Ljetna Liga došla do eliminacijskog dijela

Ljetna Liga u Las Vegasu je ušla u eliminacijski dio, a sinoć smo dobili i neke parove za osminu finala.

U prvom susretu Clippersi su izbacili Washington rezultatom 89-74. Najveći dio posla su odradili u prvoj četvrtini, koju su dobili 31-15, te su do kraja dvoboja kontrolirali susret i mirno priveli kraju. U redovima Clippersa odličnu partiju je pružio Reggie Upshaw, koji je za 31 minutu imao 24 poena, 9 skokova te dvije asistencije. Uz njega se istaknuo Shai Gilgeous-Alexander sa 17 poena, 4 skoka i 6 asistencija. Kod Wizardsa najbolji je bio krilni igrač Devin Robinson koji je upisao 26 poena, 11 skokova i jednu asistenciju. Clipperse čeka dvoboj protiv Lakersa u narednoj rundi.

U dvoboju obilježenim preokretima Chicago je pobijedio Dallas rezultatom 95-83, te su izborili susret s Detroit Pistonsima. Prva četvrtina je otišla na stranu Dallasa 28-15, no nakon toga Bullsi rade seriju 15-3 i vraćaju se u susret, a do kraja četvrtine i preuzimaju vodstvo te na poluvrijeme odlaze s rezultatom 42-40. Nakon toga nastavljaju i dalje povećavati svoju prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 18 razlike, te mirno susret privode kraju.

Antonio Blakeney, 22-godišnji bek koji je prošle sezone došao u Bullse, je pružio još jednu odličnu partiju upisavši 28 poena, 3 skoka i 4 asistencije uz 7/13 šut. Pored njega ovogodišnji izbor na draftu Wendell Carter Jr. ,koji sve više pokazuje da će na njega Bullsi itekako moći računati, je upisao 19 poena, 9 skokova i dvije asistencije uz šut 9/11. Kod Dallasa se istaknuo Kyle Collinsworth s 14 poena i 10 skokova.

Nakon početnih oscilacija sa šutem Trae Young pokazuje kako se iz utakmice u utakmicu sve bolje osjeća te nastavlja sipati protivničke obruče. Sinoć su pod njegovom partijom pali Indiana Pacersi 107-101. Indiana je od početka imala vodstvo, te je u zadnju četvrtinu ušla s rezultatom 85-72. No zahvaljujući seriji 18-6 Atlanta se u potpunosti vraća u vodstvo te na krilima Younga i Tylera Dorseya odnosi pobjedu i susret s Portlandom.

Young je imao 23 poena i 8 asistencija uz šut 7/14 (2/7 za tri), dok je Dorsey ubilježio 24 poena, 8 skokova i 5 asistencija, uz šut 8/16 (6/10 za tri). Alex Poythrees je bio najbolji kod Indiane s 21 poenom i 7 skokova, a uz njega odlične partije su pružili Aaron Holiday s 13 poena, 3 skoka i 9 asistencija te Alize Johnson s 12 poena i 14 skokova.

REZULTATI:

Washington 74-89 Clippers (Upshaw 24/9/2; Robinson 26/11/1)
Cleveland 96-84 Sacramento (Sexton 25/4/7; Jackson 20/4)
Houston 109-102 Brooklyn (House 18/8/3; Doyle 21/3/6)
Dallas 83-95 Chicago (Collinsworth 14/10/2; Blakeney 28/3/4)
Minnesota 59-64 Detroit (Bates-Diop 16/9/1; Brown 15/11/6)
Indiana 101-107 Atlanta (Poythrees 21/7; Dorsey 24/8/5)
Denver 77-85 Toronto (Morris 21/7/2; Anunoby 22/4)
Charlotte 87-69 Warriors (Hernangomez 18/13/3, Bridges 17/8/2; Derrickson 20/4)

Na terenu produktivan kao spasioc na vaterpolo utakmici. Dan bez pive uzaludno proživljen, kao i bez košarke.