LeBron James upisao 15. triple-double u pobjedi Cavaliersa, Spursi se vratili na pravi put

Portland je predvođen Lillardom došao do 12. pobjede zaredom, Utah je upisala devetu pobjedu zaredom, a napokon je i Memphis došao do pobjede. Bili su bolji protiv Nuggetsa i prekinuli su niz od 19. poraza zaredom.

Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks 122:117

Bucksi su imali dobru završnicu utakmice, u posljednjim minutama imali su seriju 11-5 s kojom su završili susret i došli do nove pobjede protiv najgore momčadi lige koja ih drži u utrci za playoff. „Vjerovali smo jedan drugom i fokusirali smo se na svoje snage“, izjavio je Antetokounmpo poslije utakmice. Hawksi su imali otežanu situaciju kada je zbog prekršaja izabčen s utakmice Dennis Schroder. Hawksi su se do kraja utakmice borili, ali nisu mogli napraviti preokret. Ovo je za Hawkse bio 50. poraz u sezoni.

Washington Wizards – Indiana Pacers 109:102

Još jedna sjajna pobjeda Wizardsa predvođeni odličnim Bradley Bealom koji je ubacio 19 poena. Ovom pobjedom došli su do 40. pobjede u sezoni i izjednačili su se s Indiana Pacersima na četvrtom mjestu Istoka. Oni imaju prednost zbog toga što su pobijedili Pacerse u dva od tri susreta ove sezone. „Uradili smo odličan posao na obje strane terena. Igrali smo dobro cijelu utakmicu“, izjavio je poslije susreta najbolji igrač Wizardsa, Bradley Beal. Dobru utakmicu imao je Gortat koji je ubacio 17 poena, 6-8 iz igre i 6-6 s linije slobodnih bacanja. Za Washington je ovo druga pobjeda zaredom, a slijedi im utakmica protiv Spursa.

New Orleans Pelicans – Houston Rockets 101:107

Pelicansi su se dobro suprostavili Rocketsima, ali momčad iz Houstona je jednostavno bila prejaka za njih. James Harden pogodio je nekoliko ključnih poena za 21. pobjedu u posljednje 22 utakmice. Od ključnih poena uključuje se trica 1:31 prije kraja za devet poena razlike. Za Pelicanse je ovo bio 30. poraz u sezoni. Nakon pozitivnog niza i serija pobjeda, Pelicansi su u krivom trenutku ponovno upali u krizu. Anthony Davis imao je 26 poena i 13 skokova, ali imao je samo četiri slobodna bacanja i ovo je za Pelicanse bio četvrti poraz u posljednjih pet utakmica. Sljedeća utakmica je kod kuće protiv Boston Celticsa.

Brooklyn Nets – Dallas Mavericks 114:106

Trener Netsa Kenny Atkinson malo je eksperimentirao u ovoj utakmici i mijenjao je startnu petorku. Na početku utakmice mu se to isplatilo i imali su Netsi jako dobru prednost. Krenuli su utakmicu s prednošću 11:0. Do kraja četvrtine imali su šest poena prednosti. No, onda su Mavsi počeli igrati i vraćati se u utakmicu. Na početku četvrte četvrtine Mavsi su imali prednost od jednog poena. U trećoj četvrtini u jednom trenutku imali su prednost od deset poena, 80:70. U četvrtoj četvrtini obrana je bila na puno boljoj razini, dopustili su Mavsima samo 17 poena, a ubacili su 26. Mavsi i Netsi sada imaju isti omjer, 22-48.

Nets:

Rondae Hollis-Jefferson: 9-16, 23p, 5sk, 4as

D’Angello Russell: 9-17, 22p, 6as, 4sk

Mavs:

Dennis Smith Jr: 9-17, 21p, 5as, 2sk, 2blk

New York Knicks – Charlotte Hornets 124:101

Sjajnu utakmicu odigrali su košarkaši Knicksa u pobjedi protiv Hornetsa. Ova pobjeda prekinula im je negativan niz od devet poraza zaredom. Prijelomna je bila treća četvrtina u kojoj su Knicksi uništili Hornetse. Bili su bolji rezultatom 42:17 u toj četvrtini, nakon što su u prvom poluvremenu imali osam poena prednosti. U toj četvrtini Hornetsi su imali šut 4-23 iz igre. Knicksi su imali pet igrača s dvoznamenkastim brojkama. Zbog sjajne treće četvrtine, Knicksi su mogli odigrati mirnu četvrtu četvrtinu.

Knicks:

Tim Hardaway Jr.: 7-15, 25p, 3sk, 3as

Hornets:

Dwayne Bacon: 6-10, 15p, 3as, 2ukr

Chicago Bulls – Cleveland Cavaliers 109:114

Ovo je druga pobjeda za Cavse u posljednih pet utakmica. James je imao triple-double, 33 poena, 12 skokova i 12 asistencija. To mu je bio 15. u ovoj sezoni. Neizvjesnu utakmicu imali su Cavsi i teško su došli do pobjede protiv Bullsa kojima je ovo bio 20. poraz ove sezone kod kuće i 45. u sezoni. Cavsi su imali sve pod kontrolom nakon prvog poluvremena. Imali su prednost od 17 poena. No, sjajnom trećom četvrtinom Bullsi se vraćaju i dolaze na četiri poena zaostatka na početku četvrte. Denzel Valentine je ubacio rekord karijere u dresu Bullsa, 34 poena, trica je bila 8-11. No, ni to nije bilo dovoljno za pobjedu, a Valentine je faulirao Jamesa u prijelomnom trenutku na trici. Cavsima je ovo 40. pobjeda u ovoj sezoni.

Bulls:

Denzel Valentine: 13-20, 34p, 7sk, 6as

Cavs:

LeBron James: 15-26, 33p, 13sk, 12as, 2blk

Ante Žižić: 7-9, 14p, 6sk

Memphis Grizzlies – Denver Nuggets 101:94

Nuggetsi su uradili nešto što nijedna momčad nije uradila u skoro sedam tjedana. Izgubili su protiv Memphis Grizzliesa. Napokon je momčad Memphisa prekinula niz poraza koji je zaustavljen na 19. Sjajnu utakmicu odigrao je rookie Dillon Brooks koji je ubacio 24 poena. „Bilo je sjajno. Svi smo bili uzbuđeni“, izjavio je Brooks koji je ubacio sve četiri trice koje je pokušao. Nuggetsima trebaju pobjede kako bi došli do playoffa, ali očito je kako će ostaviti traga očajne predstave na gostovanju. Nuggetsi ove sezone imaju omjer ukupno 38-32, a na gostovanju su na omjeru 11-22.

San Antonio Spurs – Minnesota Timberwolves 117:101

Spursima sada trebaju pobjede. Protiv Wolvesa upisali su treću pobjedu zaredom, a vrhunsku utakmicu odigrao je LaMarcus Aldridge koji je ubacio 39 poena, a uz to je imao deset skokova. Spursi su sada na sedmom mjestu i izjednačeni su s Minnesotom i Utah Jazzerima. „U dobroj smo poziciji sada“, izjavio je Manu Ginobili. „Nije bilo optimistično prije nekoliko tjedana za nas, ali sada sve ove pobjede, dobra utakmica protiv Wolvesa. Imamo sve. Moramo samo nastaviti graditi igru“, nastavio je Ginobili. Spursi iskorištavaju domaći teren na najbolji mogući način. Ovo im je bila 40. pobjeda u sezoni, a 26 su ostvarili kod kuće.

Spurs:

LaMarcus Aldridge: 14-22, 39p, 10sk, 2as, 2blk

Wolves:

Karl-Anthony Towns: 8-15, 23p, 9sk, 2as

Andrew Wiggins: 8-15, 21p, 5sk, 5as

Utah Jazz – Sacramento Kings 103:97

Novi niz pobjeda započeli su Jazzeri. Protiv Kingsa im je ovo bila deveta pobjeda zaredom. Utah će imati neizvjesnu borbu s Wolvesima i Spursima do kraja sezone. Rookie Donovan Mitchell imao je 28 poena i predvodio je Utah do pobjede. Rudy Gobert je imao double-double. Ovo je za Jazz bila 21. pobjeda u posljednje 23 utakmice. Kingsi su imali tricu 14-21, ali su Jazzeri imali slobodna bacanja 31-38. Čak je šest različitih igrača imalo minimalno četiri slobodna bacanja. Jazzeri su odigrali odličnu četvrtu četvrtinu u kojoj su dopustili Kingsima samo 18 poena.

Phoenix Suns – Golden State Warriors 109:124

Tri najbolja igrača nisu bila na terenu, ali su zato sve pod kontrolom imali Quinn Cook koji je ubacio 16 poena od 28 (rekord karijere) u trećoj četvrtini u kojoj su Warriorsi standradno eksplodirali. Draymond Green i Nick Young su također odigrali fantastične utakmice. Green s 25 poena, a Young s 20. Greenu su nedostajale dvije asistencije za triple-double. Na poluvremenu Sunsi su ti koji su imali prednost i to ugodnih osam poena. Ali onda se budi napad Warriorsa koji je bio nezaustavljiv u trećoj četvrtini. Ubacili su 42 poena, a dopustili su 25. Vratili su se i preokrenuli utakmicu. U trećoj četvrtini dodali su još šest poena prednosti za sigurnu pobjedu.

Suns:

Josh Jackson: 14-23, 36p, 6sk, 4as, 2ukr

Warriors:

Quinn Cook: 11-17, 28p, 4sk, 4as, 2ukr

Draymond Green: 10-20, 25p, 11sk, 8as

Portland Trail Blazers – Detroit Pistons 100:87

Nevjerojatni Lillard i njegovi Blazersi nastavljaju s nizom pobjeda. Ovo im je bila 12. pobjeda zaredom. Zbog ovog niza Blazersi drže treće mjesto na Zapadu s dvije utakmice prednosti nad Oklahoma City Thunderima. Već u prvoj četvrtini sve je krenulo na stranu Portlanda. Pobijedili su 31:20. Na poluvremenu su imali 15 poena prednosti. U četvrtu četvrtinu ušli su sa 17 poena prednosti i nije bilo nikakvog spasa za Pistonse. Blazersi su odigrali vrhunsku obranu. Sljedeća utakmica im je na gostovanju protiv Clippersa.