Domaće momčadi slavile u sve tri utakmice, Gobert isključen u pobjedi Jazza

Jazzeri, Celticsi i Blazersi su bili sinoć domaćini na NBA utakmicama. Nisu se pretjerano namučili kako bi došli do pobjeda. Svi su pobijedili s 20+ poena razlike…

Boston Celtics – New York Knicks 128:100

Laganu pobjedu na domaćem parketu ostvarili su Celticsi. Kyrie Irving imao je 22 poena, osam asistencija, ali nažalost napustio je igru četiri minute prije kraja zbog ozljede ramena. Irving je rekao poslije utakmice kako nije previše zabrinut za ovu ozljedu. Al Horford je imao 19 poena, 12 skokova. Na poluvremenu Knicksi su imali +11, a utakmicu su riješili u četvrtoj četvrtini kada su zaustavili Knickse na samo 19 poena. Mogli su se Celticsi opustiti u četvrtoj četvrtini i ovo im je 14. pobjeda u sezoni.

Portland Trail Blazers – Phoenix Suns 108:86

Jake Layman nije odgirao minute u posljednjih pet utakmica. Dobio je šansu sinoć i htio je to maksimalno iskoristiti. Layman je s klupe ušao i upisao rekord karijere 24 poena. Blazersi su prekinuli niz od tri poraza laganom pobjedom protiv Sunsa. Već u prvoj četvrtini Blazersi su ostvarili veliku prednost. Layman je dominirao u prvoj četvrtini. Imao je 15 poena u samo šest minuta prve četvrtine. Damian Lillard je dodao 25 poena i osam asistencija i odmarao je cijelu četvrtu četvrtinu. Bila je ovo bitna pobjeda za Blazerse jer su izgubili šest od posljednjih sedam utakmica.

Utah Jazz – Houston Rockets 118:91

Nije bilo Rudy Goberta, nije bilo problema za Jazzere. Rocketsi su izgubili 22 lopte i dopustili su 33 poena nakon izgubljenih. To je najviše za Houston ove sezone. Utah je napokon na omjeru .500. Imaju omjer 13-13, ali najčudnije je to što za razliku većine NBA  momčadi igraju loše kod kuće. U deset utakmica ovo im je tek četvrta pobjeda. Derrick Favors ubacio je 24 poena u ovoj utakmici, uhvatio je i deset skokova. Jazzeri su slomili protivnika u trećoj četvrtini ogromnom razlikom 38:11.