Clippersi ostvarili najveći preokret u povijesti NBA doigravanja

Momčad Los Angeles Clippersa ostvarila je neviđeni podvig nadoknadivši čak 31 poen zaostatka protiv aktualnih prvaka Golden State Warriorsa. U nevjerojatnoj završnici Clippersi su slavili rezultatom 135-131 te izjednačili seriju na 1-1.

Na semaforu je pisalo 7:31 do kraja treće četvrtine kad je Kevin Durant postigao koš uz dodatno slobodno bacanje. Rezultat je bio 94-63 u korist domaćina. Dio gledatelja već je polako počeo napuštati Oracle Arenu jer je sve mirisalo na još jednu blow-out pobjedu prvaka.

Ali, Lou Williams „reka je ne može“!

Od tog trenutka Clippersi kreću u nevjerojatnu 72-37 seriju postavljajući novi rekord NBA lige za najveći preokret u doigravanju. Glavni junak bio je upravo Sweet Lou koji je na svom kontu na kraju imao 36 poena, 11 skokova te dvije asistencije.

Još jedna loša vijest za Warriorse je ozljeda centra DeMarcusa Cousinsa koji je morao napustiti igru nakon samo četiri minute na parketu. Još uvijek nije poznata ozbiljnost ozljede.

Zapažene učinke u redovima Clippersa ostvarili su i Montrezl Harrell s 25 te Danilo Gallinari s 24 poena.

Kod domaćina najefikasniji su bili Steph Curry koji je ubacio 29 i Durant s 21 poenom.