Raptorsi nadigrali Netse, Phila bez Simmonsa nije mogla do pobjede

Na Istoku branitelji naslova Raptorsa upisali su uvjerljivu pobjedu protiv Netsa. Treća četvrtina je bila jedina prilika za Netse, ali Raptorsi su poslije toga uspjeli upisati laganu pobjedu. Phila je bila blizu, ali nedovoljno dobra da porazi Boston koji je upisao pobjedu u prvoj utakmici serije…

Toronto Raptors vs Brooklyn Nets 134:110

Fred VanVleet ubacio je 30 poena i predvodio je Toronto do pobjede u prvoj utakmici protiv Netsa. Imao je šut za tri 8-10, a Raptorsi su šutirali 22-44 kao momčad za tri. Ovo im je najviše u povijesti organizacije što se tiče broja pogođenih trica. VanVleet je imao i 11 asistencija sa samo jednom izgubljenom loptom.

Raptorsi su imali vodstvo od 33 poena u drugoj četvrtini. 68:35 manje od pet minuta do kraja poluvremena. U trećoj četvrtini Brooklyn Netsi odigrali su odličnu košarku. Uspjeli su smanjiti razliku na osam poena. Ali u četvrtoj četvrtini, Serge Ibaka, Pascal Siakam i VanVleet ponovno su donijeli veliko vodstvo Raptorsima i tako su došli do prve pobjede.

Ibaka je imao 22 poena s klupe, Siakam 18 poena i 11 skokova. Kod Netsa najbolji je bio Timothe Luwawu-Cabarrot koji je ubacio 26 poena što mu je izjednačenje rekorda karijere. Netsi su najbliže došli na 90:82 u trećoj četvrtini, ali u četvrtoj Raptorsi su imali seriju 12:4 i Netsi nisu mogli više zaprijetiti povratkom.

Boston Celtics – Philadelphia 76ers 109:101

Jayson Tatum imao je najviše poena u playoffu u svojoj karijeri. 32 poena i 13 skokova. Boston je uspio nadigrati Philu u prvoj utakmici, a Phila je ovu seriju počela bez Bena Simmonsa. Jaylen Brown ubacio je 15 poena od ukupno 29 u četvrtoj četvrtini i tako je pomogao Celticsima u najvažnijem trenutku doći do pobjede.

Kod Phile najbolji je bio Joel Embiid koji je imao 26 poena i 16 skokova, Josh Richardson i Alec Burks su imali po 18 poena. Boston je na poluvremenu imao vodstvo 55:49. A u trećoj četvrtini Phila je imala seriju 15:0 i imali su pred kraj treće vodstvo 81:75. U četvrtu su ušli s vodstvom 85:81. Onda su Celticsi napravili seriju od 9:0, od čega je Brown imao sedam poena za vodstvo Bostona 92:86. Philadelphia je smanjila zaostatak na tri poena 103:100 59 sekundi prije kraja utakmice.

Ali u posljednjoj minuti Celticsi su bili 6-6 s linije slobodnih bacanja. Phila je imala problema s izgubljenim loptama, na 18 izgubljenih Boston je postigao 21 poen. Jayson Tatum poslije utakmice je rekao kako je Phila snažna momčad i kako protiv njih u playoffu morate igrati pravu, žestoku timsku košarku. Celticsi nisu bili najbolji, ali su uspjeli doći do pobjede u prvoj utakmici.