Lakersima produžetak protiv Dallasa, Warriorsi bolji od Raptorsa, povratak Leonarda

Warriorsima je malo nedostajalo kako bi izgubili susret protiv Raptorsa, nakon što su u prvom poluvremenu ubacili čak 81 poen. Zach LaVine se napokon vratio na parket, a Bullsi su bili bolji od Pistonsa.

Dallas Mavericks (15-29) – Los Angeles Lakers (15-27) 101:107 (OT)

18 sekundi prije kraja utakmice Lonzo Ball je šutirao, promšaio je šut, ali je Julius Randle uhvatio skoko i ubacio je poene. To je bilo za 106:101 u produžetku i Lakersi su s tim poenima potvrdili pobjedu. Randle je imao double-double. Ovo je za Lakerse najbolji niz sezone i imaju četiri pobjede zaredom. Lakersi su zaostajali dvoznamenkastim brojkama u četvrtoj četvrtini, ali uspjeli su pobijediti Mavse prvi put u 15 pokušaja i ovo im je prva pobjeda u Dallasu od 2013. „Samo nismo htjeli izgubiti“, izjavio je Jordan Clarkson. Obje momčadi imale su šansu pogoditi za pobjedu na kraju regularnog dijela utakmice.

Los Angeles Clippers (21-21) – Sacramento Kings (13-29) 126:105

S obzirom na sve okolnosti koje su se deševale oko njihove momčadi za Clipperse je jako velik uspjeh što su se napokon vratili na .500. Imaju isti omjer pobjeda i poraza, imali su ogromnih problema s ozljedama, a ni sada nije najbolja situacija, ali ipak većina igrača je tu. Blake Griffin je imao 11 poena i osam asistencija i jedan je od osam igrača Clippersa koji su imali dvoznamenkaste brojke u ovom susretu. Već u prvom poluvremenu imali su ogromnu prednost. Ubacili su 64 poena. Clippersi su ovaj susret bili bez DeAndre Jordana, Austina Riversa, Danilo Gallinarija, a već su na početku sezone ostali bez Patricka Beverleya. Da su svi oni zdravi Clippersi bi se vjerojatno borili za najbolja mjesta na Zapadu.

Charlotte Hornets (16-25) – Oklahoma City Thunder (23-20) 91:101

Thunderi su uspjeli prekinuti niz od tri poraza zaredom. Thunderi su zaostajali cijelu treću četvrtinu, ali njihova klupa im je pomogla na početku četvrte četvrtine. U posljednjih 12 minuta utakmice Hornetsi su šutirali samo 5-21. Thunderi su šutirali čak 97 puta u ovoj utakmici i imali su 20 drugih šansi za poene. Hornetsi su bili odlični u prvom poluvremenu, ali u drugom poluvremenu su ubacili samo 32 poena. „Koristili smo našu visinu i atleticizam kako bi napravili pritisak“, izjavio je Russell Westbrook.

Hornets:

Kemba Walker: 5-17, 19p, 3sk, 2as

Dwight Howard: 4-9, 11p, 17sk, 3blk

Thunder:

Russell Westbrook: 10-27, 25p, 10sk, 7as, 2ukr

Paul George: 6-14, 17p, 8sk

Washington Wizards (25-18) – Brooklyn Nets (16-27) 119:113 (OT)

Druga pobjeda za Wizardse zaredom. John Wall je ubacio 17 od 23 poena u drugom poluvremenu i produžetku. Izjednačio je rekord sezone za Wizardse po broju asistencija sa 16. Imao je osam izgubljenih, a momčad je dopustila Netsima povratak nakon što su imali vodstvo od 23 poena razlike. „Cijelu drugo poluvrijeme bilo je teško za nas. Moramo biti bolji. Moramo biti puno bolji“; rekao je John Wall. Netsi su u drugom poluvremenu ubacili 68 poena, dok su Wizardsi imali samo 48.

Wizards:

Bradley Beal: 10-23, 24p, 6as, 4sk, 3ukr

John Wall: 9-24, 23p, 16as, 3sk, 2ukr

Nets:

Rondae Hollis-Jefferson: 9-15, 22p, 7as, 4sk

Toronto Raptors (29-12) – Golden State Warriors (35-9) 125:127

Warriorsi su došli do osme pobjede zaredom protiv Raptorsa. Iako je prema prvom poluvremenu ovo trebala biti lagana pobjeda Warriorsa, Raptorsima je malo nedostajalo da dođu do velikog preokreta. Stephen Curry se vratio nakon dvije utakmice izostanka i imao je 24 poena. Warriorsi su u prvom poluvremenu ubacili čak 81 poen i šutirali su 71,7%. 21 sekundu prije kraja Durant je pogodio šut za vodstvo Warriorsa 125:122. C.J. Miles je pokušao pogoditi tricu, ali nije uspio, Curry je uhvatio skok i nakon prekršaja pogodio je dva slobodna bacanja. VanVleet je pogodio tricu sa zvukom sirene samo za utjehu…

Chicago Bulls (16-27) – Detroit Pistons (22-19) 107:105

Nova pobjeda za Bullse. A imaju i novog igrača. Na parket nakon dugog oporavka napokon se vratio Zach LaVine. Ubacio je 14 poena u svojoj prvoj utakmici nakon 11 mjeseci. Rookie Lauri Markkanen opet je predvodio Bullse, ovaj put je ubacio 19 poena. Bullsi su ubacili 17 trica i ovo im je 13 pobjeda u posljednjih 20 utakmica. „Osjećao sam se jako dobro“, izjavio je LaVine. Markkanen je ubacio šut 1:08 prije kraja za vodstvo Bullsa 106:105. Chicago od tada uspio obraniti čak četiri pokušaja Detroita, uključujući promašeno polaganje Drummonda 38 sekundi prije kraja.

San Antonio Spurs (29-15) – Denver Nuggets (22-21) 112:80

Leonard se vratio u sastav Spursa i odmah je predvodio Spurse do pobjede. Nije igrao tri utakmice i ubacio je 19 poena u 14 pobjedi zaredom u AT&T centru. „Nismo imali puno utakmica gdje su svi zdravi“, izjavio je LaMarcus Aldridge. „Tako da je ovo bilo jako dobro.“ Spursi su imali veliko vodstvo u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 32:16. U posljednjoj četvrtini Nuggetsima su dopustili samo 11 poena i Spursi su ubacili 30 poena. Leonard je u svom povratku igrao 28 minuta.