NCAA March Madness: Kakva noć polufinalnih utakmica! Texas i Virginia do finala

Final four utakmice NCAA lige sinoć su se odigrale. Unatoč tome što su favoriti (Duke, Gonzaga i North Carolina) ispali u prethodnim rundama, sinoć smo gledali uistinu spektakularne utakmice koju jesu i nisu donijele iznenađenja pred kraj samog turnira.

Michigan State Spartans-Texas Tech Red Raiders

Utakmica u kojoj nitko nije mogao reći tko je favorit tako se i odigrala gotovo svih 40 minuta. Texas Tech Red Raidersi pobijedili su Michigan State Spartanse 61-51 i tako prošli dalje u finale NCAA-ovog turnira. Utakmica je počela glatko kako su mnogi i očekivali. Ekipe su igrale izjednačeno, najveća razlika bila je pet poena te je poluvrijeme završilo 23-21 za Texas. Tako se igralo i u drugom poluvremenu dok 10 minuta prije kraja utakmica fenomenalni Matt Mooney nije pogodio dvije trice i doveo ekipu na 13 poena razlike. Michigan se ubrzo vratio i nisu odustajali, no gotovo tri minute prije kraja utakmice postigli su svoj zadnji koš – Aaron Henry ubacio je polaganje. Zatim je sjajni Jarrett Culver ubacio šest uzastopnih poena i odveo svoju ekipu do velikog finala. Kod Red Raidersa najbolji je bio Mooney s 22 poena i tri skoka. S druge strane Cassius Winston ubacio je 16 poena, dok mu se Matt McQuaid pridružio s 12, ali te dvije solidne utakmice dva sjajna mlada igrača nisu bile dovoljne za pobjedu protiv Texasa i prolaz dalje.

Virginia Cavaliers-Auburn Tigers

Spektakularna utakmica odigrala se između zadnje prvoplasirane ekipe na turniru – Virginije i Auburna. Ovo je svakako bila jedna od najzanimljivijih utakmica ovogodišnjeg turnira, no svakako utakmica s najvećim ulogom tako da je slobodno možemo nazvati „najboljom utakmicom sezone“. Prvo poluvrijeme obje ekipe igrale su jednako. Pobijedili su ga Tigersi s 31-28. U drugom poluvremenu igrala se slična utakmica sve do četiri minute prije kraja kada Virginia dolazi na devet poena razlike. No, brzi povratak sjajne ekipe Auburna i trica Brycea Browna dovodi ih na dva poena prednosti i rezultat 59-57. Anfernee McLemore 17.6 sekundi prije kraja utakmice pogađa oba slobodna bacanja te rezultat glasi 61-57 u korist Auburna koji je u tom trenutku imao velike nade za pobjedu. Napad Virginije započeo je brzo kako je i morao, tražili su prostor i pronašli su ga, 7.4 sekunde prije kraja Kyle Guy pogađa veliku tricu. Prije izvedene lopte Auburna Kihei Clark pravi prekršaj i na liniju slobodnih bacanja ide Jared Harper. Prvo je pogodio, a drugo promašio. 7.4 sekundi bilo je do kraja, a Auburn je imao još slobodnih prekršaja koje su mogli iskoristiti ne bi li tako zaustavili Virginiju u pokušaju da preokrenu utakmicu u svoju korist i prođu dalje. Prvi faul napravili su 5.4 sekundi prije kraja, a u drugom napadu loptu je skoro izgubio Jerome, no 1.5 sekundu prije kraja utakmice Auburn radi još jedan faul. 0.6 sekundi prije kraja Kyle Guy pokušao je ubaciti tricu, no nije mu pošlo za rukom pogoditi ju, ali izborio je faul i tri slobodna bacanja u zadnjoj sekundi polufinalne utakmice. Mirna ruka sjajnog mladog igrača odvela je Cavalierse do finala NCAA-a. Auburn je probao napraviti nemoguće preko cijelog terena, ali to im nije pošlo za rukom te su izgubili utakmicu i ispali. Kod pobjednika najbolji je bio Jerome s 21 poenom, devet skokova i šest asistencija. S druge strane Samir Doughty ubacio 13 poena uz pet asistencija.

Finale između Texasa i Virginije na rasporedu je u utorak u večernjem terminu u 03:20 sati.

Veliki navijač Lakersa od sedme godine života. Osim NBA-a prati i ostale američke sportove poput NFL-a, a tu se još nađu Formula 1, nogomet i mnogo toga ostalog. Samo Zadar!