Nove odlične predstave Hezonje i Šarića, 10. pobjeda zaredom Utah Jazza

Prvi triple-double McConnella u karijeri, deseta pobjeda Jazza zaredom, Warriorsi uništili Sunse, Hezonja i Šarić odigrali vrhunske utakmice…

Philadelphia 76ers (29-25) – New York Knicks (23-35) 108:92

T.J. McConnell nije zvijezda poput Joela Embiida ili Bena Simmonsa, ali ovo je bila njegova večer. Imao je prvi triple-double u karijeri (10p, 10sk, 11as). Dario Šarić je odigrao još jednu vrhunsku utakmicu i predvodio je Philu po broju poena (24), ovo je Phili četvrta pobjeda zaredom protiv oslabljenih Knicksa koji su u četvrtoj četvrtini ubacili samo 13 poena. Publika u dvorani je bila oduševljena kada je McConnell uhvatio svoj deseti skok minutu prije kraja utakmice. Phila je mlada, zanimljiva momčad i lijepo je kako navijači u Phili ponovno uživaju u dobroj košarci.

Detroit Pistons (27-29) – New Orleans Pelicans (30-26) 103:118

Pelicansi su došli pobjede protiv Pistonsa, a predvodio ih je naravno Anthony Davis koji je dominirao. Imao je double-double 38p, 10sk. U prvom poluvremenu Pelicansi su imali osam poena prednosti. Nastavili su s dobrom košarkom i u trećoj četvrtini kada su ubacili 35 poena. Pistonsi nisu mogli zaustaviti Davisa i Pelicanse koji su upisali 30. pobjedu u sezoni.

Brooklyn Nets (19-39) – Los Angeles Clippers (29-26) 101:114

Clippersi žele playoff. Imali su sedam igrača u dvoznamenkastim brojkama. Imali su 12 poena prednosti u prvoj četvrtini. Dominirali su tijekom prve tri četvrtine. Imali su 56,5% šuta i ovo im je četvrta pobjeda u pet utakmica. Clipersi još prilagođavaju igru s novim igračima, Tobias Harris i Avery Bradley, a na početku četvrte četvrtine Clippersi su imali 23 poena prednosti.

Chicago Bulls (20-36) – Orlando Magic (18-38) 105:101

Bullsi su ispustili 18 poena prednosti u četvrtoj četvrtini, ali su uspjeli sačuvati malu prednost i doći do pobjede. 15 sekundi prije kraja Jonathon Simmons je izgubio loptu, Zach LaVine je ukrao i imao je zakucavanje za vodstvo Bullsa. Pogodio je i dva slobodna nakon što je Mario Hezonja promašio tricu. Hezonja je predvodio momčad s 24 poena, ali je bio ljut zbog promašenog šuta. „Simmons je sjajno čitao akciju, sve je bilo na meni. Nisam donio pobjedu momčadi i jako sam ljut, ali ovo će mi poslužiti kao iskustvo za buduće clutch situacije za mene“, izjavio je Hezonja.

Utah Jazz (29-28) – San Antonio Spurs (35-23) 101:99

Rookie Donovan Mitchell nije imao dobru šutersku večer, ali je bio tu kada je bilo najbitnije. Utah se vratila u četvrtoj četvrtini, preokrenuli su susret i došli su do pobjede protiv Spursa. Postigao je osam od posljednjih devet poena Jazza u posljednjih 2:54. Jazzeri su zaostajali i 13 poena u četvrtoj četvrtini, ali su uspjeli doći do nove pobjede i opet imaju pozitivan omjer. Ovo je za Jazz deveta pobjeda zaredom.

Golden State Warriors (44-13) – Phoenix Suns (18-40) 129:83

Lagana pobjeda Warriorsa. Slomili su Sunse u drugoj četvrtini kada su pobijedili 37:21. U drugom poluvremenu Sunsi su primili 67 poena, a ubacili su samo 38. Trener Steve Kerr dopustio je svojim igračima upravljanje momčadi. Kerr je poslije utakmice otišao do zamjenskog trenera Jaya Triana kako bi mu rekao kako ovo nije nikakvo nepoštovanje. Što je Triano i razumio. Sunsi su prva momčad koja je doživjela 40. poraz u sezoni.