Raptorsi svladali Spurse, Hardaway Jr. najbolji u pobjedi Knicksa protiv Jazza

Raptorsi su bili bolji od Spursa na domaćem terenu, Netsi su se vratili u susret protiv Heata nakon što su gubili 16 razlike, a Wizardsi su pobijedili Pistonse u Detroitu…

Toronto Raptors (31-13) – San Antonio Spurs (30-17) 86:83

Lowry je odigrao svoju najbolju utakmicu nakon povratka od ozljede. Pomogao je Raptorisma u četvrtoj četvrtini zadržati prednost i doći do pobjede. Lowry je ubacio devet od 24 poena u posljednjoj četvrtini i prekinuli su niz od četiri poraza zaredom protiv Spursa. Ovo je bio dvoboj dvije momčadi koje imaju najbolje omjere kod kuće ove sezone. Zbog previše ozljeda u momčadi, dobro je da se Spursi drže i na ovoj razini.

Brooklyn Nets (17-29) – Miami Heat (26-19) 101:95

Netsi su na početku treće četvrtine zaostajali 16 razlike, 64:48. No, do kraja četvrtine Miami je ubacio samo pet poena, a Netsi su uspjeli približiti na dva razlike. Netsi su prekinuli niz od pet poraza u Barclays Centru, osim toga Netsi imaju omjer 11-1 kada drže protivnika ispod sto poena. U četvrtoj četvrtini nadigrali su Miami 34:26. „Moramo igrati puno bolje s vodstvom i ne bi trebalo doći do toga da odlučujemo utakmicu u četvrtoj četvrtini“, izjavio je centar Miamija Hassan Whiteside.

Memphis Grizzlies (16-28) – Sacramento Kings (13-32) 106:88

Zach Randolph se ponovno vratio u Memphis. Ali nije ovo bio dobar povratak za njega. Njegovi Kinsi su izgubili protiv Memphisa i ovo im je bio sedmi poraz zaredom. „Puno emocija, sjajan je ovo osjećaj“, izjavio je Randolph. Kingsi su u ovoj utakmici imali 21 izgubljenu loptu, a nakon dobrog prvog poluvremena raspali su se u drugom poluvremenu. U posljednjoj četvrtini Grizzzliesi su im ubacili 39 poena.

Detroit Pistons (22-22) – Washington Wizards (26-20) 112:122

Wizardsi su u trećoj četvrtini prelomili susret protiv Pistonsa. Ubacili su čak 45 poena. Izgubili su vodstvo od 20 poena prednosti u četvrtoj četvrtini, ali su uspjeli izdržati nalet Pistonsa i upisati pobjedu protiv Pistonsa. Pistonsi su gubili 83:63 u trećoj, ali smanjili su razliku na četiri poena u četvrtoj, ali onda je Wall pogodio jako važnu tricu za 107:100. Poslije toga Oubre je pogodio four-point play i nije bilo više povratka za momčad iz Detroita.

Denver Nuggets (23-23) – Phoenix Suns (17-29) 100:108

Devin Booker ubacio je 30 poena protiv Nuggetsa. Imali su jako dobru podršku s klupe, Josh Jackson i Isaiah Canaan su ubacili po 16 poena. Sunsi su prekinuli niz od sedam poraza protiv Nuggetsa. U svom povratku Jamal Murray je ubacio 30 poena, propustio je prošli susret zbog sumnje na potres mozga.

Utah Jazz (18-27) – New York Knicks (21-25) 115:117

Tim Haradaway Jr. ubacio je tricu uz prekršaj, a nakon toga je imao zakucavanje za vodstvo Knicksa 109:100, 3:21 prije kraja utakmice. Hardaway je ubacio šest od sedam trica, a Knicksi su šutirali ukupno 55% za tri. Utah je promašila tri trice zaredom 30 sekundi prije kraja, a to bi izjednačilo utakmicu na 115:115. Imali su seriju 11:2 pred kraj utakmice, ali nisu uspjeli preokrenuti susret.

Los Angeles Lakers (16-29) – Indiana Pacers (24-22) 99:86

Lakersi su bili bez tri startera koja imaju problema s ozljedama. U cijeloj utakmici ubacili su samo dva slobodna bacanja, no svejedno su upisali pobjedu. Ovo je prva pobjeda u devet utakmica za Lakerse, da su došli do pobjede bez Lonzo Balla. S linije slobodnih bacanja bili su 2-14, najniže u povijesti organizacije (14,3%). „Naša obrana je bila sjajna večeras“, izjavio je trener Luke Walton.