Iznenađenje u Portlandu, Šarić i ekipa pokazali zube Heatu, Warriorsi i Raptorsi upisali lagane pobjede

Sinoć su odigrane prve utakmice doigravanja. Raptorsi su napokon pobijedili u prvoj utakmici prve runde, Warriorsi i 76ersi su došli do laganih pobjeda na domaćem terenu, a Anthony Davis s Pelicansima napokon je upisao prvu playoff pobjedu u karijeri…

Golden State Warriors (1) – San Antonio Spurs (8) 113:92 (1-0)

Warriorsi su već u prvoj četvrtini pokazali kako se Spursi neće dobro provesti u ovogodišnjem doigravanju. Domaćini su na kraju prve četvrtine imali prednost od 11 poena. Tu su preuzeli kontrolu nad utakmicom i nisu dopustili Spursima da se približe. Stephen Curry nije igrao ovu utakmicu, ali Klay Thompson je bio vrhunski. Promašio je samo dva šuta iz igre. Najraspoloženiji kod Spursa bio je Rudy Gay, ali on je ubacio samo 15 poena. Warriorsima je glavni cilj bio popraviti obranu i to su učinili u prvoj utakmici. U drugom poluvremenu imali su veliku prednost pa su igrali nešto opušteniju košarku, rezerve su dobile više šansi. Spursi su bez svog najboljeg igrača Kawhija Leonarda, a u ovoj utakmici nisu imali nikako vodstvo i nisu imali šut iznad 40%. Warriorsi su imali 32 asistencije na 44 šuta.

Warriors:

Klay Thompson: 11-13, 27p, 2sk, 2as

Kevin Durant: 9-17, 24p, 8sk, 7as, 2ukr

Spurs:

Rudy Gay: 5-12, 15p, 6sk, 2as, 2ukr

Toronto Raptors (1) – Washington Wizards (8) 114:106 (1-0)

Po prvi put u 17 godina Raptorsi su krenuli pobjednički u doigravanje. Serge Ibaka je imao double-double (23p, 12sk), Delon Wright je ubacio 11 od svojih 18 poena u četvrtoj četvrtini i Raptorsi su prekinuli niz od deset poraza zaredom u prvim utakmicama doigravanja. DeMar DeRozan i Kyle Lowry nisu bili pretjerano raspoloženi, ali na svu sreću za Raptorse imaju dovoljno široku momčad i igrače koji će povući momčad kada glavne zvijezde nisu raspoložene. Raptorsi su u pobjedi ubacili 16 trica u 30 pokušaja, to je za njih rekord. Utakmica je bila zanimljiva i napeta, stalno se izmjenjivalo vodstvo. Raptorsi su bježali na +10, a isto tako i Wizardsi, ali obje momčadi su pronalazile načina za povratak. No, u četvrtoj četvrtini Raptorsi su uspjeli povećati vodstvo, držali su kontrolu pred kraj utakmice i uspjeli su povesti u seriji. Izvukli su se u prvoj utakmici, ali u nastavku DeRozan i Lowry moraju biti na puno boljoj razini, ako misle nešto napraviti u ovogodišnjem doigravanju.

Raptors:

Serge Ibaka: 8-11, 23p, 12sk, 2blk

DeMar DeRozan: 6-17, 17p, 6as, 2sk

Wizards:

John Wall: 6-20, 23p, 15as, 4ukr, 2blk

Markieff Morris: 9-15, 22p, 11sk, 6as

Philadelphia 76ers (3) – Miami Heat (6) 130:103 (1-0)

Sjajna godina za 76erse i sjajan početak u doigravanju. Bez Joela Embiida, Phila je fantastičnim drugim poluvremenom došla do uvjerljive pobjede protiv Miami Heata. U prvoj utakmici doigravanja u karijeri Ben Simmons je imao 17 poena, 14 asistencija i devet skokova. Ovo im je 17. pobjeda zaredom uključujući i regularni dio sezone. Momčad je ubacila rekord po broju tricu, 18, a pokušali su tricu 28 puta. Sjajnu podršku imali su 76ersi s klupe. Briljantni su bili Belinelli i Ersan Ilyasova koji su ubacili 25, odnosno 17 poena. Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Miami Heata koji su igrali jako dobru košarku. Šut nije išao za domaćine, a Miami je kontrolirao dobro svoj napad. No, onda preokret u trećoj četvrtini. Phila je bila bolja 34:18 u trećoj, a u četvrtoj 40:25. 74 poena u drugom poluvremenu bilo je dovoljno za uvjerljivu pobjedu. Svoju prvu utakmicu u doigravanju imao je i Dario Šarć, koji je imao problema u obrani u prvom poluvremenu, ali je završio utakmicu s 20 poena, šest skokova i tri asistencije. Sixersima je najviše problema stvarao Kelly Olynyk, ali on nije mogao samo protiv raspoloženih 76ersa.

Kelly Olynyk: 9-13, 26p, 7sk, 2as

Portland Trail Blazers (3) – New Orleans Pelicans (6) 95:97 (0-1)

Anthony Davis nastavio je s fantastičnim predstavama i to sada kada je najvažnije. Imao je double-double (35p, 14sk i još je upisao četiri blokade). Jrue Holiday i Rajon Rondo odigrali su odličnu utakmicu protiv McColluma i Lillarda. Holiday je imao važnu blokadu u posljednjim sekundama utakmice. Rondo je podsjetio na najbolje dane iz Boston Celticsa, podijelio je 17 asistencija. Kod rezultata 93:92, Lillard je promašio šut 15 sekundi prije kraja, Davis je pogodio dva slobodna bacanja, a nakon toga Holiday je imao blokadu nad Patom Connaughtonom 6,3 sekunde prije kraja. Pelicansi su jedina momčad za sada koja je otvorila seriju pobjedom na gostovanju, a ovo je također  i prva pobjeda za Davisa u karijeri u doigravanju. Tijekom treće četvrtine Blazersi su imali vodstvo 69:50 i činilo se kako će ovo biti lagana pobjeda za Blazerse. Pelicansi nisu odustajali i na kraju su uspjeli preokrenuti i iznenaditi Blazerse u prvoj utakmici.