Clippersi i Netsi slavili u prvim utakmicama nove sezone

Počelo je. Nakon kratke pauze, NBA liga se vraća. Odigrana su dva susreta u prvoj večeri. Mogli smo vidjeti nove Brooklyn Netse, Ivica Zubac je odigrao lijepu utakmicu, a Los Angeles Lakersi su dobili prstenove za osvojeni prošlosezonski naslov…

Brooklyn Nets vs Golden State Warriors 125:99

Nakon 18 mjeseci pauze, napokon smo mogli vidjeti Kevina Duranta. Durant je izgledao jako dobro u prvoj utakmici regularnog dijela sezone, a Kyrie Irving i on su se jako dobro slagali u prvoj utakmici. U 25 minuta Durant je imao 22 poena.

Pokušavam ne napraviti neku veliku stvar od ovoga jer igram ovaj sport od svoje osme godine. Tako da sam samo trebao vratiti sve ono što znam“, izjavio je Kevin nakon utakmice.

Irving je imao 26 poena, a Caris LeVert je dodao još 20. Netsi su imali prednost od 38 poena u jednom dijelu utakmice, a Steve Nash nije mogao početi bolje na klupi Netsa.

Kod Warriorsa Stephen Curry je ubacio 20 poena i imao je deset asistencija. Steve Kerr nakon utakmice nije bio zadovoljan nastupom svoje momčad. Warriorsi su izgledali nemoćno i Netsi su imali potpuno kontrolu cijeli susret.

Los Angeles Lakers vs Los Angeles Clippers 109:116

Imali smo odmah veliki gradski derbi na početku sezone. Lakersi su imali priliku još jednom proslaviti naslov nakon što su prije početka utakmice svaki član Lakersa dobio prsten za osvojeni naslov. Ali Clippersi su slavili u prvoj utakmici.

Paul George imao je 26 od 33 poena u drugom poluvremenu. Kawhi Leonard imao je 26 poena i Clippersi su slavili u ovom susretu. George je imao 13-18 šut i pogodio je pet trica u sjajnoj prvoj utakmici nakon što je potpisao produženje ugovora.

Ovo je prva pobjeda novog trenera Tyronna Luea. LeBron James je imao 22 poena, a Anthony Davis 18. Lakersi su imali samo 72 dana odmora nakon što su pobijedili Miami Heat u finalu.

LeBron je ozlijedio gležanj i zbog toga je imao samo 28 minuta u ovoj utakmici. Nicolas Batum i Ibaka su startali za novu momčadi, a bivši igrači Lakersa Lou Williams i Ivica Zubac su ubacili po 11 poena.