Povijesna utakmica DeMarcusa Cousinsa, Andrew Wiggins odličan u pobjedi Wolvesa u Staples Centru

U bogatoj NBA večeri jedino su Wolvesi uspjeli doći do gostujuće pobjede u Los Angelesu protiv Clippersa…

Charlotte Hornets (19-26) – Sacramento Kings (13-33) 112:107

Kemba Walker ubacio je pet trica u pobjedi Hornetsa protiv Kingsa. Nije imao dobru šutersku večer, ali ove trice su pomogle. „Pobijedili Golden State, pobijedili su u Philadelphiji, pobijedili su u Denveru“, rekao je trener Hornetsa Steve Clifford o Kingsima. Hornetsi su imali prednost i do 20 poena protiv Kingsa, ali pred kraj utakmice ta prednost je pala nsa samo tri razlike kada je 1:25 prije kraja Bogdan Bogdanović pogodio tricu. No, nije bilo povratka za Kingse. Dwight Howard je pogodio dva slobodna bacanja i još dva poena poslije toga. 23 sekunde prije kraja Hornetsi su imali devet poena prednosti.

Atlanta Hawks (14-32) – Utah Jazz (19-28) 104:90

Hawksi su počeli igrati bolje u posljednje vrijeme. U posljednje četiri utakmice imaju tri pobjede, a u posljednjih šest utakmica imaju četiri pobjede, a u posljednjih 14 utakmica imaju sedam pobjeda. Hawksi su se počeli odvajati u trećoj četvrtini kada su pred kraj imali seriju 13-3 za vodstvo 74:63. Na početku četvrte četvrtine Jazzeri su promašili prvih pet šuteva, a Hawksi su imali seriju 10:0. U četvrtoj četvrtini Hawksi su imali vodstvo i do 26 poena.

Houston Rockets (33-12) – Miami Heat (27-20) 99:90

Tri minute prije kraja bilo je izjednačeno, a onda je Harden pogodio tricu s istekom vremena. To je bio početak serije 7:2 s kojojm su Rocketsi završili utakmicu i imali su prednost 95:90 38 sekundi prije kraja. Eric Gordon se i dalje muči s tricama. Četvrti je ove sezone u NBA ligi sa 136 pogođenih trica, ali u posljednje dvije utakmice je na 0-16. U četvrtoj četvrtini Rocketsi su imali prednost od tri poena i tijekom četvrte vodstvo se stalno mijenjalo, no na kraju su se Rocketsi uspjeli napraviti seriju poena za pobjedu.

Memphis Grizzlies (17-29) – Philadelphia 76ers (22-21) 105:101

Myke Henry pogodio je tricu pred kraj četvrtine, prvi NBA poeni u karijeri. Onda je u četvrtoj četvrtini ubacio još devet poena kako bi pomogao Memphisu da dođu do pobjede protiv 76ersa. Osim toga i Tyreke Evans je ubacio deset poena u četvrtoj četvrtini, a Memphis se vratio u utakmicu nakon što su gubili deset razlike 9:45 prije kraja utakmice. Grizzliesi su imali seriju 13:2 i imali su prvo vodstvo tada u utakmici u četvrtoj četvrtini.

Milwaukee Bucks (24-22) – Phoenix Suns (17-30) 109:105

Ovo je prva utakmica Bucksa bez Jasona Kidda. „Teško je ovo za mene. Pomogao mi je doći na novu razinu. Pomogao je cijeloj momčadi doći na drugu razinu. Bio je ovo težak dan“, izjavio je Khris Middleton o Jasonu Kiddu. Middleton je ubacio 35 poena u pobjedi protiv Sunsa. Asistent Joe Prunty bit će zamjenski trener do kraja godine. Brogdon je imao ukradenu loptu 40 sekundi prije kraja nakon što su Bucksi napravili double-team na Devinu Bookeru. Middleton je 24 sekunde prije kraja pogodio šut za 105:100.

Bucks:

Khris Middleton: 13-19, 35p, 6sk, 3as , 2ukr

Malcolm Brogdon: 11-14, 32p, 4sk, 3ukr, 2as

Suns:

T.J. Warren: 11-20, 23p, 3sk, 2ukr

Greg Monroe: 9-11, 19p, 7sk, 4as, 2ukr

New Orleans Pelicans (25-21) – Chicago Bulls (18-29) 132:128 (2OT)

Cousins je igrao 51 minutu i to je najviše za njega u karijeri, imao je 44 poena, 24 skoka i deset asistencija. Pelicansi su izvukli pobjedu nakon dva produžetka. Osam sekundi prije kraja utakmice Cousins je pogodio dva slobodna bacanja. Davis je igrao samo prvi produžetak zbog toga što je imao šest prekršaja. Cousins je postao prvi igrač koji je imao minimalno 40 poena, 20 skokova i 10 asistencija od 1972., kada je to učinio Kareem Abdul-Jabbar.

Dallas Mavericks (16-31) – Washington Wizards (26-21) 98:75

Dennis Smith Jr. imao je svoje prvo 360 zakucavanje. Naravno, nakon toga je imao važniji zadatak, zaustaviti Beala i Walla. Njih dvojica zajedno su imali samo 28% šuta, a Mavsima je ovo druga pobjeda protiv Wizardsa ove sezone. Mavsi su odigrali dobru obranu, ali Wizardsi su promašili puno otovorenih šuteva. Sa linije slobodnih bacanja Wizardsi su šutirali samo 16-27, a Beal i Wall zajedno su imali 8-29 iz igre.

Mavs:

Harrison Barnes: 9-16, 20p, 10sk

Dennis Smith Jr.: 7-16, 17p, 6as, 3sk, 2ukr

Wizards:

Bradley Beal: 4-14, 18p, 3sk, 3as, 2ukr

Denver Nuggets (24-23) – Portland Trail Blazers (25-22) 104:101

Jamal Murray je ubacio rekord karijere 38 poena, osim toga pogodio je 2+1 za vodstvo Nuggetsa u posljednjoj minuti. „Murray je igrač koji može imati konstantnu dobru utakmicu, ali će i pogoditi kada je najvažnije“, izjavio je trener Nuggetsa Michael Malone. Will Barton je ubacio četiri slobodna bacanja u posljednjih deset sekundi za pobjedu Nuggetsa, što je naravno pokvarilo povratak Jusufu Nurkiću. Nuggetsi su izgubili šest od posljednjih osam utakmica.

Nuggets:

Jamal Murray: 14-19, 38p, 6as, 5sk

Nikola Jokić: 5-17, 16p, 12sk, 5as

Blazers:

Damian Lillard: 10-18, 25p, 8as

Jusuf Nurkić: 7-13, 19p, 12sk, 3blk, 2ukr

Los Angeles Clippers (23-23) – Minnesota Timberwolves (31-18)

Wiggins je imao najviše poena ove sezone, 40. Jimmy Butler i Jamal Crawford nisu igrali ovaj susret zbog ozljeda, a Clippersi su izgubili iako su šutirali 56% i iako su pogodili 33-39 slobodnih bacanja. Ovo je sedma pobjeda za Wolvese u posljednjih devet utakmica. Wolvesi su imali vodstvo od pet poena na početku četvrte, a onda su tijekom cijele četvrte stalno mijenjali vodstvo. Posljednjih 2:44 Wolvesi su su se odvojili i imali su prednost u posljednjoj minuti 121:114. Clippersi se poslije nisu mogli vratiti.