Dwyane Wade kao u najboljim danima zaustavio niz 76ersa, Warriorsi poveli 2-0 protiv Spursa

Dwyane Wade pomogao je Miamiju da dođu do pobjede i izjednačenja serije, a Warriorsi su upisali drugu pobjedu protiv Spursa…

Philadelphia 76ers (3) – Miami Heat (6) 103:113 (1-1)

Wade je izgledao briljantno u pobjedi Miamija protiv Phile u drugoj utakmici prve runde. Nisu ga mogli zaustaviti košarkaši 76ersa. Ubacio im je 28 poena i prekinuo je niz 76ersa od 17 pobjeda zaredom. „Volim pozornicu“, izjavio je Wade poslije utakmice. Ovo je prvi poraz za 76erse nakon 13.3. i poraza protiv Indiana Pacersa. „Trebamo Joel Embiida“, izjavio je trener Sixersa Brett Brown. „Joel je superzvijezda. Naravno  nedostaje nam i u napadu i u obrani“, izjavio je Šarić  koji je ubacio 23 poena u porazu. „On je igrač koji želi igrati cijelo vrijeme. Jedva čekam povratak Joela i on će nam pomoći jer smo bolja momčad s njim.“ Phila je imala prednost u prvoj četvrtini. Dragić, Ellington i Whiteside imali su problema s prekršajima zbog čega je i Phila imala prednost. U drugoj četvrtini Miami je bio bolji rezultatom 34:13, Phila se nije nakon toga oporavila i nisu uspjeli preokrenuti. Imali su pravu šansu za to. Četiri minute prije kraja kod rezultata 98:96 Šarić je dobio loptu, ali je Wade izbio, a Kelly Olynyk šalje tu loptu Wadeu koji lagano zakucava. Phila nakon toga nije uspjela smanjiti rezultat, naprotiv Miami je još više povećao razliku zbog očajnih pokušaja šutera Phile, ali sve je bilo neuspješno. Sada se serija seli u Miami, a iduća treća utakmica je na rasporedu u 01:00 s večeri četvrtka na petak.

James Johsnon: 7-7, 18p, 7sk, 5as, 3ukr

Golden State Warriors (1) – San Antonio Spurs (8) 116:101 (2-0)

Stephen Curry gledao je još jednu pobjedu Warriorsa s klupe. Kevin Durant i Klay Thompson predvodili su Golden State do pobjede. Durant je imao 32, a Thompson 31 i sada imaju vodstvo u seriji 2-0. Za razliku od prve utakmice Spursi su se puno bolje držali u ovoj utakmici, na poluvremenu su i imali vodstvo. 53:47, ali to su sve ispustili u trećoj četvrtini. Warriorsi su u drugom poluvremenu imali 69 poena, a Spursi samo 48. Warriorsi su u ovoj utakmici bili i bez Davida Westa koji je ozlijedio lijevi gležanj u četvrtoj četvrtini prve utakmice. LaMarcus Aldridge stalno je na sebi imao double-team, ali je uspio ubaciti 34 poena. Thompson je nešto lošije počeo utakmicu, imao je šut 1-5, a nakon toga je pronašao svoj ritam. „Pogodio je nekoliko teških šuteva s jedne noge i znate imao je nekoliko odbijanaca“, izjavio je Aldridge. „Zbog toga su oni to što jesu. Ubacili su teške šuteve. KD je također imao teških šuteva.“ Ovo je šesti poraz zaredom Spursa u Oracle Areni.