Ludnica u Bostonu, maestralni Harden vodio Rocketse do pobjede

Dramatična završnica u Bostonu, Celticsi su uspjeli izvući pobjedu nakon produžetka. Pacersi iznenadili Cavse, pobjede Thundera i Rocketsa.

Boston Celtics (2) – Milwaukee Bucks (7) 113:107 (OT) (1-0)

Celticsi i Bucksi imali su nevjerojatnu završnicu regularnog dijela utakmice. Prvo su Bucksi izjednačili tricom na 96:96, a onda je Terry Rozier 0,5 sekundi prije kraja pogodio tricu za 99:96 prednost Celticsa. Rozier je imao sjajan dribling i to je trebala biti savršena završnica. Ali onda je Khris Middleton pokvario slavlje. 0,5 sekundi prije kraja pogodio je tricu za izjednačenje i produžetke. Celticsi su dobro otvorili utakmicu, imali su prednost od 12 poena razlike, ali sjajnu drugu četvrtinu imao je Giannis Antetokounmpo koji je bio nezaustavljiv. Celticsi su se u trećoj i četvrtoj četvrtini pokušali odvojiti, ali Bucksi su ih uvijek držali oko četiri, pet razlike. Produžetci su također bili zanimljivi, a 14,8 sekundi prije kraja Giannis je napravio šesti prekršaj nakon što je pokušao uhvaiti slobodno poslije promašenog slobodnog bacanja. Rozier je poslije toga pogodio dva slobodna bacanja. Bucksi nisu iskoristili ozljede Celticsa, ali ova prva utakmica nam je pokazala kako nas čeka jako zanimljiva i napeta serija koja će možda otići i do sedme utakmice.

Celtics:

Al Horfford: 5-8, 24p, 12sk, 4as, 3blk, 4as

Terry Rozier: 7-18, 23p, 4sk, 3as

Bucks:

Giannis Antetokounmpo: 11-21, 35p, 13sk, 7as, 3ukr

Khris Middleton: 12-20, 31p, 8sk, 6as, 2ukr

Cleveland Cavaliers (4) – Indiana Pacers (5) 80:98 (0-1)

Prvo veće iznenađnje u ovogodišnjem doigravanju. Svi su znali kako je Indiana dobra momčad, a Cavsi nisu oni stari, ali opet pobijediti na gostujućem terenu i to s 18 poena razlike. To je već iznenađenje. Pacersi su u potpunosti kontrolirali ovaj susret od prve četvrtine. Ovo je prvi poraz Jamesa u otvaranju prvih serija doigravanja. Do sada je bio savršen 12-0. Pacersi su u prvoj četvrtini imali prednost 33:14. Cavsi su u trećoj četvrtini igrali dobru košarku i smanjili su na osam poena. Ali onda su se opet Pacersi probudili, trica je bila na dobroj razini. Cavsi su imali tricu 8-34, promašili su osam od 20 slobodnih bacanja. James je prestigao Michaela Jordana za najviše pogođenih šuteva iz igre u playoff povijesti (Jordan 2188, prvi je Jabbar 2356). Victor Oladipo je briljirao u ovom susretu, a dobar je bio i Myles Turner. Bojan Bogdanović je ima dobru utakmicu u obrani, a u napadu je imao loš šut 5-17. Skupio je šest skokova i ukrao je tri lopte. Cavsi su prošle godine napravili metlu i pobijedili su 4-0 Pacerse, ali ove godine će se očito morati više namučiti kako bi prošli u iduću rundu.

Cavs:

LeBron James: 7-17, 24p, 12as, 10sk

Pacers:

Victor Oladipo: 11-19, 32p, 6sk, 4as, 4ukr

Myles Turner: 6-9, 16p, 8sk, 2as

Oklahoma City Thunder (4) – Utah Jazz (5) 116:108 (1-0)

U prvoj utakmici doigravanja u novom dresu, Paul George je bio nezaustavljiv. Ubacio je 36 poena gostima, imao je rekord Oklahome od osam trica u utakmici, prethodni rekord bio je pet. Ukupno je pokušao 20 šuteva, promašio je sedam. S Pacersima George je dvije godine zaredom imao nešto malo više od 27 poena po utakmici. „Kad je on agresivan, čovječe, on mijenja utakmicu za nas“, izjavio je Westbrook poslije utakmice. „Vidjeli ste večeras. Sve je bilo po njegovom. Naš posao je pronaći ga, olakšati mu. Sve dok je on agresivan, mi ćemo biti bolja momčad.“ Rookie Jazza Donovan Mitchell odigrao je svoju prvu utakmicu u doigravanju, imao je double-double, 27 poena i deset skokova. Imao je problema s ozljedom tijekom drugog poluvremena, ali rekao je kako se osjeća dobro. Gosti su fantastično otvorili utakmicu i imali su prednost 16:4, ali do kraja četvrtine Oklahoma je izjednačila na 25:25. Oklahoma je imala prednost u trećoj 79:66. Na početku četvrte Alex Abrines pogodio je dvije trice zaredom i Thunderi su vodili 92:80. Do kraja utakmice nisu se gosti uspjeli približiti i Oklahoma je uspjeli slaviti u prvom susretu.

Thunder:

Paul George: 13-20, 36p, 7sk

Russell Westbrook: 10-25, 29p, 13sk, 8as

Jazz:

Donovan Mitchell: 11-22, 27p, 10sk, 3as, 2ukr

Houston Rockets (1) – Minnesota Timberwolves (8) 104:101 (1-0)

Rocketsi su gubili jedan razlike u četvrtoj četvrtini i trebali su nekoga tko će im pomoći vratiti momčad u vodstvo. James Harden je pokazao zašto je jedan od najboljih igrača lige. Kada je bilo najvažnije pomogao je Rocketsima preokrenuti i održati vodstvo. Wolvesi su postigli četiri poena zaredom i ostalo je još 30 sekundi do kraja. Poslije toga Chris Paul pogađa dva slobodna bacanja, ali odmah nakon toga Towns smanjuje opet na tri razlike. Wolvesi su imali šansu za izjednačenje, ali Jimmy Butler nije uspio pogoditi iz jako teške pozicije. Rocketsi su u ovoj utakmici ubacili samo deset trica od 37 pokušaja, od toga je Harden pogodio sedam trica iz 12 pokušaja. Trevor Ariza, P.J. Tucker, Eric Gordon i Paul su kombinirano imali 3-22. Gosti nisu uspjeli iskoristiti jako lošu šutersku večer Houstona. Zato su Rocketsi u defanzivnom djelu jako dobro čuvali Karl-Anthony Townsa. Dopustili su mu samo osam poena u 40 minuta igre.