Cedevita nestvarno okrenula Lokomotiv pa prosula vodstvo za drugi poraz u Eurokupu!

Nakon uvodnog poraza protiv Limogesa te pobjeda protiv berlinske Albe te Arke Gdynije, Cedevita je na parketu Doma Sportova ugostila Lokomotiv iz Kubana te nakon očajnog prvog poluvremena zamalo izvela jedan od najljepših preokreta sezone, no u posljednjim minutama utakmice ipak je čvršći bio Lokomotiv te slavio s 85:81!

U danu prepunom iznenađenja, gdje je najbolji hrvatski klub ostao bez dugogodišnjeg sportskog direktora Mateja Mamića, prevelika je prepreka za Cedevitu bila ruska momčad prepuna zvijezda.

Ušli su Vitamini respektabilno u utakmicu, no već nakon prvih deset minuta propusna obrana učinila je svoje, pa je tako u početnoj četvrtini kroz mrežicu zagrebačkog kluba prošlo čak 29 koševa za +9  Rusa.

A drugi dio – potpuni potop! U šest i pol minuta igre druge četvrtine Cedevita je zabila dva poena, a Lokomotiv 17! Dominirao ih je cijelo vrijeme nestvarni Dmitri Kulagin, bek šuter koji je sredinom druge četvrtine imao 21 poen – na Cedevitinih 22…  Krenula je onda vitaminska mini-eksplozija, napravila je Ceda seriju 5:0, Elgin Cook je bacao loptu kroz noge protivničkim igračima, a onda je Jamel McLean polijepio par blokada na njega te vranio momentum u rusku korist. Ipak, Vitor Benite nije se dao, utrpao je par trica, a Vitamini su s preko dvadeset razlike došli na nezgodnih, ali dostižnih -14.

Konsolidirali su se Vitamini u trećoj četvrtini, redovno dolazili na manje od -10, a heroj je opet bio Benite! Može li taj čovjek promašiti tricu!? Karlo Žganec igrao je odlično, a to se i vidjelo na rezultatu kad je on na terenu, a Josh Maggette trpao je trice preko ruke te je Cedevita nestvarnom četvrtinom došla do +3 pri ulasku u zadnjih deset minuta!

I digli su se Vitamini i na +6, Maggette je nastavio s nerezonskim tricama koje su ulazile, a onda je na pet minuta do kraja utakmice – čarolija prestala. Čvrsta obrana Rusa ograničila je već i ovako loš i nerezonski napad Cedevite čiji igrači jednostavno više nisu stavljali teške šuteve kao prije. Dvije minute do kraja bili su Vitamini opet u minusu, i to šest razlike, a na kraju nisu uspjeli stići razliku.

Samoprozvani kralj tipkovnice, neproduktivni lajavac i jedini čovjek na Zemlji kojemu su u top 5 najdražih igrača Avery Bradley i Gary Harris. U slobodno vrijeme živim poput Ernestsa Gulbisa, izuzev toga što ne igram tenis.