Raptorsi prekinuli pobjednički niz Rocketsa, Blazersi kod kuće svladali oslabljene Warriorse

Raptorsi su u susreti vodećih momčadi konferencija uspjeli pobijediti Rocketse i tako zaustaviti njihov niz na 17 pobjeda zaredom. Pelicansi nisu mogli ništa bez Davisa i njihov niz stao je na deset pobjeda zaredom, Blazersi su uništili Warriorse koji su igrali bez Curryja za devetu pobjedu zaredom. Bogdanović je predvodio Pacerse do pobjede…

Detroit Pistons (30-36) – Chicago Bulls (22-43) 99:83

Pistonsi su morali doći do pobjede protiv Bullsa, ako žele zadržati kakve takve šanse za doigravanje. Igrali su kod kuće, gdje imaju sasvim solidan omjer i uspjeli su upisati pobjedu i to uvjerljivu. Bullsi su odigrali dobru prvu četvrtinu i imali su prednost 26:21. Pistonsi se vraćaju u drugoj četvrtini i imaju prednost od dva razlike na poluvremenu. Nakon toga u trećoj četvrtini Bullsi postižu samo 15 poena. U četvrtoj su Pistonsi stvorili dodatnu prednost i nije bilo povratka za Bullse. U dvije i pol četvrtine domaćini su nadigrali goste rezultatom 70:44.

Pistons:

Blake Griffin: 9-17, 25p, 8as, 8sk

Reggie Bullock: 9-12, 21p, 3sk

Bulls:

Cameron Payne: 6-10, 17p, 2ukr

Indiana Pacers (38-28) – Atlanta Hawks (20-46) 112:87

Nakon teškog poraza protiv Utah Jazza, Pacersi su imali susret protiv Atlanta Hawksa. Idealna šansa za oporavak protiv jedne od najgorih momčadi lige. Bojan Bogdanović odigrao je još jednu dobru utakmicu i s 21 poenom pomogao je Pacersima doći do pobjede. Corey Joseph ubacio je deset od svojih 18 poena u prvoj četvrtini. U toj prvoj Pacersi su imali +19, završilo je rezultatom 34:15. Nakon toga Hawksi su smanjili prednost, a onda su domaćini imali još jedno sjajno otvaranje. U trećoj četvrtini pobijedili su 34:26 što je bilo dovoljno za mirnu završnicu i lagano zatvaranje utakmice.

Toronto Raptors (48-17) – Houston Rockets (51-14) 108:105

Veliki dvoboj vodećih momčadi Istočne i Zapadne konferencije. Raptorsi su na domaćem terenu dočekali nevjerojatan stroj, Houston Rocketse. Toronto na svom terenu ove godine je najbolja momčad lige, a s ovom pobjedom imaju omjer 28-5. Prekinuli su niz Rocketsa od 17 pobjeda zaredom, a Raptorsi su uspjeli pobijediti unatoč tome što je Harden ubacio 40 poena. 2:10 prije kraja utakmice Harden je pogodio za 102:102, a nakon toga DeRozan pogađa za vodstvo Toronta. Paul je promašio tricu 14 sekundi prije kraja, a Lowry je pogodio dva slobodna bacanja nakon što su ga faulirali. Gordon je pogodio tricu za smanjenje na 106:105. Valanciunas je pogodio dva slobodna, a posljednju šansu s velike udaljenosti imao je Harden, ali nije uspio pogoditi.

Raptors:

Kyle Lowry: 10-14, 30p, 6as, 3sk

DeMar DeRozan: 8-19, 23p, 7sk, 4sk, 2as

Rockets:

James Harden: 15-22, 40p, 4as, 2sk

Memphis Grizzlies (18-47) – Utah Jazz (36-30) 78:95

Utah je došla do 5. pobjede zaredom i desete pobjedom zaredom u gostima. Jae Crowder je imao rekord sezone 22 poena. Ovo je za Grizzliese bio 16. poraz zaredom. Utah pokušava izboriti se za playoff, dok Memphis zbog problema s ozljedama igra s mlađim igračima i imaju najgori omjer u ligi. Već u prvom poluvremenu Utah je imala prednost od 12 poena. Lagano su u svakoj četvrtini povećavali svoju prednost i na kraju su uvjerljivo slavili. Ovo je za njih bila 36. pobjeda u sezoni.

Grizzlies:

Dillon Brooks: 7-16, 18p, 3sk

Jazz:

Jae Crowder: 7-12, 22p, 3as

Ricky Rubio: 3-10, 15p, 10sk, 5as

Milwaukee Bucks (35-31) – New York Knicks (24-42) 120:112

Nakon dva poraza zaredom napokon su i Bucksi došli do pobjede. U posljednje vrijeme su u jako lošoj formi i trebat će im bolja igra ili će ostati bez playoffa. Antetokounmpo je ubacio 13 od svojih 28 poena u četvrtoj četvrtini. Pomogao je Bucksima izdržati nalet Knicksa i ostvariti pobjedu. Kontrolu nad ovom utakmicom Bucksi su preuzeli u četvrtoj četvrtini kada su imali seriju 19:7. To je bilo dovoljno za prednost 112:96 5:03 prije kraja. Knicksima nije bilo spasa nakon ove serije Bucksa.

New Orleans Pelicans (38-27) – Washington Wizards (38-28) 97:116

Pelicansi su u ovom susretu bili bez Anthonyja Davisa. Nije to bila ni blizu ista momčad kao što su onda kad je Davis na parketu. U prvoj četvrtini bilo je samo plus tri za Wizardse, ali u drugoj četvrtini Wizardsi su prelomili susret. Pobijedili su 31:19. U trećoj četvrtini Wizardsi su dodali još šest poena razlike. Tako su košarkaši iz Washingtona prekinuli niz Pelicansa koji su ostali na deset pobjeda zaredom, što im je najviše ove sezone i što ih je vratilo u utrku za playoff.

Pelicans:

Darius Miller: 6-11, 20p

Wizards:

Otto Porter Jr.: 8-13, 19p, 7sk

Bradley Beal: 6-14, 16p, 7as, 4sk

Denver Nuggets (36-30) – Los Angeles Lakers (29-36) 125:116

Potrebna je veteranska pomoć kako bi mogli doći do playoffa, a to su upravo imali Denver Nuggetsi u Paulu Millsapu u pobjedi protiv Lakersa. Millsap je ubacio 21 poen i pogodio je jako važnu tricu u posljednjim minutama utakmice. Ovo mu je šesta utakmica nakon povratka od ozljede zbog koje je propustio 44 utakmice. „Polako vraćam svoj ritam“, izjavio je Millsap. „Znao sam kako se to neće dogoditi u prvih nekoliko utakmica“. Nuggetsi su prekinuli niz od tri domaća poraza zaredom, ali i dalje ostaju u playoff utrci, a omjer kod kuće im je i dalje jedan od boljih u ligi.

Sacramento Kings (21-45) – Orlando Magic (20-45) 94:88

U dvoboju momčadi sa začelja, Kingsi su ipak na domaćem terenu slavili i tako su bar malo donijeli sreće u Sacramento jer je njihov trener Dave Joerger ostvario 200. pobjedu u karijeri. Temple je imao najviše poena, a očito je kako mu odgovaraju Orlando Magic, jer je protiv njih u dvije utakmice imao šut 21-27 i naravno Kingsi su upisali dvije pobjede. Legendarni Vince Carter s klupe je dodao 15 poena. Od toga je devet u četvrtoj četvrtini, a ti poeni su pomogli Kingsima kako bi se obranili od povratka Orlanda koji je upisao deseti poraz u posljednjih 12 odigranih susreta.

Portland Trail Blazers (40-26) – Golden State Warriors (51-15) 125:108

Nije bilo Stepha Currya, pa nije bilo ni problema za Portland Trail Blazerse. Oni su upisali devetu pobjedu zaredom i 40. u sezoni. Dva najvažnija igrača su opet briljirala, C.J. McCollum i Damian Lillard koji su zajedno ubacili 58 poena. Kevin Durant i Klay Thompson su odigrali odličnu utakmicu, ali nisu imali podršku ostatka momčad. Klupa nije bila ista bez Andrea Iguodale i Jordana Bella koji kao i Curry nisu igrali zbog ozljeda. Portlandu je ovo najduži niz pobjeda od 2014. kada su također imali devet pobjeda zaredom. Warriorsi su najbliže bili kod rezultata 101:93 7:20 prije kraja. Gosti sinoć nisu imali šanse protiv raspoloženih Blazersa.

Los Angeles Clippers (35-29) – Cleveland Cavaliers (38-27) 116:102

Cavsi ne igraju dobru košarku. A u utrci za playoff na divljem Zapadu Clippersima je trebala ova pobjeda. Otkako su doveli nove igrače Cavsi su odigrali 11 utakmica, a imaju omjer 6-5. Cavsi su već davno ispali iz utrke za drugo i prvo mjesto, ali sada im je u opasnosti i treće mjesto jer su izjednačeni s Pacersima i Wizardsima i sigurno je kako će biti jako velika bitka između ove tri momčadi za prednost domaćeg terena. Clippersi su se poigrali s Cavsima. U prvoj četvrtini imali su prednost 35:17. Nakon toga Cavsi su pobijedili Clipperse u drugoj i trećoj četvrtini rezultatom 60:50, ali u četvrtoj četvrtini Clippersi igraju puno bolje i vraćaju ugodnu prednost i ostvaruju laganu pobjedu.