Celticsi obranili domaći parket i povveli 2:0, Cavsima nedovoljan i Jamesov triple-double

Nova pobjeda Celticsa na domaćem terenu. Još jedna odlična utakmica Celticsa koji odlaze u Cleveland s vodstvom od 2-0 u seriji…

Boston Celtics (2) – Cleveland Cavaliers (4) 107:94 (2-0)

Nakon odlične prve utakmice Celticsi su nastavili u istom ritmu te su upisali i drugu pobjedu na domaćem terenu. Sada imaju 9-0 omjer pobjeda i poraza na u TD Gardenu u ovogodišnjem doigravanju.

LeBron James je ostvario  triple-double, Kevin Love double-double, ali ostatak momčad je bio očajan i to nije bilo dovoljno za pobjedu Cavsa. “Borit ćemo se“, izjavio je Rozier poslije utakmice. “U ovom trenutku nije nas briga ako pobijedimo za pola koša. Ako pobijedimo, to je najvažnije.”

James je ubacio 21 poen od 27 Cavsa u prvoj četvrtini, a ovo mu je peta utakmica u doigravanju u kojoj je ubacio 40+ poena. No, nakon udarca kojeg je dobio u vrat James nije bio isti. Na kraju prvog poluvremena Cavsi su imali prednost od sedam poena.

U drugom poluvremenu Celticsi su nadigrali Cavalierse 59:39. Odmah u trećoj četvrtini Celticsi preokreću susret, nju pobjeđuju rezultatom 36:22, te imaju vodstvo 84:77.

Celticsi dominiraju defanzivno u četvrtoj. Dopustili su Cavsima samo 17 poena, a Boston je postigao 23. Cavsi su u velikim problemima. Izgledali su ipak nešto bolje nego u prvoj utakmici, ali Boston ima rješenja za njih u oba smjera i morat će jako puno raditi ako žele uopće doći do pobjede na domaćem terenu.