Fantastični Jokić predvodio Nuggetse do pobjede u šestoj utakmici

Denver Nuggets vs Los Angeles Clippers 111:98

Fantastični Clippersi uspjeli su se vratiti nakon što su imali zaostatak od 19 poena razlike. U sedmoj utakmici odlučit će se pitanje pobjednika ove serije i tko će ići u finale konferencije. Nikola Jokić je imao 34 poen, 14 skokova i sedam asistencija. Nuggets će pokušati postati prva momčad koja se dva puta vratila iz zaostatka u seriji od 3-1 u povijesti playoffa. Jamal Murray imao je 21 poena, dok je Garry Harris ubacio 16.

Kod Clippersa najbolji je bio Paul George s 33 poena, dok je Kawhi Leonard imao 25. Clippersi sada imaju omjer 0-7 u utakmicama u kojima mogu osigurati konferencijsko finale. Nuggetsi su imali zaostatak od 16 poena na poluvremena. Ali nakon toga su uspjeli proigrati. 8:27 prije kraja treće četvrtine Nuggetsi su odlučili kako je vrijeme za povratak.

U idućih deset minuta nadigrali su Clipperse rezultatom 30:8 i preuzeli su vodstvo 10:16 prije kraja kada su imali 85:81. U drugom poluvremenu Nuggetsi su ubacili 64 poena, dok su dopustili Clippersima samo 35 poena.

Nevjerojatna predstava Jokića, nevjerojatna psihička i fizička snaga Nuggetsa koji u dvije serije zaredom pokazuju kako ih nitko ne smije samo tako otpisati.