Raptorsi i Celticsi obranili domaći teren, Jrue Holiday i Pelicansi ponovno bolji od Blazersa

Celticsi i Raptorsi sigurni na domaćem terenu i s dvije pobjede odlaze na gostovanja, Pelicansi ponovno bolji protiv Blazersa i u New Orleans odlaze s dvije pobjede…

Toronto Raptors (1) – Washington Wizards (8) 130:119 (2-0)

Fantastičnu utakmicu imao je DeRozan. Ubacio je 37 poena i sada Raptorsi imaju prednost od 2-0 u seriji protiv Wizardsa. Po prvi put u povijesti kluba Raptorsi imaju takvu prednost u jednoj seriji doigravanja. „Nisam izašao na teren planirajući 37 poena, izašao sam kako bi bio agresivan“, izjavio je DeRozan. Toronto je postigao 44 poena u prvoj četvrtini, što je njihov novi rekord za najviše poena u jednoj četvrtini. Osim toga ubacili su 76 poena u poluvremenu i 130 poena u utakmici, sve su to za njih rekordi kluba. Ovo je za DeRozana 12. utakmica u kojoj je imao 30+ poena, a Raptorsi imaju omjer 9-3 u takvim utakmicama. „Mislim kako je DeMar bio odličan u napadačkom dijelu“, izjavio je trener Raptorsa Dwane Casey. „Trebali smo svaki poen. Bio je odličan u čitanju protivničke obrane i iskoristio je svaku njihovu grešku.“ Raptorsi su ubacili 13 trica, imali su 35 pokušaja. U drugom poluvremenu ubacili su samo dvije trice. Wizardsi su veći dio susreta gubili dvoznamenkastim brojkama. No, onda su došli na 108:103 osam minuta prije kraja utakmice. U iduće četiri minute Raptorsi su imali seriju 17:4 s kojom su riješili utakmicu. 3:38 prije kraja bilo je 125:107 za Raptorse koji su osigurali novu pobjedu.

Raptors:

DeMar DeRozan: 14-23, 37p, 5sk, 4as

Jonas Valanciunas: 8-11, 19p, 14sk, 2blk

Wizards:

John Wall: 9-17, 29p, 9as, 4sk

Mike Scott: 7-10, 20p, 4sk

Boston Celtics (2) – Milwaukee Bucks (7) 120:106 (2-0)

Kako bi došli do nov pobjede Celtcsi su morali računati na mlade nade. Igrač koji je u drugoj sezoni, Jaylen Brown, imao je rekord karijere po broju poena u doigravanju. Ubacio je 30 i pomogao je Celticsima doći do druge pobjede u seriji. Odličan je bio i Terry Rozier koji je ubacio 23 poena. Celticsi su u četvrtoj četvrtini imali i do 20 poena prednosti. Lopta je sjajno išla i Bucksi nisu mogli ništa uraditi kako bi ih zaustavili. 4:13 prije kraja utakmice Bucksi su došli na 107:97, ali Celticsi prave seriju 11:2 nakon kojie su imali prednost 118:99. „Mislim da se nismo pojavili kao momčad večeras“, izjavio je Giannis Antetokounmpo koji je ubacio 30 poena, uhvatio je devet skokova i podijelio je osam asistencija. Bucksi su opet imali problema s izgubljenim loptama, ukupno 15, a slobodna bacanja bila su na očajnih 41%. Celticsi su u prve tri četvrtine imali samo tri izgubljene, a utakmicu su završili sa sedam izgubljenih. „Imao sam samopouzdanja“, izjavio je Rozier. „Moji suigrači, trener, svi su oni vjerovali u mene. Uradit ću što mogu kako bi zaštitio loptu i kako bi moji igrači bili otvoreni“, izjavio je Rozier koji je odigrao još jednu odličnu utakmicu. Celticsi su imali prednost 33:22 na kraju prve. Devet poena prednosti na poluvremenu, a na kraju treće bilo je +15. Bucksi nisu bili blizu kao prošlu utakmicu i Celticsi su to iskoristili za laganiju pobjedu.

Celtics:

Jaylen Brown: 12-22, 30p, 5sk

Terry Rozier: 8-14, 23p, 8as, 3sk

Bucks:

Giannis Antetokounmpo: 13-17, 30p, 9sk, 8as

Khris Middleton: 10-14, 25p, 4sk

Portland Trail Blazers (3) – New Orleans Pelicans (6) 102:111 (0-2)

Još jedna briljantna utakmica Pelicansa. Druga pobjeda u gostima, a nevjerojatnu utakmicu imao je Jrue Holiday koji je predvodio goste do nove pobjede. Ubacio je rekord karijere u doigravanju, 33 poena. Serija se sada seli u New Orleans. Holiday je imao problema s ozljedama od dolaska u New Orleans, a onda je jedan dio sezone bio van momčadi zbog toga što je njegova žena Lauren imala tumor na mozgu dok je bila trudna. Teška vremena za njegovu obitelj i za njega, ali sada je sve u redu kako u obitelji tako i na terenu. „Moja obitelj je najvažnija stvar za mene i njima je u redu što se mogu vraćati kad god poželim kako bi im pomogao“, izjavio je Jrue. „Bilo je zabavno. Organizacija i suigrači su mi definitivno pomogli nakon što sam se vratio i s ovim oko obitelji i s ozljedama.“ Odličnu utakmicu odigrao je i Rajon Rondo koji je bio blizu 11. triple-doublea u playoff karijeri. Ubacio je 16 poena, uhvatio deset skokova i podijelio je devet asistencija. Anthony Davis bio je podrška Holidayu, ubacio je 22 poena i uhvatio je 13 skokova. Utakmica je bila izjednačena 7:31 prije kraja, bilo je 93:93. Poslije su Blazersi imali prednost 100:99, ali nakon toga Holiday i Nikola Mirotić pogađaju trice za 105:99 1:35 prije kraja. Nakon toga Blazersi nisu mogli doći do izjednačenja i Pelicansi su otišli iz Portlanda s dvije pobjede.