Fantastične predstave Dončića i Mitchella, ali pobjede upisali Nuggetsi i Clippersi

U Zapadnoj konferenciji playoff su otvorili Nuggetsi protiv Jazza, a onda poslije još Clippersi protiv Mavsa. Luka Dončić i Donovan Mitchell, mlade zvijezde NBA lige odigrali su vrhunske utakmice, ali njihove momčadi nisu uspjele izvući pobjede…

Denver Nuggets vs Utah Jazz 135:125 (OT)

Jamal Murray postigao je deset od svojih 36 poena u produžetku, na dan kada je Donavan Mitchell ubacio rekord Utah Jazza od 57 poena u playoffa u prvoj utakmici prve runde. Nikola Jokić imao je 29 poena i deset skokova. Imao je šansu donijeti pobjedu Nuggetsima u regularnom dijelu, ali nije uspio pogoditi šut preko Rudyja Goberta.

Mitchell je prestigao Karla Malonea za najviše poena od jednog igrača Utah Jazza u playoffu. Imao je šut 19-33, 13-13 slobodna bacanja. Pogodio je šest trica. Imao je još sedam asistencija i devet skokova. Ovo je treća najveća brojka za poene u playoffu od jednog igrača. Ispred njega su samo Michael Jordan (63) i Elgin Baylor (61).

1:46 prije kraja utakmice Mitchell je napravio grešku koja ih je možda koštala pobjede. Kod vodstva 109:105 za Utah, Mitchell je imao 8-second violation kod driblinga. Nije uspio prijeći svoju polovicu na vrijeme. Nakon toga Murray je pogodio tricu i vratio je Nuggetse u igru. Bila je ovo prva utakmica i bila je spektakularna, nadamo se da će se samo nastaviti tako u ovoj seriji.

Los Angeles Clippers vs Dallas Mavericks 118:110

Kawhi Leonard i Clippersi imali su dovoljno rješenja za Mavse kako bi upisali prvu pobjedu u playoffu. Luka Dončić je bio fenomenalan, ali nije to bilo dovoljno za pobjedu protiv Los Angelesa. Leonard je imao 29 poena i 12 skokova, a Clippersi su dobili i podršku kada je Kristpas Porzingis izbačen s utakmice.

Dončić je imao 42 poena, najviše od jednog igrača u njegovoj prvoj playoff utakmici. Imao je i devet asistencija i sedam skokova. Clippersi su se uspjeli odvojiti kada je Porzingis izbačen zbog druge tehničke u trećoj četvrtini, a Dončić nije mogao sve sam uraditi.

Paul George je imao 27 poena. Mavsi su igrali jako dobro prvo poluvrijeme, ali nakon što je izbačen Kristaps s utakmice nije bilo više nade u povratak u utakmicu. U prvoj playoff utakmici za Clipperse Zubac je odigrao 22 minute. Imao je deset poena, deset skokova i dvije blokade.