Mario Hezonja odličan u pobjedi Orlanda, 76ersi svladali Timberwolvese za 6. pobjedu zaredom

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Ben Simmons u pobjedi protiv Wolvesa, Pistonsi su pobijedili Bullse, a Rocketsi su lagano nadigrali Pelicanse…

Philadelphia 76ers (42-30) – Minnesota Timberwolves (42-32) 120:108

Simmons je imao još jednu maestralnu predstavu u pobjedi protiv Wolvesu. Upisao je deseti triple-double u sezoni, imao je 15 poena, 12 skokova i 13 asistencija. Joel Embiid je nadigrao Townsa, a 76ersi su sve bliže osiguravanju prvog playoff nastupa nakon šest godina. Sixersi su tijekom treće četvrtine imali seriju poena 20:4. Ukupno je ta četvrtina završila rezultatom 39:19 za 76erse. Wolvesi su pred kraj utakmice došli na jednoznamenkasti minus, ali Phila je uspjela obraniti se i upisati 42 pobjedu u sezoni koja im je osigurala pozitivnu regularnu sezonu.

Detroit Pistons (33-40) – Chicago Bulls (24-49) 117:95

Pistonsi igraju sve bolje i bolje, ali možda je prekasno za to i vjerojatno neće uspjeti doći do doigravanja. Pobijedili su tri od posljednje četiri utakmice, a jedini poraz bio je protiv Rocketsa i to nakon produžetaka. Zaostaju za Bucksima pet i pol utakmica. Protiv Bullsa već su u prvoj četvrtini imali +14. Ubacili su im 36 poena. Na poluvremenu je bilo +19 i praktički  su već riješili pitanje pobjednika. Držali su pod kontrolom susret i upisali su 22. pobjedu kod kuće ove sezone. Anthony Tolliver imao je rekord sezone 25 poena.

Pistons:

Anthony Tolliver: 8-15, 25p, 6sk

Andre Drummond: 6-9, 15p, 20sk, 4as, 4ukr, 4blk

Bulls:

Denzel Valentine: 7-14, 18p, 3sk, 3as

Orlando Magic (22-51) – Phoenix Suns (19-55) 105:99

U još jednom derbiju začelja momčad iz Orlanda bila je bolja protiv Sunsa. Orlando je uspio doći do pobjede unatoč tome što su u drugoj četvrtini imali samo 12 poena. Ukupno u prvom poluvremenu su ubacili 38 poena. U trećoj četvrtini postigli su 39 poena, jedan poen više nego u cijelom drugom poluvremenu. Tu su preokrenuli rezultat, a u četvrtoj su još samo malo povećali razliku. Aaron Gordonu nedostajale su dvije asistencije do prvog triple-doublea u karijeri.

Memphis Grizzlies (19-54) – Los Angeles Lakers (32-40) 93:100

Lakersi su u ovoj utakmici koristili samo tri igrača s klupe, ostali nisu mogli igrati zbog ozljeda. U prvoj četvrtini Lakersi su ubacili samo 17 poena. Memphis je imao prednost na poluvremenu, ali momčad iz Los Angelesa odigrala je puno bolje drugo poluvrijeme, nadigrali su Memphis 48:36. U trećoj četvrtini dopustili su im samo 14 poena. Kyle Kuzma nije dopustio novi poraz za Lakerse i ubacio je 15 od 25 poena u četvrtoj četvrtini.

Houston Rockets (59-14) – New Orleans Pelicans (43-31) 114:91

Laganu pobjedu upisali su Rocketsi u susretu protiv Pelicansa na domaćem terenu. Riješili su utakmicu u prvom poluvremenu kada su imali prednost od 27 poena razlike. Pelicansi se nisu mogli približiti ispod 20 razlike. Rocketsi nastavljaju u sjajnom ritmu i bez obzira na ozljede igrača Warriorsa žele pobjeđivati i potvrditi to prvo mjesto na Zapadnoj koneferenciji, ali i u ligi.

Rockets:

James Harden: 11-24, 27, 8as, 6sk

Eric Gordon: 7-13, 19p, 4as, 4sk, 2ukr

Pelicans:

Anthony Davis: 10-22, 25p, 8sk, 4blk, 2ukr

Dallas Mavericks (22-51) – Charlotte Hornets (33-41) 98:102

Još jednu sjajnu utakmicu imao je Howard. Nakon 30-30 utakmice protiv Netsa, Howard je protiv Mavsa imao 18 poena i 23 skoka. Hornetsi su imali vodstvo od 15 poena, ali Mavsi su uspjeli doći samo na jedan poen razlike, 87:86. Imali su domaćini šansu za pobjedu, nakon što je Jeremy Lamb promašio šut, ali Kemba Walker je ukrao loptu rookie igraču Dennisu Smithu Jr. i Dallas je morao napraviti prekršaj nad Marvinom Williamsom pet sekundi prije kraja. Pogodio je oba slobodna bacanja i potvrdio pobjedu Hornetsa.