Damian Lillard zabio 10 trica u pobjedi Blazersa, Westbrook prestigao Kidda novim triple-double učinkom

Russell Westbrook došao na treće mjesto vječne liste po broju triple-doubleova, 76ersi i Wolvesi upisali nove pobjede, Clippersi i dalje igraju fantastično…

Charlotte Hornets – Atlanta Hawks 108:94

Jeremy Lamb u ovoj utakmici je ubacio 22 poena, Cody Zeller imao je najviše ove sezone 19 i uspjeli su pobijediti Atlantu kod kuće. U nedjelju su Hawksi pobijedili Hornetse i tako su prekinuli svoj niz od deset poraza zaredom. U ovom susretu Hornetsi su ti koji su dominirali. Hawksi su imali samo 34% šuta iz igre, a Hornetsi su opet iznad omjera .500 i imaju omjer 8-3 kod kuće.

Philadelphia 76ers – New York Knicks 117:91

Joel Embiid nastavlja dominirati. U pobjedi protiv Knicksa i prvi put da je njegov otac na tribinama ove sezone, Embiid je imao 26 poena, 14 skokova i predvodio je Philu do lagane pobjede protiv rivala iz New Yorka. Već u prvom poluvremenu imao je 17 poena, sedam skokova, šest asistencija. Phila je već tada imala +20, a ovo mu je bio 21. double-double u sezoni. Nakon očajnog poraza kod kuće prošli petak protiv Cleveland Cavaliersa momčad se ovaj put potrudila da ne dođe opet do takve pogreške.

Brooklyn Nets – Utah Jazz 91:101

Donovan Mitchell nije igrao posljednje dvije utakmice. Ali u pobjedi protiv Netsa ubacio je 29 poena, Mitchell je ubacio 12 poena u posljednjih 5:42. Utah je s tim poenima uspjela kontrolirati utakmicu i doći do desete pobjede u sezoni. Jazzeri ove sezone trenutačno imaju omjer 10-12, u gostima 8-6, kod kuće 2-6. Rudy Gobert je bio odlična podrška za Mitchella i ubacio je 23 poena, 16 skokova, četiri blokade. Prije utakmice Utah je dobila vijest kako će vratiti Kylea Korvera u momčad. Ušli su u sezonu kao 29. momčad po postotku trica, 31,9%, tako da bi im Korver u tom dijelu trebao pomoći.

Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 116:113

Giannis Antetokounmpo igrao je na svojoj standaradnoj razini, ali je ipak pred kraj utakmice trebao pomoć suigrača kako bi došao do pobjede. Khris Middleton pogodio je tricu 5,2 sekunde prije kraja za pobjedu Bucksa. Antetokounmpo je imao 36 poena, 11 skokova, osam asistencija. Nakon nekoliko promašaja u reketu, Eric Bledsoe je uspio dodati loptu Malcolmu Brogdonu koji je dodao loptu otvorenom Middletonu. On je lagano pogodio, a Bucksi su slavili, Justin Holiday je promašio tricu u posljednjim sekundama. Bullsi su već u prvoj četvrtini imali +10. ali Bucksi su vratili na izjednačeno odmah u drugoj i tako je bilo neizvjesno sve do samog kraja.

Oklahoma City Thunder – Cleveland Cavaliers 100:83

Russell Westbrook došao je na treće mjesto triple-doubleova. U ovoj utakmici imao je 23 poena, 19 skokova, 15 asistencija. Oklahoma je došla do 13. pobjede u sezoni, a za Westbrooka je ovo treći triple-double u sezoni. Sada se izjadnačio s Jasonom Kiddom po broju triple-doublea u karijeri, 107. Ispred njega su još Magic Johnson 138, Oscar Robertson 181. Thunderi su pobijedili 13 od posljednjih 16 utakmica. Popravili su svoju igru nakon početnog lošeg starta i 0-4 omjera.

Houston Rockets – Dallas Mavericks 108:128

Dallas Mavericksi ove sezone imaju problema na gostovanju. Pobjeda u Houstonu im je tek druga u sezoni. Rookie Luka Dončić imao je 20 poena, kao i Devin Harris. Ovo je treća pobjeda za Mavse zaredom. Odlično igraju u posljednje vrijeme nakon što su izgubili sedam od prvih osam utakmica u gostima. James Harden imao je 25 poena, 17 asistencija i 11 skokova, ali nije bilo dovoljno za pobjedu. Rocketsi u postavi nisu imali Chrisa Paula, koji ima problema s ozljedom.

Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs 128:89

Puno bolju utakmicu u obrani odigrali su košarkaški Minnesote. Robert Covington je u oba dijela igre bio odičan. Imao je 21 poen, a Minnesota je došla do četvrte pobjede zaredom. Spursi nisu mogli ništa napraviti u ovom susretu, a sve se raspalo u drugoj četvrtini kada su ubacili samo devet poena, a Minnesota je imala 29. Na poluvremenu Wolvesi su ostvarili prednost od 23 poena. Dominacija se nastavila i u nastavku susreta tako da je Minnesota došla do visoke pobjede. Otkako su razmijenili Jimmyja Butlera Wolvesi su odigrali devet utakmica i sada su na omjeru 7-2.

New Orleans Pelicans – Washington Wizards 125:104

Anthony Davis je imao 28 poena i 15 skokova i tako je pomogao Pelicansima prekinuti niz od četiri poraza zaredom. Jrue Holiday je dodao 29, a s klupe odličnu utakmicu imao je Julius Randle koji je ubacio 23 poena i 12 skokova. Tim Fraizer je pridonio odlično Pelicansima, imao je 12 poena i 12 skokova. Za Pelicanse u 11 utakmica kod kuće ovo je bila deveta pobjeda uz dva poraza.

Portland Trail Blazers – Orlando Magic 115:112

Iskreno nisam znao da sam pogodio deset trica. Da sam znao vjerojatno bi išao na rekord. Koliko je? 14? O, da. Mogao sam ići na to

izjavio je Damian Lillard nakon utakmice protiv Orlanda u kojoj je ubacio 41 poen. Postavio je rekord organizacije po broju pogođenih trica u jednoj utakmici. Blazersi su zaustavili niz od tri poraza zaredom. Rekord za broj trica drži Klay Thompson koji je pogodio 14 trica. Portland je nešto više od pet minuta prije kraja imao prednost 108:98. No, Orlando je uspio doći blizu, na 108:106. Bili su košarkaši Orlanda blizu, ali nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

Los Angeles Clippers – Phoenix Suns 115:99

Zapadna konferencija ima iznenađenje na mjestu lidera. Clippersi su sada na omjeru 14-6 i imaju najbolji omjer nakon prvih 20 utakmica. Lou Williams ubacio je 20, Boban Marjanović je imao double-double, 12 poena i 12 skokova. Clippersi su imali više skokova od Sunsa 56-34, ali imali su i 21 izgubljenu loptu. Na poluvremenu je bilo 49:49, ali onda u drugom poluvremenu Clippersi startaju odlično. Imali su prednost 40:25 u trećoj četvrtini i uspjeli su lagano zatvoriti utakmicu.