Boston izborio šestu utakmicu protiv Miamija

Boston Celtics vs Miami Heat 121:108 (2-3)

Boston Celtics su i dalje na životu. Upisali su pobjedu protiv Miami Heata u petoj utakmici. Jayson Tatum predvodio je momčad s 31 poenom i deset skokova, Jaylen Brown imao je 28 poena, a Boston je nakon izjednačenog prvog poulvremena ubacio u višu brzinu u drugom poluvremenu i tako stigao do pobjede.

Daniel Theis imao je 15 poena i 13 skokova. Boston je zaostajao 12 razlike na početku utakmicu, Miami je na kraju prve četvrtine imao osam poena prednosti, ali onda je Boston napravio najveću razliku u trećoj četvrtini kada su nadigrali Miami 41:25.

Kod Miamija najbolji je bio Gordan Dragić s 23 poena, ali morao je napustiti utakmicu 4:27 prije kraja zbog prekršaja. Duncan Robinson je ubacio 20 poena. Jimmy Butler ubacio je još 17.

Ključ pobjede za Boston je bila loša trica Miamia. Pogodili su samo sedam trica od 36 pokušaja. U posljednjih 13 četvrtina šutiraju 24,8%.

Boston je igrao sjajno u drugom poluvremenu”, izjavio je trener Miamija Erik Spoelstra. “Zaslužili su to što su dobili. Razumijemo koliko je teško pobijediti u playoffu. Nismo se dovoljno jako borili u obrani i platili smo cijenu za to.”

Boston je u drugom poluvremenu s ukupnih 70:50 nadigrao Miami i tako su uspjeli osati na životu u ovoj seriji.