Michael Beasley zatrpao Celticse, DeRozan rekordom karijere svladalo 76erse i odličnog Šarića

DeMar DeRozan je imao šest trica u pobjedi protiv 76ersa, Cavsi su prekinuli niz Bullsa, a nastavili su svoj niz pobjeda. Utah je bila bolja od Spursa, Sunsi su pobijedili Memphis, a Knicksi su unatoč očajnoj igri Porzingisa pobijedili Celticse.

Cleveland Cavaliers (24-9) – Chicago Bulls (10-21) 115:112

Iako nije imao ni minute u ovoj utakmici, Isaiah Thomas se vratio u roster Cavsa. Nakon sedam mjeseci van parketa, uskoro ćemo vidjeti Thomasa na terenu. No, bez njega LeBron James je opet predvodio Cavalierse do pobjede. Imao je 34 poena i ovo im je 12. pobjeda zaredom. Dwyane Wade istaknuo se u četvrtoj četvrtini s tri ukradene lopte i tri blokade. Cavsi sada imaju 3-0 omjer protiv Bullsa ove sezone. Denzel Valentine opalio je tricu za izjednačenje, ali nije uspio. Bullsi su stali na sedam pobjeda zaredom i ovo im je prvi poraz od 6.12.

Philadelphia 76ers (14-17) – Toronto Raptors (22-8) 109:114

Impresivna večer DeMara DeRozana i način na koji je došao do ovih 45 poena. DeRozan u karijeri ima 28% šuta za tri, a u ovoj utakmici pogodio je 6-9, za petu pobjedu Raptorsa zaredom. To mu je rekord karijere. “Mislio sam da je mladi Ray Allen”, izjavio je trener Dwane Casey nakon prve četvrtine u kojoj je DeRozan imao tricu 4-4. Na početku treće zaostajali su 76:54, ali su u drugom poluvremenu odličnom obranom preokrenuli susret. Ovo im je 11 pobjeda u posljednjih 12 utakmica. Ben Simmons je imao sedam od 23 izgubljene u četvrtom porazu zaredom 76ersa. Phila je sada na omjeru 1-7 bez Embiida.

New York Knicks (17-14) – Boston Celtics (26-9) 102:93

Michael Beasley ubacio je 28 od 32 poena u drugom poluvremenu. Celticsi su u potpunosti zaustavili Kristapsa Porzingisa koji je imao samo jedan poen, ali zato ih je Beasley porazio. “Ja sam ovdje samo kako bi uradio ono što trebam uraditi. Lijepo je to čuti, ali vjerujem da je to za KP-a”, izjavio je Beasley nakon što su mu navijači skandirali “MVP, MVP”. Sredinom treće Boston je imao devet poena prednosti, ali na kraju treće bilo je 68:68. U četvrtoj četvrtini serijom 11:4 New York je preuzeo vodstvo 86:79 i Boston se nikako nije približio na manje od šest razlike. Porzinigs je završio večer sa šutom 0-11…

Phoenix Suns (12-22) – Memphis Grizzlies (9-23) 97:95

17,6 sekundi prije kraja Troy Daniels pogodio je tricu za vodstvo. Na kraju se ispostavilo da je to trica za pobjedu. Ovo je je momcima iz Arizone treća pobjeda u poljednje četiri utakmice. Memphis je imao šansu u posljednjim sekundama za pobjedu, ali uz zvuk sirene nisu uspjeli pogoditi. Ovo je prva pobjeda Sunsa kod kuće od 19.11.

Utah Jazz (15-18) – San Antonio Spurs (22-11) 100:89

Jazz je drugu utakmicu zaredom bez najboljeg strijelca rookiea Donovana Mitchella koji zbog ozljede prsta nije igrao.Ulogu najboljeg strijelca preuzeo je Rodney Hood. Jazz je imao prednost u prvom poluvremenu, ali Spursi su se sjajnom trećom četvrtinom vratili u igru. A onda počinje serija Utaha. Kod rezultata 82:81 za Utah, domaćini su imali seriju 13-2, a Hood je u toj seriji postigao devet poena zaredom. Imali su prednost od 12 poena i to je bio prijelomni trenutak za pobjedu Jazza. Utah briljira ove sezone kod kuće gdje imaju omjer 12-5, ali zato imaju samo tri pobjede u gostima i 13 poraza.