Hornetsi osramotili Grizzliese uz odličnog Walkera, 76ersi upisali petu pobjedu zaredom

76ersi su upisali petu pobjedu zaredom protiv Orlanda. Hornetsi su upisali šestu najveću pobjedu u povijesti lige, Rocketsi su u produžecima pobijedili Pistonse…

Orlando Magic (21-51) – Philadelphia 76ers (41-30) 98:118

Još jednu sjajnu pobjedu upisali su košarkaši Phile. Ovo im je peta pobjeda zaredom. “Nakon ove pobjede imamo novi cilj. Želimo doći do 50 pobjeda. Ići ćemo prema tome“, izjavio je Joel Embiid poslije utakmice. Šest igrača imalo je dvoznamenkaste brojke. Prvi put u šest godina Sixersi su osigurali sezonu u kojoj neće imati negativan omjer. Orlando je izgubio osam od posljednjih devet susreta. Već na poluvremenu Phila je imala 21 poen prednosti. Nakon tri četvrtine imali su 30 poena prednosti. Trener 76ersa opet je mogao odmarati igrače u četvrtoj četvrtini, a Orlando je uspio smanjiti razliku za deset poena u četvrtoj kako bi koliko toliko ublažili poraz.

Charlotte Hornets (32-41) – Memphis Grizzlies (19-53) 140:79

Hornetsi su upisali šestu najveću pobjedu u povijesti NBA lige. Nevjerojatnih 61 poen razlike u pobjedi protiv Memphisa. Kemba Walker imao je devetu utakmicu u karijeri s 40+ poena. Hornetsi su na poluvremenu imali prednost 75-42, a onda su u trećoj četvrtini pobijedili 37:15. Nastavili su još povećavati prednosti u četvrtoj četvrtini. Najveću pobjedu u povijesti NBA lige imaju Cleveland Cavaliersi, kada su 1991. pobijedili Miami Heat s čak 68 poena razlike. Hornetsi su pobijedili bez Dwighta Howarda koji je suspendiran za ovu utakmicu.

Hornets:

Kemba Walker: 13-18, 46p, 4as, 3sk

Grizzlies:

Tyreke Evans: 7-11, 16p, 7sk, 4as

New Orleans Pelicans (43-30) – Los Angeles Lakers (31-40) 128:125

Rajon Rondo i Anthony Davis pobijedili su Pelicanse u posljednjim sekundama i ukrali su pobjedu Lakersima u posljednjim sekundama. Rondo je imao 24 poena i deset asistencija, a Pelicansi su preokrenuli vodstvo od 11 poena koje su Lakersi imali na početku četvrte četvrtine. Dvije minute prije kraja utakmice Rondo je smanjio prednost Lakersa na jedan poen. Nakon toga Anthony Davis je pogodio slobodna bacanja za vodstvo Pelicansa. Lakersi su u posljednjim sekundama imali šansu za tri. Lopta je došla do Cladwella-Popea koji je pokušao dodati loptu, ali Davis je ukrao loptu i ovo je za Lakerse bio četvrti poraz zaredom.

Pelicans:

Anthony Davis: 12-20, 33p, 9sk, 3ukr

Jrue Holiday: 12-16, 26p, 6as, 3sk

Lakers:

Kentavious Caldwell Pope: 9-15, 28p, 4sk, 2as

Julius Randle: 9-16, 23p, 10sk, 2as

Houston Rockets (58-14) – Detroit Pistons (32-40) 100:96 (OT)

Tijekom regularnog dijela utakmice James Harden se mučio sa svojim šutem. No, onda kada je bilo najvažnije Harden je odigrao najbolje. Ubacio je deset od 12 poena u produžetku za Rocketse i pomogao im upisati 58. pobjedu u sezoni. Imao je 2-16, u regularnom dijelu utakmice. Rocketsi su vrhunski krenuli u produžetak, a Harden je imao dva plus jedan za vodstvo 93:90, minutu prije kraja ubacio je tri slobodna bacanja, a nakon toga P.J. Tucker ubacio je dva poena nakon odbijanca. Rocketsi su imali 98:90 21 sekundu prije kraja, to je bio kraj za Pistonse.

Dallas Mavericks (22-50) – Utah Jazz (41-31) 112:119

Nakon poraza protiv Hawksa, Utah Jazz nisu smjeli dopustiti sebi još jedan poraz protiv momčadi iz donjeg dijela tablice. Jazzeri imaju 22 pobjede u posljednjih 25 utakmica. Donovan Mitchell odigrao je još jednu odličnu utakmicu, a imao je 14 poena u prvoj četvrtini. Joe Ingles imao je double-double, 18 poena i deset asistencija što mu je rekord karijere. Ricky Rubio i Ingles imali su sjajnu šutersku večer za tri. Ukupno njih dvojica su pogodili sedam trica iz 11 pokušaja. Nakon tri četvrtine Jazzeri su imali prednost 96:81, što je bilo dovoljno kako bi izdržali pritisak Mavsa i kako bi osigurali novu pobjedu.

Sacramento Kings (24-49) – Atlanta Hawks (21-51) 105:90

Josh Jackson imao je utakmicu u kojoj je ubacio 20 poena. U trećoj četvrtini ubacio je 11 poena. Ukupno u utakmici imao je šut 7-8 i pogodio je četiri trice iz četiri pokušaja. U ovoj utakmici klupa Kingsa imala još jednom veliku ulogu u kojoj su nadigrali jako dobro protivničku klupu. Kingsi su preuzeli kontrolu utakmicu u drugoj četvrtini, kada su preokrenuli utakmicu i nastavili povećavati prednosti. Dopustili su Hawksima 16 i 19 poena u drugoj i četvrtoj četvrtini.