Pelicansi pomeli Blazerse, 76ersi uzeli obe u gostima protiv Heata, Jazzeri poveli protiv Thundera

Phila na korak do prolaska u drugi krug, Pelicansi došli do četvrte pobjede i prolaza, Utah i Minnesota iskoristili domaći teren. Utah povela, Minnesota smanjila zaostatak u seriji…

Miami Heat (6) – Philadelphia 76ers (3) 102:106 (1-3)

Iako ovo nije bila lijepa utakmica, Philadelphia je uspjela izboriti novu pobjedu unatoč tome što su imali jako puno izgubljenih lopti. Sjajnom obranom u drugom poluvremenu, a pogotovo četvrtoj četvrtini uspjeli su doći do treće pobjede u seriji. Ben Simmons imao je triple-double, a novu sjajnu utakmicu odigrao je i Joel Embiid. „On je zvijer“, rekao je Embiid o Simmonsu. „Mislim kako je on prvi 76er koji je imao triple-double od Charlesa Barkleya, a to je velika stvar. Bio je zvijer večeras i zbog toga je on Rookie godine.“ 76ersi su imali 26 izgubljenih, šutirali su tricu 7-31, gubili su 12 razlike kasno u trećoj četvrtini i svejedno su uspjeli doći do pobjede. „Šokiran sam što smo pobijedili ovu utakmicu“, rekao je trener Phile Brett Brown. „Nismo imali pravo pobijediti ovu utakmicu.“ Sredinom četvrte četvrtine Phila je preokrenula i imali su seriju 19:2, nakon čega su imali sedam poena prednosti. Dwyane je vodio Heat pred kraj utakmice, ali nije mogao sam, ubacio je 12 poena u četvrtoj četvrtini.

Heat:

Dwyane Wade: 10-22, 25p, 3sk, 3ukr

Goran Dragić: 9-19, 20p, 4ukr, 3as

76ers:

J.J. Redick: 8-18, 24p, 3as, 3ukr

Ben Simmons: 8-13, 17p, 13sk, 10as, 4as

New Orleans Pelicans (6) – Portland Trail Blazers (3) 131:123 (4-0)

Bila je ovo još jedna prava predstava Anthonyja Davisa. Ubacio je 33 poena u drugom poluvremenu, a na kraju utakmice imao je rekord franšize 47 poena u playoffu. Ubacio je 12 poena u posljednjih pet minuta, a Pelicansi su upisali i četvrtu pobjedu u četvrtoj utakmici za prolazak u drugu rundu. „Bilo je zabavno“, izjavio je Davis. „Bio je sjajan osjećaj za mene i pobijediti ove igrače i igrati na način na koji sam igrao.“ No, nije samo Davis koji je bio vrhunski. Jrue Holiday potvrdio je vrhunsku formu, ubacio je 41 poen, a ubacio je tricu 40 sekundi prije kraja za šest poena prednosti. Playoff Rondo imao je 16 asistencija. Drugi put u 16 godina Pelicansi idu u drugu rundu. Portland je imao 15 poena zaostatka u drugom poluvremenu, ali su se uspjeli vratiti u utakmicu i učiniti je neizvjesnom. No, onda je Davis preuzeo konce igre u svoje ruke i pomogao je Pelicansima riješiti Portland. C.J. McCollum je bio najbolji kod Blazersa s 38 poena, a Lillard je odigrao još jednu lošu utakmicu.

Al-Farouq Aminu: 11-20, 27p, 6sk, 2ukr

Minnesota Timberwolves (8) – Houston Rockets (1) 121:102 (1-2)

Nakon dvije lošije utakmice Wolvesi su odigrali napokon onu pravu utakmicu kakvu svi očekuju od njih. Jimmy Butler ubacio je 28 poena, pogodio je četiri trice. Ovo je prva pobjeda u doigravanju za Wolvese nakon 14 godina. „Ovaj grad zaslužuje doigravanje malo duže“, rekao je Butler. „Vidjet ćemo što imamo. No, sve dok čuvamo, dok igramo obranu bit ćemo u dobroj poziciji za pobjedu.“ Jeff Teague i Andrew Wiggins ubacili su 23 odnosno 20 poena, a obje momčadi su ubacile po 15 trica. Veliku podršku s klupe imali su od Derricka Rosea koji je ubacio 17, a od toga je deset bilo u devet minuta pred kraj poluvremena. Wolvesi su završili treću četvrtinu serijom 26:14, a u posljednjoj četvrtini imali su serije 15:2, 11:2. Prije ove utakmice, posljednja utakmica koju je Minnesota pobjedila u doigravanju je ona protiv Los Angeles Lakersa 2004. u finalu Zapadne konferencije.

Wolves:

Jimmy Butler: 10-19, 28p, 7sk, 5as

Jeff Teague: 9-14, 23p, 8as, 3sk

Rockets:

James Harden: 9-21, 29p, 7sk, 7as

Chris Paul: 7-11, 17p, 6as, 3sk

Utah Jazz (5) – Oklahoma City Thunder (4) 115:102 (2-1)

Prvi put u karijeri igra u playoffu i igra u vrhunskoj formi. Ricky Rubio imao je triple-double (26p, 11sk, 10as), to je prvi triple-double za Utah u 17 godina i pomogao im je da dođu do pobjede i vodstva u seriji. „Gubili smo deset razlike, promijenio sam mentalitet i htio sam biti agresivniji i šutirati više“, rekao je Rubio. „Napravili smo seriju poena i jako puno nam je pomoglo kada pogodite šuteve i osjećali smo se sjajno.“ Rookie Donovan Mitchell imao je 22 poena. Utah je imala seriju 13:0 u četvrtoj četvrtini što je bilo dovoljno za 20 poena prednosti. Posljednji igrač Jazza koji je imao triple-double u doigravanju je John Stockton koji je to uradio 2001. protiv Dallas Mavericksa. Paul George je zabio 23 poena, Russell Westbrook mučio se s izgubljenim loptama. Poslije utakmice Westbrook je izjavio kako garantira da Rubio neće ponoviti ovu predstavu u četvrtoj utakmici.