Nuggetsi idu u konferencijsko finale, Miami slavio u prvoj utakmici

Miami slavio u prvoj utakmici finala Istočne konferencije, Clippersi u potpunom raspadu, Nuggetsi slavili u sedmoj utakmici…

Boston Celtics vs Miami Heat 114:117 (0-1)

Nevjerojatnu blokadu pred kraj produžetka imao je Bam Adebayo nad Jaysonom Tatumom. Tatum je pokušao izjednačiti susret, ali Adebayo je imao drugačije planove. Ovo je bio vjerojatno jedan od najvećih trenutaka njegove karijere. Jimmy Butler je imao three-point play 12 sekundi prije kraja za vodstvo Miamija, a nakon blokade nad Tatumom, Heat je uspio pogoditi jedno slobodno bacanje za 117:114.

Na početku susreta Miami je imao zaostatak od 13 poena razlike, imali su zaostatak od 14 poena u posljednoj četvrtini, ali opet uspjeli su pronaći način doći do pobjede u prvoj utakmici finala konferencije. Goran Dragić je imao 29 poena, Jae Crowder je ubacio 22. Jimmy Butler je ubacio 20 poena.

Kod Celticsa je Tatum ubacio 30 poena, Marcus Smart 26, a Kemba Walker 19. Celticsi su imali omjer 156-1 otkako je uvedeno vrijeme za napada, 24 sekunde prije 65 godina, pobijedili su 92 utakmice zaredom kada su imali vodstvo od 12 poena ili više u četvrtoj četvrtini u playoff utakmici. Sada imaju omjer 156-2.

Tyler Herro je trebao samo jednu asistenciju za triple-double, 12 poena, 11 skokova i devet asistencija. Boston je još jednom pokazao probleme kod zadržavanja vodstva, a Miami je još jednom pokazao svoju kvalitetu i uspjeli su doći prvi do pobjede. Ako je suditi po prvoj utakmici, čeka nas jedna jako zanimljiva serija.

Los Angeles Clippers vs Denver Nuggets 89:104 (3-4)

Jamal Murray i Nikola Jokić uspjeli su predvoditi Nugetse do nove pobjede, četvrte pobjede s kojom su prošli u finale Zapadne konferencije gdje ih čekaju Los Angeles Lakersi. Murray je imao 40 poena, Jokić je imao triple-double, a Nuggetsi su još jednom uspjeli prekorenuti dvoznamenkasti zaostatak i doći do pobjede.

Nuggetsi su postali prva NBA momčad u povijesti lige koja je dva puta uspjela proći nakon što su imali zaostatak 3-1. Osim toga, oni su treća momčad u povijesti glavnih Američkih sportova koja je uspjela uraditi dva ili više prolaska nakon zaostatka od 3-1. To su još uradili 1985. Kansas City Royalsi i 2003. Minnesota Wild.

Jokić je imao još jednu ludu utakmicu u kojoj je ubacio 16 poena, podijelio je 13 asistencija i uhvatio je 22 skoka. Najviše skokova od jednog igrača Nuggetsa u playoff utakmici. Nuggetsi su na poluvremenu imali zaostatak od 12 razlike, ali kada ste ovogodišnji Denver Nuggetsi onda to nije nikakv problem. Imali su seriju 35:13 nakon toga i u četvrtoj četvrtini uspjeli su izgraditi vodtsvo od 15 poena. Obrana je dopustila samo 33 poena Clippersima u drugom poluvremenu.

Nuggetsi su nakon toga imali potpuno kontrolu i uspjeli su mirno privesti utakmicu kraju. Clippersi su imali raspad sistema. Kawhi Leonard i Paul George su potpuno podbacili. Od Georgea smo to navikli tijekom ovogodišnjeg playoffa. Leonard je imao 14 poena, šut iz igre 6-22. George je imao deset poena, šut iz igre 4-16.

Clippersima slijedi zanimljivo vrijeme offseasona, vidjet ćemo hoće li Doc Rivers ostati bez posla i što će se dogoditi s nekim igračima u momčadi. S druge strane Nuggetsi idu u konferencijsko finale protiv Lakersa. Lakersi su favoriti naravno za pobjedu, ali s obzirom na to kakvu su psihološku snagu pokazali Nuggetsi nadajmo se kako će ovo biti još jedna, moćna, zanimljiva serija.