Markelle Fultz se vratio na parkete u pobjedi Phile, Hornetsi svladali Knickse nakon produžetka

Nova pobjeda Phile, povratak Fultza. Pobjeda Celticsa, Kemba Walker predvodio Hornetse do pobjede protiv Knicksa nakon produžetaka. Grizzliesi bolji od Wolvesa u Minnesoti…

Charlotte Hornets (34-41) – New York Knicks (27-48) 137:128 (OT)

Kemba Walker ubacio je 11 poena u prodožetku od 31 poena kojeg je postigao u utakmici. Knicksi su ubacili u produžetku 11 poena ukupno, a Hornetsi su imali 20. Kemba je vrhunski igrao u produžetku, šut mu je bio četiri od četiri, uključujući tri trice. Howard je imao novi double-double. Domaćini su uspjeli doći do pobjede unatoč tome što je Trey Burke imao rekord karijere 42 poena i 12 asistencija. 40 sekundi prije kraja regularnog dijela Tim Hardaway Jr. je pogodio tricu. Nakon toga Kemba je izjednačio. Burke je imao šansu za pobjedu, ali nisu uspio šutirati.

Detroit Pistons (34-40) – Los Angeles Lakers (32-41) 112:106

Lakersi su u nešto lošijoj formi u posljednje vrijeme. U zadnjih šest utakmica imaju pet poraza. Pistonsi su pobijedili četvrti put u pet utakmica, ali još zaostaju pet utakmica za Miami Heatom na osmom mjestu. Reggie Jacskon ubacio je 20 poena. Prekretnica je bila treća četvrtina u kojoj je Detroit pobijedio 28:21. Lonzo Ball imao je double-double (15p, 11as, 8sk). Nedostajala su mu dva skoka do triple-doublea.

Pistons:

Reggie Jackson: 9-22, 20p, 5sk, 3as

Lakers:

Julius Randle: 7-13, 23p, 11sk

Kyle Kuzma: 8-15, 20p, 11sk

Philadelphia 76ers (43-30) – Denver Nuggets (40-34) 123:104

Još jednu visoku pobjedu upisali su Sixersi. Ovaj put protiv Nuggetsa. Riješili su protivnika u trećoj četvrtini kada su preokrenuli susret nakon što su gubili u prvom poluvremenu osam razlike. U trećoj četvrtini Phila je pobijedila rezultatom 34:15. U četvrtoj je bilo 38:30 za Philu. Dominantna predstava, ali najvažnije za 76erse je to što se vratio Markelle Fultz. Ubacio je deset poena i podijelio je osam asistencija u svojoj prvoj utakmici od desetog mjeseca prošle godine. Phila je osigurala playoff, ali sada želi ostvariti 50 pobjeda u sezoni i doći do što boljeg mjesta na tablici.

76ers:

Joel Embiid: 6-12, 20p, 13sk, 2as, 2blk

Dario Šarić: 7-14, 20p, 6sk, 3as

Nuggets:

Will Barton: 8-15, 25p, 3as

Minnesota Timberwolves (42-33) – Memphis Grizzlies (20-54) 93:101

Wolvesi su razočarali svoje navijače. Pred svojom publikom izgubili su od jedne od najgorih momčadi lige, Memphis Grizzliesa. Za momčad iz Memphisa ovo je tek 20. pobjeda u sezoni, šesta u gostima. Grizzliesi su dominirali u četvrtoj četvrtini. Dopustili su Wolvesima samo 11 poena. Ukupno su gosti imali šut 15-31 za tri. Sada su na osmom mjestu, imaju prednost od samo pola utakmice za Utah Jazzerima.

Pxoenix Suns (19-56) – Boston Celtics (51-23) 94:102

Celticsi su ostvarili novu pobjedu, ovo je bila četvrta pobjeda zaredom za momčad iz Bostona i sada su na samo tri utakmice od prvog mjesta kojeg drže Toronto Raptorsi. Utakmicu su obilježila dva rookie igrača, Jayson Tatum i Josh Jackson, ali je Tatum izašao kao pobjednik. Rookie Celticsa u ovoj utakmici je došao do 1000. poena u sezoni. U posljednjih 29 utakmica Sunsi imaju 27 poraza.