Luka Dončić briljirao protiv Rocketsa, Celticsi ponizili Bullse i upisali najveću pobjedu u povijesti kluba

Još jednu impresivnu večer imao je rookie Luka Dončić, Wade je u 1000. utakmici u karijeri pomogao Miamiju doći do nove pobjede, Lakersi su upisali novu laganu pobjedu…

Dallas Mavericks – Houston Rockets 107:104

Luka Dončić predvodio je Mavse do nove pobjede na domaćem tereu. Dončić je imao 11 poena zaredom, preokrenuli su osam razlike u četvrtoj četvrtini. 19-godišnji Slovenac pogodio je nevjerojatnu step back tricu za 26. promjenu vodstva. James Harden imao je 35 poena unatoč problemima s prekršajima na početku utakmice. Promašio je sve trice u četvrtoj četvrtini. Dončić je prije serije imao 3-13, u četvrtoj Houston je imao 102:94, najveće vodstvo Rocketsa u utakmici. Na kraju Dončić je završio utakmicu sa 7-17.

Indiana Pacers – Sacramento Kings 107:97

Thaddeus Young i Bojan Bogdanović kombinirano su imali 38 poena za pobjedu Pacersa. Oladipo je propustio desetu utakmicu zaredom. Bogdanović je ubacio 18 poena, a u posljednja dva tjedna ima 19 poena po utakmici. Imaju treću obranu lige, a sve to dok se Oladipo oporavlja od ozljede. Bilo je neizvjesno, nakon tri četvrtine Pacersi su imali vodstvo 73:70. Ali onda su napravili seriju od 16:2 sredinom četvrte i pobijedili su Pacersi na kraju 107:97.

New York Knicks – Brooklyn Nets 104:112

Brooklyn Netsi uspjeli su nadigrati Knickse. Spencer Dinwiddie ubacio je 25 poena, Rondae Hollis-Jefferson dodao je 20 poena. Dinwiddie imao je deset poena u četvrtoj četvrtini. Ovo je za Brooklyn druga pobjeda zaredom. Prošlu utakmicu Netsi su uspjeli pobijediti Toronto nakon produžetka. Enes Kanter dodao je 23 poena i 14 skokova, a pristojnu utakmicu imao je Mario Hezonja koji je ubaco 12 poena. Knicksima je ovo treći poraz zaredom.

Atlanta Hawks – Denver Nuggets 106:98

John Collins imao je najbolju utakmicu u karijeri protiv Denver Nuggetsa. Ubacio je 30 poena, a s klupe su Vince Carter i DeAndre Bembry pomogli sjajnim nastupom u trećoj četvrtini za pobjedu Hawksa. Hawksi su u trećoj četvrtini pobijedili 35:21, što je bilo dovoljno za preokret i čuvanje prednosti za šestu pobjedu u sezoni. Jokić je mao 24 poena, 11 skokova, sedam asistencija, ali u posljednjih pet minuta utakmice Nuggetsi nisu mogli ništa uraditi.

Cleveland Cavaliers – Washington Wizards 116:101

Collin Sexton imao je 29 poena. John Wall s druge strane imao je najmanje poena u karijeri u jednoj utakmici, samo jedan poen. Pogodio je slobodno bacanje u trećoj četvrtini kod vodstva Cavaliersa 74:48. Promašio je svih šest šuteva i imao je šest asistencija. Cavsi su se poigrali na domaćem terenu s Wizardsima. Sexton je imao 13-23, šest asistencija.

Chicago Bulls – Boston Celtics 77:133

Celticsi polako hvataju pravu formu. Imali su rekordnu pobjedu u povijesti organizacije, 56 poena pobjeda protiv Bullsa. Jaylen Brown s klupe je imao 23 poena, a Daniel Theis ubacio je rekord karijere 22 poena i uhvatio je još deset skokova. Za Celticse je ovo peta pobjeda zaredom. Celticsi su otvorili utakmicu vrhunski. Imali su 17:0 nakon prvih par minuta. Bullsi nisu mogli ništa uraditi. U prvoj, trećoj i četvrtoj četvrtini imali su svaki put po 17 poena prednosti.

Memphis Grizzlies – Los Angeles Lakers 88:111

Lakersi su se oporavili od poraza u petak kojeg su doživjeli protiv Spursa. Pobijedili su Grizzliese u Memphisu. James i Kuzma su imali po 20 poena. James je dodao devet asistencija, osam skokova. Kuzma je imao devet skokova, šest asistencija. Lakersi su na poluvremenu imali 23 poena prednosti. Memphis je imao 43% iz igre, a za tricu su imali 26%.

Portland Trail Blazers – Minnesota Timberwolves 113:105

Wolvesi nastavljaju s porazima u gostima. Damian Lillard imao je impresivnu večer, a on i C.J. McCollum su pogodili trice u posljednjoj minuti za potvrdu pobjede. Lillard je dobio traženi prostor 58,5 sekundi prije kraja utakmice i pogodio je tricu. Lillard je imao 28 poena i osam asistencija, a Jusuf Nurkić bio je odličan s 22 poena i 11 skokova.McCollum je svoju tricu pogodio 24,9 sekundi prije kraja utakmice i Minnesota se nakon toga nije uspjela vratiti. Svih pet igrača u startnoj petorci Wolvesa su imali dvoznamenkaste brojke.

Los Angeles Clippers – Miami Heat 98:121

Bila je ovo posebna utakmica za Dwyanea Wadea. 1000. utakmica u karijeri. Wade je u ovoj utakmici ubacio 25 poena. 8-21 iz igre i 5-10 za tri. Wade ide u mirovinu nakon ove sezone i igrao je svoju posljednju utakmicu u karijeri protiv Los Angeles Lakersa. Clippersi su u posljednjoj četvrtini ubacili samo osam poena, a Miami je imao 30. U četvrtoj su prelomili susret i nanijeli su drugi poraz Clippersima u LA-u. Za Miami je ovo šesta pobjeda u gostima i jedna su od onih momčadi koji bolje igraju u gostima nego na domaćem terenu.