Kevin Durant i Klay Thompson osigurali pobjedu Warriorsa u gostima

Golden State Wariorsi su došli do prve pobjede u konferencijskom finalu. Do pobjede protiv Rocketsa u Houstonu predvodili su ih Kevin Durant i Klay Thompson…

Houston Rockets (1) – Golden State Warriors (2) 106:119 (0-1)

Dugo iščekivano finale prije finala. Branitelji naslova Golden State Warriorsi slomili su otpor Rocketsa i u drugom poluvremenu su se uspjeli odvojiti i doći do vodstva u seriji. Prvi put od 2014. Warriorsi su započeli seriju u gostima. “Mi smo u finalu konferencijskog finala i oni će izaći na parket s puno energije“, izjavio je Kevin Durant. “Pretrpjet ćemo taj prvi udarac i onda ćemo samo nastaviti udarati.” U prvom poluvremenu Rocketsi su imali i devet poena prednosti, ali Warriorsi su uspjeli izjednačiti i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 56:56.

Kao što svaki put i bude, Warriorsi slome svog protivnika u trećoj četvrtini, nisu slomili Rocketse u trećoj, ali su se uspjeli odvojiti na sedam razlike. Na početku četvrte Eric Gordon pogađa tricu i bilo je samo četiri razlike za Warriorse. No, onda Klay Thompson upisuje osam poena zaredom. Osam minuta prije kraja bilo je 100:87 za goste. Serijom 9:3, u kojoj je James Harden ubacio pet poena, Rocketsi dolaze na 103:96 pet minuta prije kraja. Ali opet Thompson. Ubacio je tricu za deset razlike četiri minute prije kraja. “Nećemo izaći tek tako na parket i srušiti ih“, izjavio je glavni trener Houstona Mike D’Antoni. “Bili su već toliko puta ondje gdje smo mi u glavi stali. Nismo mijenjali pravilo, gubili smo loptu i promašili smo previše polaganja. Mentalno moramo biti jači.

Steph Curry imao je 18 poena, a Warriorsi su četvrti put u konferencijskom finalu zaredom što im je rekord franšize. Houston je prvi put u konferencijskom finalu od 2015. gdje su ih izbacili Warriorsi u pet utakmica. Posljednji put kad nisu otvorili seriju na domaćem terenu bilo je 2014. za Warriorse. Tada su igrali protiv Los Angeles Clippersa gdje su izgubili ukupno 4-3 u prvoj rundi. “On je jedan od najboljih scorera“, izjavio je D’Antoni o Durantu. “Mislim kako je bio jako dobar. Ali možemo to izdržati, ono što ne možemo izdržati je to previše izgubljenih i promašenih otvorenih trica.”  Curry je produžio svoj NBA playoff rekord od barem jedne pogođene trice u 80 utakmica zaredom. Druga utakmica igra se u srijedu, naravno ponovno u Houstonu.