Mavsi prekinuli niz pobjeda Lakersa, Siakam briljirao protiv Utah Jazza

Raptorsi su nastavili s dominacijom na domaćem terenu, Lakersi su porazom od Mavsi stali na deset pobjeda zaredom, a Leonard i Paul George predvodili su Clipperse do još jedne pobjede.

Los Angeles Clippers vs Washington Wizards 150:125

Kawhi Leonard ubacio je 34, Paul George imao je 31. Ovo je 12. pobjeda zaredom za Clipperse kod kuće protiv Wizardsa. Clippersi sada imaju 12-1 omjer kod kuće. Šutirali su 57% iz igre i imali su prednost od 27 poena rzalike na poluvremenu kada je Clippers imao 27 poena. George i Leonard su imali deset od prvih 13 poena Clippersa u trećoj četvrtini i stvorili su prednost od 95:69. Klupa Clippersa nadigrala je klupu Wizardsa 73:39. Rookie Rui Hachimura imao je rekord karijere 30 poena.

Los Angeles Lakers vs Dallas Mavericks 100:114

Luka Dončić i Mavsi uspjeli su pobijedili Lakerse u Los Angelesu i tako prekinuti njihov niz od deset pobjeda. Dončić je postigao 21 poen od ukupno 27 u drugom poluvremenu. Imao je i deset skokova uz devet asistencija. Mavsi su preokrenuli susret u svoju korist u trećoj četvrtini kada su pobijedili 35:17. Nakon toga izdržali su u četvrtoj četvrtini i upisali su sedmu pobjedu u devet utakmica na gostovanjima. LeBron James je imao 25 poena, devet skokova i osam asistencija, Anthony Davis je ubacio 27 poena i uhvatio je deset skokova.

Toronto Raptors vs Utah Jazz 130:110

Sjajnu utakmicu odigrali su Raptorsi protiv Jazzaera. Upisali su devetu pobjedu kod kuće, i dalje se savršeni u Kanadi. Nevjerojatni Pascal Siakam ubacio je 35 poena, a Fred VanVleet je imao 21 poen i 11 asistencija. Raptorsi su u prvom poluvremenu imali prednost 77:37. Najveća prednost na poluvremenu u povijesti organizacije. Najveća prednost ove sezone u ligi. Jazzeri su se uspjeli oporaviti u drugom poluvremenu, ali su opet izgubili s 20 razlike, najveći poraz ove sezone. Siakam je prošlu utakmicu protiv Orlanda imao šut 4-22 i samo deset poena, ali ovaj put se oporavio i odigrao sjajan susret šutirajući 14-22. Bojan Bogdanović imao je poena. Šut iz igre 5-13, uz sedam skokova i dvije asistencije.