Gordon Hayward nakon predstave sezone: Ovo je bilo za moje suigrače

Prvo je promašio prva dva šuta protiv Minnesota Timberwolvesa, nije bio dobar početak nakon što je prije toga utakmicu protiv San Antonio Spursa završio bez poena, prvi put da je tako završio utakmicu u šest godina. Izgledalo je kako Gordon Hayward opet neće imati dobru utakmicu.

No, na kraju je imao 35 poena, šut 14-18, pet asistencija i predvodio je momčad do pobjede u TD Gardenu rezultatom 115:102.

Bio je razočaran kako je šutirao loptu u San Antonio. Odmah se vratio u dvoranu. Mogli ste reći kako će igrati jako dobro

rekao je glavni trener Brad Stevens. Na početku nije izgledalo tako zbog dva promašena šuta. A prvi poeni došli su tek nakon pogođene trice 8:30 prije kraja druge četvrtine.

Nakon toga imao je deset poena zaredom kasnije u drugoj četvrtini. Trica, kontra, zakucavanje i prekršaj na trici gdje je pogodio sva tri slobodna bacanja. Boston je na poluvremenu imao 60:42. Onda je u trećoj četvrtini imao 15 poena. Utakmicu je završio s 35. Najviše od igrača s klupe za Celticse od 2005. kada je Ricky Davis imao 36.

U prošlosti, definitivno tijekom sezone kao mlad NBA igrač, kada bi promašio na početku nekoliko šuteva, to ne bi bila dobra večer. Ali ovo ide za moje suigrače koji se me pronalazili otvorenog. Zbog toga vas krene. Vidite kako lopta ulazi i to vam daje samopouzdanja. Malo kontre, laki poeni i dođete u dobru formu.