Finale ABA lige – Budućnost osvojila naslov

Najjače regionalno natjecanje na ovim prostorima je sinoć završilo slavljem Budućnosti u finalnoj seriji ABA lige, u kojoj su pobijedili Crvenu Zvezdu te prvi put u povijesti kluba osvojili titulu prvaka ABA lige. Serija u kojoj je Budućnost slavila 3-1 nakon četiri zanimljive utakmice i odličnog otvaranja, odnosno pobjede u gostima u Beogradu nad prvoplasiranom Zvezdom iz regularnog dijela sezone ABA lige, bila je odlična uvertira u početak NBA playoffa. Na sveopšte iznenađenje, ali i radost jer je kod fanova domaće košarke došlo do zasićenja uslijed dominacije crveno-bijelih, Budućnost je ‘ukrala’ prednost domaćeg terena u prvoj utakmici, ali već sutradan izgubila deset razlike nakon čega se serija seli u Podgoricu.

Infarktna završnica u trećoj utakmici i pobjeda plavo-bijelih sa pola koša razlike bila je više sretna nego spretna. Koš iz igre nismo vidjeli gotovo zadnje tri minute, a Zvezda je imala otvorenu trojku i zicer za pobjedu koje nisu uspjeli realizirati. Zvezda je posljednje tri sezone bila prvak ABA lige, a njihov predsjednik Nebojša Čović je napravio sve ne bi li osigurao “pošteno suđenje” u četvrtoj utakmici. Prijetio je kako Zvezda sigurno neće izaći na parket nakon što je “teško pokradena u trećoj četvrtini treće utakmice”, razgovarao s čelnicima lige, sazivao pressice i vršio ogroman pritisak. Kako to obično biva, utakmica je odigrana, a Zvezda je ostala bez Eurolige.

Prije finalne serije Budućnost i Zvezda su slavile s 2-1 u polufinalu Cedevitu odnosno Mornara. Cedevita je pružila dobar otpor Crnogorcima jer su vodili na ulazu u zadnju četvrtinu odlučne utakmice, ali Budućnost najbolje koristi domaći teren gdje su i dokrajčili Zvezdu. Upravo prepuna dvorana Morača mogla bi biti problem za nastup Budućnosti u Euroligi, no predsjednik Dragan Bokan izjavio je kako već sljedeće sedmice ide potvrditi njihov nastup u najelitnijem europskom natjecanju uz obećanje kako će učiniti sve što čelnici Eurolige budu zahtjevali.
Kraj uzbudljive završnice možete pogledati na priloženom linku.

Glavni pokretač Budućnosti je bio Nemanja Gordić i službeno proglašen najkorisnijim igračem finala. Gordić je dvoboj završio s 18 koševa i pet asistencija, Nikola Ivanović je ubacio 17 koševa. Johnny je bio clutch u završnoj utakmici jer je kod rezultata 72:72 ukrao loptu te položio, a zatim i postigao koš sa teškim šutem preko centra beogradske momčadi. Kod Beograđana Taylor Rochestie je ubacio 14 poena uz šest asistencija, Alen Omić je postigao 12 koševa. Podgorica sinoć nije spavala, a šampionski trofej i povratak u Euroligu slavili su se na ulicama duboko u noć.

Od ove sezone se igra i ABA 2 liga u kojoj se najbolje snašla slovenska Krka koja je bila 4. u regularnom dijelu sezone. Košarkaši Krke osvojili su naslov prvaka Druge ABA lige nakon što su u završnom susretu Final Foura u Čačku pobijedili Primorsku s 87:73, što im je donijelo plasman u ABA ligu iduće sezone.

"I have decided to skip ESPN and take my talents to the Hoopster.hr."
Po danu gledam seriju Family Guy a po noći Lakerse.