NCAA March Madness: Zion i Barret razbili North Dakotu! North Carolina se provukla dalje

Nakon dva dana sjajnih utakmica prve runde NCAA-ovog turnira, dobili smo sve parove druge runde. Sve ekipe koju su bile plasirane kao prve tri u svojim regijama su prošle dalje te i sada ne možemo reći tko je siguran favorit za osvajanje naslova.

Duke Blue Devils-North Dakota State Bison

Svima najzanimljivija utakmica večeri sigurno je bila ona između Dukea i North Dakote. Prvo poluvrijeme završilo je 31-27 u korist Dukea. To definitivno nije bio rezultat koji su oni ni bilo tko drugi očekivali nakon prvog poluvremena te im je to sigurno dalo motivacije da stisnu gas u drugom poluvremenu te su ga završili rezultatom 54-35. Rezultat na kraju utakmice glasio je 85-62 za Duke. Za Duke su ponovno briljirali Zion Williamson i RJ Barret. Zion je ubacio 25 poena dok je Barret zabio 26 te uhvatio 14 skokova. Treći najbolji igrač Dukea Cam Reddish ubacio je 12 poena uz četiri skoka. S druge strane najbolji je bio  Vinnie Shadid s 20 poena.

Iona Gaels-North Carolina Tar Heels

Jedan od favorita turnira North Carolina sinoć je upisala teško stečenu pobjedu protiv Iona Gaelsa. Iako naizgled rezultat 88-73 ne izgleda ni blizu teško stečenom North Carolina se mučila u prvom poluvremenu koje je završilo 38-33 u korist Ione. No, u drugom poluvremenu razigrali su se Cameron Johnson i sjajni Nassir Little s klupe te je North Carolina drugo poluvrijeme pobijedila rezultatom 88-73. Kod pobjednika najbolji su bili Johnson s 21 poenom i sedam skokova te Little s 19 poena. Valja napomenuti da je ponajbolji igrač North Caroline Coby White imao lošu šutersku večer te je zabio 10 poena uz šut iz igre od 28%. S druge strane najbolji je bio Rickey McGill s 26 poena.

Liberty Flames-Mississippi State Bulldogs

Jedno od najvećih iznenađenja dosadašnjeg turnira dogodilo se na sinoćnjoj utakmici između Libertyja i Mississippija. Liberty koji je u ovu utakmicu ušao kao 12-plasirana ekipa svladao je petoplasiranu ekipu Mississippija 80-76. Prvo poluvrijeme kao što smo i očekivali pobijedila je ekipa Mississippija 37-35. No, u drugom poluvremenu sjajno je pritisnula ekipa Libertyja. Sjajnom igrom Caleba Homesleyja došli su do vrijedne pobjede te su drugo poluvrijeme pobijedili 45-39. Kod pobjedničke strane najbolji je bio Homesley s 30 poena i četiri skoka. Velikoj pobjedi pridodao je i Lovell Cabbil s 18 poena. S druge strane odlično su odigrali Quinndary Weatherspoon s 27 poena i Lamar Peters s 21 poenom, ali dvije sjajne predstave nisu bile dovoljne za pobjedu i prolazak dalje.