Recap: lagana pobjeda Houstona, Sweet Lou i Gallinari donijeli pobjedu Clippersima

U sinoćnjoj NBA večeri na rasporedu su bila samo tri dvoboja, te su u sva tri domaćini odnijeli pobjede – Houston je doma pobijedio Golden State, Denver je demolirao Atlantu, a Clippersi su na krilima Loua Williamsa i Danila Gallinarija upisali pobjedu protiv San Antonio Spursa.

HOUSTON 10786 GOLDEN STATE

Nakon sukoba između Kevin Duranta i Draymonda Greena Warriorsi su krenuli na turneju po Teksasu, te su u prvoj utakmici turneje upisali poraz protiv Rocketsa. Razloge za poraz nogu pronaći u šutu za tri i izgubljenim loptama: ispalili su 18 šuteva za tri, a pogodili samo četiri trice, dok su usput upisali i 16 izgubljenih lopti, naspram 5 Houstonovih.

U redovima domaćih najbolji su bili James Harden s 27 poena, 3 skoka i 3 asistencije, a pratio ga je James Ennis III s 19 poena i 5 skokova. Kod Warriorsa najbolji je bio Durant s 20 poena i 5 skokova, a pratio ga je Kevon Looney s klupe, koji je upisao 12 poena i 5 skokova.

DENVER 13893 ATLANTA

Mlada ekipa Hawksa je otišla na gostovanje u Colorado i doživjela katastrofu. Domaćini su upisali pobjedu od 45 poena razlike, a sve je bilo gotovo nakon treće četvrtine, koju su domaćini dobili s 20 razlike (36-16), te je zadnja četvrtina bila samo odrađivanje posla.

Kod domaćina je najbolji bio Juancho Hernangomez s 25 poena i 9 skokova, a pratili su ga Paul Milsapp (18/9/5) te Gary Harris (18/3/4). Kod Hawksa je najbolji bio Jeremy Lin (16/5/5), a pratio ga je Kent Bazemore (14/2).

LOS ANGELES CLIPPERS 116111 SAN ANTONIO SPURS

U najzanimljivijem dvoboju večer Clippersi su na krilima Williamsa i Gallinarija uspjeli u završnici othrvati se Spursima i upisati pobjedu.

Nakon pogođena dva slobodna bacanja LaMarcusa Aldridgea na semaforu je stajalo 107-107, a do kraja je ostalo 1:13 minuta. No onda je prvo Williams tricom donio prednost, a onda je Gallinari s četiri zabijena slobodna bacanja odveo Clipperse do nedostižne prednosti.

Upravo su njih dvojica bili najbolji strijelci svoje ekipe: Williams je zabio 23 poena te imao 3 skoka, a Gallinari je dodao 19 poena i 6 skokova. Kod Spursa je najbolji bio DeMar DeRozan s 35 poena i 6 skokova.

Zbog savršenog “kamena-s-ramena” šuta odlučio postati neokrunjeni seronja za tipkovnicom. Preko tjedna vodi život kao Roko Karanušić, a vikendom se priprema za novi tjedan. Građom kao bure ponosno čuva dio na svakom šanku, odakle dolazi i većina tekstova. Svoju sklonost ka alkoholu pripisuje autodestruktivi u vidu navijanja za Knickse.