Mladi, nadobudni i spremni

Philadelphia je odigrala možda čak i lošiju utakmicu od one druge kada su izgubili kod kuće, ali su svejedno uspjeli upisati pobjedu zbog odlične obrane u drugom poluvremenu. Došli su do pobjede unatoč tome što su imali 27 izgubljenih lopti i što su imali šut za tri 7-31. Obje momčadi su bile agresivne i borbene, ali Phila je bila bolja što se tiče reketa i više su slobodnih bacanja izborili. Pogodili su ih 27, dok je Miami imao samo 13 pogođenih slobodnih bacanja iz 25 pokušaja. Tu je naravno ogromna razlika Joel Embiid. Prvo treba kod njega spomenuti osam izgubljenih lopti, očajan šut iz igre 2-11, ali su zato slobodna bacanja bila 10-13, a kada ga ne ide u napadu veliki trag ostavlja u obrani. Imao je pet blokada i Miami i njihovi igrači nisu tako lako dolazili do reketa nisu bili agresivni kada je on bio na parketu.

Ben Simmons je u ovoj utakmici imao sedam izgubljenih, ali baš kao i Embiid, vukli su se nekako tri četvrtine, a onda je u četvrtoj sve bilo kako je trebalo biti za njih. Phila je u ovu utakmicu ušla sa standaradnom petorkom. Ben Simmons, J.J. Reddick, Robert Covington, Dario Šarić, Joel Embiid. Miami je na parketu imao Gorana Dragića, Tylera Johnsona, Josha Richardsona, Jamesa Johnsona i Hassana Whitesidea.

Za razliku od prošle utakmice obrana Miamija je bila puno čvršća, Reddick i Marco Belinelli se više nisu tako slobodno kretali, a bit će i poseban dio o Bam Adebayu i njegovoj obrani protiv Embiida. Imali su istu taktiku košarkaši Phile i tražili su Reddicka, a kad defanzivnog skoka Simmons je izlazio kako bi se našla rješenja za lagane poene. Isto je bilo Miamijem i Goranom Dragićem. Embiid igrom leđima jedan na jedan bio dosta uspješan protiv Whitsidea i utakmicu je krenuo s košem jedan na jedan i izborenim prekršajem. Osim Dragića u prvoj četvrtini raspoložen je bio Josh Richardson. Mid range šutevi i brzi izlazi, ali posebno se i istaknuo po broju ukradenih lopti, imao ih je sedam u ovom susretu.

Dok nisu počele izgubljene Ben je kvalitetno dijelio lopte svojim suigračima nakon brzih izlazaka. Miami svoju filozofiju u ovoj seriji nije mijenjao. Na trice se nisu previše fokusirali, a Justise Winslow, Richardson, Dragić svi su oni pokušavali što brže napasti reket Phile. Bez Reddicka i Embiida na terenu, Phila se oslonila na šuterske sposbnosti Šarića i Covingtona koji su pogodili po tricu. Ali poslije toga nisu bili pretjerano uspješni.

Pred kraj četvrtine u utakmicu ulazi Adebayo. Dobro je došao Heatu zbog toga što nije dopuštao Embiidu da se postavi kako bi mogao igrati leđima, a u napadu je dobro došao zbog pick and rolla, kontre i ofanzivnih skokova. Adebayo je zadao tonu problema Embiida zbog čega je i imao nekoliko izgubljenih. Wade je bio glavni kada je bio na parketu, vodio je klupu Miamija. Njegov glavni zadatak bio je probijanje do reketa i u ovoj utakmici je to dobro radio pogotovo u četvrtoj četvrtini, kada mu je malo nedostajalo kako bi donio novu pobjedu Miamiju i izjednačenje serije. Druga četvrtina počela je poenima Wadea. Reddick je ponovno pokazao koliko je važan igrač Philu. Neumorno trčanje, probijanje pored blokova sve se to isplatilo u četvrtoj četvrtini. Početak druge napad Phile je išao preko Reddicka. Nekoliko ispucanih šuteva, koje se držale Philu u egalu. Imao je osam poena u prve četiri minute druge četvrtine.

Pet minuta prije kraja druge Miami ima prednost 51:44, to je bilo nakon što je Winslow pogodio tricu. Phila je uvijek imala neko brzo rješenje, netko bi se izborio jedan na jedan i završio na liniji slobodnih ili bi Reddick ili Belinelli napravili cut s trice. Krajem druge došle su izgubljene, sve veći broj pogrešaka Phile. U trećoj četvrtini Miami igra vrhunsku košarku. Goran Dragić indvidualno igra vrhunski, Richardson krade lopte, a napokon smo vidjeli i to tek u četvrtoj utakmici dobrog Hassana Whitesidea. Richardson je išao na prodore, a Whiteside s alleyoopom završavao akcije, to su uradili dva puta i imali su prednost 76:64. U obrani je izgledao sigurnije, iako nije bio na terenu kada nema Embiida ovoga puta Eric Spoelstra je to dopustio. Simmons je gazio liniju, Šarić, Belinelli su nastavili su očajnim šutiranjem.

X FACTOR

Pred kraj četvrtine imao je Ersan Ilyasova 2+1 i tricu u posljednjim sekudnama, to je jako puno značilo Phili jer su smanjili zaostatak na četiri poena unatoč očajnom napadu. Philu vode mlade nade, ali ušli su agresivno u četvrtu četvrtinu, znali su da su igri, da bez obzira na izgubljene lopte mogu doći do pobjede. Ersan je dobro služio u obrani pomagao je na ulazima, izborio ofanzivni prekršaj Miamija i imao je tri ofanzivna skoka kada se lomila utakmica.

Na početku četvrte Ben ima dva polaganja zaredom i utakmica je bila izjednačena, Phila je imala momentum i tada je sve krenulo za njih. Embiid je upravljao reketom, imao je nekoliko blokada u četvrtini. Obrana Phile zadržala je Miami na samo 19 poena. Za razliku od Phile Miami nije imao nikakva rješenja u četvrtoj četvrtini kada nisu imali brze napade. Jedini tko je držao domaćine u igri je bio Dwyane Wade. Reddick je nakon lošije treće ponovno zaigrao dobro, ono što najviše dobro koristi ako ne ide trica su ulazi i nekoliko puta je to uradio u četvrtoj četvrtini kako bi zadržala Phila vodstvo.

Kad je trebalo ići na sve ili ništa Spoelstra je odlučio dati loptu Wadeu koji je tražio mismatch protiv J.J. Reddicka. Nekoliko puta je to uspjelo, ali nedovoljno dobro za pobjedu protiv Phile. Dva puta su došli na jedan razlike, prvo na 100:99, a onda velika pogreška u pick and roll akciji za Simmonsa. Pa onda opet Wade postiže poene, ali opet nova greška u obrani Miamija kod pick and rolla, ovaj put u izvedbi Joela Embiida i Reddicka, a Reddick lagano postiže iz kuta za dva poena. 104:101 za Philu. Wade je bio na liniji slobodnih, promašio je drugo, a skok je uhvatio J.J.

Phila odlazi kući s vodstvo od 3-1 u seriji, u idućoj utakmici imaju veliku šansu završiti ovu seriju. Pokazali su kako unatoč tome što su imali puno izgubljenih, što ih trica nije išla kako se mogu boriti zbog jako dobre obrane. Imaju sve u svojim rukama i ne bi trebali ispustiti ovu veliku šansu za prolazak u iduću rundu.