubacio je 22 poena.

Kod Hornetsa Devonte Graham upisao je 25 poena i 10 asistencija.

Chicago Bulls – Houston Rockets 94-117

Chicago Bullsi otvorili su dobro meč protiv Houston Rocketsa i poslije 12 minuta igre vodili su 27-20. U drugoj četvrtini Rocketsi su zaigrali nešto bolje i na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću. Ključna je bila treća četvrtina koju su gosti dobili 36-18 i na kraju došli do uvjerljive pobjede. James Harden ostao je kratak za jednu asistenciju od triple – double učinka. Harden je ubacio 42 poena uz 10 skokova i devet asistencija. Russell Westbrook utakmicu je završio s 26 poena. Kod Bullsa Wendell Carter Jr. ostvario je učinak od 13 poena i 16 skokova.

Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks 122–138
Dallas Mavericksi ove sezone igraju bolje u gostima nego na svom terenu. Sinoć su na gostovanju kod Memphis Grizzliesa došli do četvrte pobjede u gostima u isto toliko susreta. Iako su igrali bez Kristapsa Porzingisa Dallas je uvjerljivo došao do pobjede u kojoj je Luka Dončić ubacio 24 poena uz 14 skokova i osam asistencija za svega 29 minuta. Tim Hardaway Jr. s klupe je pridodao 20 poena.

Jaren Jackson s 23 poena bio je najunčikovitiji kod Grizzliesa.

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors 114-108

Oklahoma City Thunder još jednom je savladala ekipu Golden State Warriorsa. Za razliku od prve utakmice u sezoni ovaj meč je bio puno neizvjesniji iako su Warriorsi otvorili očajno susret te su sredinom druge četvrtine zaostajali 23 razlike. U završnici treće četvrtine Warriorsi prave seriju 22-4 i dolaze do poravnanja uoči posljedne četvrtine. Ipak Oklahoma je u završnici bila kocentriranija i bolja i domaćin je upisao četvrtu pobjedu u sezoni. Danilo Gallinari predvodio je Thundere s 23 poena dok je kod Warriorsa D’Angello Russell ubacio 30 poena uz 7 asistencija.

Spomenimo kako je sinoć nastupio i Dragan Bender, član Milwaukee Bucksa koji je nastup imao u razvojnoj NBA G ligi. Bender je zaigrao na poziciji centra i u 30 minuta na parketu u pobjedi Wisconsin Herda 111-102 nad Windy City Bullsima zabio je 18 poena, uz šest skokova ali je izgubio čak osam lopti.