LeBron James i Paul George briljirali u pobjedama Lakersa i Thundera, Nuggetsima sedma pobjeda zaredom

Nuggetsi su upisali sedmu pobjedu zaredom, Lakersi četvrtu, a Paul George i LeBron James odličnim predstavama u četvrtoj četvrtini predvodili su svoje momčadi do pobjede…

Orlando Magic – Denver Nuggets 118:124 OT

Denver Nuggetsi su došli do sedme pobjede zaredom. Sada su oni preuzeli prvo mjesto Zapadne konferencije. Jamal Murray je ubacio 31 poen i pomogao je Nuggetsima doći do pobjede. Vučević je dodao 24 poena za Orlando. U produžetku Orlando nije mogao zaustaviti Denver, bilo je za Nuggetse 12:6. Prvi FG Orlanda u produžetku bilo je 1:04 prije kraja kada je Nikola Vučević imao zakucavanje. Orlando je bio dobar, ali nedovoljno dobar za pobjedu protiv Denvera.

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors 105:129

Cavaliersi i Warriorsi imaju četiri finala zaredom. Ali sada je situacija potpuno drugačija. Warriorsi su uvijek bili kvalitetnije posloženi, ali sada su jednostavno dominantniji nakon odlaska LeBrona Jamesa. Stephen Curry ubacio je devet trica i imao je 42 poena. Ovo je prva njihova utakmica od osvojenog naslova. Curry je ubacio devet poena u manje od minutu sredinom četvrte i tako je pomogao Warriorsima odvojiti se i imati sigurnu prednost. Cavsi su bili bez Kevina Lovea, ali ni on ne bi mogao puno pomoći Cavsima koji su među najgorima u ligi.

Brooklyn Nets – Oklahoma City Thunder 112:114

Pobjedu u gostima upisali su Thunderi zahvaljujući Paulu Georgeu koji je predvodio Thundere do najvećeg povratka u povijesti momčadi. Oklahoma je zaostajala 23 poena, a do četvrte pobjede zaredom vodio ih je George koji je ubacio 25 od ukupno 47 u četvrtoj četvrtini. Pogodio je i tricu 3,1 sekundu prije kraja utakmice za vodstvo i pobjedu. Russell Westbrook imao je 108. triple double u karijeri. Imao je 21 poen, 17 asistencija i 15 skokova. Thunderi su u četvrtoj četvrtini pobijedili 39:19.

Atlanta Hawks – Washington Wizards 117:131

Bradley Beal imao je impresivnu večer protiv Hawksa. Ubacio im je najviše poena ove sezone, 36 i pomogao je Wizardsima doći do 11 pobjede u sezoni. Wizardsi su bili bez Johna Walla, ali opet imali su 35 asistencija. Hawksi su imali dobru treću četvrtinu, ubacili su čak 45 poena protiv Wizardsa. Došli su na sedam poena na početku četvrte, imali su šansu doći na tri razlike, ali promašili su polaganje. Nakon toga Wizardsi su se uspjeli odvojiti od Hawksa i pobijediti ovu utakmicu.

Toronto Raptors – Philadelphia 76ers 113:102

Toronto Raptorsi nastavljaju s dominacijom. Ovaj put Kawhi Leonard je imao 36 poena, a odličnu utakmicu imao je i Jonas Valanciunas koji je ubacio 18 od svojih 26 poena u četvrtoj četvrtini. Ovo je 13. poraz zaredom za Philu u Kanadi. Za Raptorse je ovo deveta pobjeda u deset utakmica. Leonard je šutirao 13-24. Raptorsi su prelomili susret u četvrtoj četvrtini kada je bilo 35:25. Jimmy Butler je imao 38, a Joel Embiid je imao deset poena i 12 skokova.

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers 96:86

Jedna od momčadi koja se ističe ove godine svojom obranom su Memphis Grizzliesi. Na takav način došli su do pobjede protiv odličnih Clippersa. Zaustavili su ih na samo 86 poena, držali su ih na 34%, Clippersi su imali 19 izgubljenih lopti.

„To je odgovor za nas već godinama. Bez obzira na sve što se događa u napadu, mi pružamo sebi šansu zbog igre u obrani.“

izjavio je Mike Conley za obranu.

Conley je imao 22 poena. JaMychal Green imao je 19 poena i 11 skokova. Memphis se odvojio u četvrtoj četvrtini koju su dobili 27-17.

Minnesota Timberwolves – Charlotte Hornets 121:104

Zrak je čišći u Wolvesima otkako je momčad napustio Jimmy Butler. Minnesota nastavlja s dobrim utakmicama na domaćem parketu. Karl-Anthony Towns imao je 35 poena, Andrew Wiggins dodao je 26 poena. Towns je imao još šest blokada i 12 skokova. Minnesota je prelomila susret u četvrtoj četvrtini kada su pobijedili 35:18. Sjajnu utakmicu s klupe ponovno je imao Derrick Rose koji je ubacio 16 poena.

New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks 132:104

Uvjerljivu pobjedu upisali su Pelicansi. Sada su na omjeru 13-13, deset pobjeda na domaćem terenu. Anthony Davis i Julius Rnadle imali su po 27 poena. Randle je imao i 18 skokova. Davis je završio utakmicu s rekordom karijere devet asistencija, a uz to je dodao i pet blokada i četiri skoka. Imao je problema s gležnjem, ali je uspio završiti utakmicu i rekao je poslije kako se osjeća sjajno.

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 115:92

Bucksi se ne moraju stalno oslanjati na Antetokounmpa i Middletona. U ovoj utakmici Eric Bledsoe predvodio je momčad s 27 poena. Middleton zbog osobnih razloga nije igrao ovaj susret, Antetokounmpo je imao 13 poena manje ispod prosjeka. Bucksi su na kraju četvrte imali devet poena prednosti, na kraju druge 11. Susret su odveli izvan dohvata za Pistonse u trećoj četvrtini kada su imali +20.

Los Angeles Lakers – San Antonio Spurs 121:113

U četvrtoj četvrtini LeBron James je još jednom imao impresivnu predstavu. James je ubacio 20 poena od ukupno 42 u četvrtoj i Josh Hart je pogodio dvije ključne tricu u posljednjim minutama za četvrtu pobjedu Lakersa zaredom. Brandon Ingram se ozlijedio u prvoj četvrtini, a riječ je o ozljedi gležnja. James je u četvrtoj imao 7-8, uključujući tri trice. Lakersi su sada na omjer 15-9.