Bojan Bogdanović odličan u pobjedi Pacersa, drugi triple-double Lonzo Balla

Bojan Bogdanović je ubacio 26 poena u pobjedi Pacersa, Lonzo Ball je imao svoj drugi triple-double u sezoni, a Pistonsi su pobijedili na gostovanju Wolvese.

Toronto Raptors (9-7) – Washington Wizards (11-5) 100:91

Raptorsi su protiv Wizardsa pokušali 39 trica, od toga samo su deset pogodili. Utakmica je većim dijelom bila izjednačena i tek su se u četvrtoj četvrtini Raptorsi uspjeli odvojiti kako bi došli do pobjede. DeRozan je pomogao Raptorsima s 33 poena. Raptorsi su se osvetili za poraz koji su im nanijeli Wizardsi u Torontu, to im je jedini poraz kod kuće ove sezone. U tom porazu su također imali jako lošu tricu, 5-24.

Raptors:

DeMar DeRozan: 15-26, 33p, 8sk, 5as, 2ukr

Wizards:

Bradley Beal: 11-23, 27p, 4sk

Otto Porter Jr.: 6-13, 15p, 6sk

Miami Heat (7-9) – Indiana Pacers (9-8) 95:120

Sjajnu utakmicu imao je Bojan Bogdanović koji je ubacio 26 poena u pobjedi protiv Heata. Miami se držao prvo poluvrijeme i zaostajali su samo tri razlike, ali prijelomna je bila treća četvrtina. Pacersi su tu četvrtinu pobijedili rezultatom 32:13, što je bilo dovoljno za pobjedu i opušteni završetak utakmice. Pacersi su šutirali odličnih 60% iz igre, dok je Miami bio na samo 42,2%. Pacersima je ovo treća pobjeda zaredom.

Brooklyn Nets (6-10) – Golden State Warriors (13-4) 111:118

Kevin Durant nije igrao ovaj susret, ali zato je Curry preuzeo kontrolu i ubacio je Netsima 39 poena. Warriorsi su imali prednost na poluvremenu 64:42. Većinu utakmica ove sezone Warriorsi su prelomili u trećoj četvrtini, ali upravo su tu Netsi bili odlični. Nadigrali su ih 42:34 u trećoj, imali su još sedam razlike u četvrtoj, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

Minnesota Timberwolves (10-6) – Detroit Pistons (11-5) 97:100

Jimm Butler imao je dobru utakmicu, ali je promašivao kada je bilo najvažnije. U završnim sekundama promašio je treće slobodno bacanje i pokušaj za tri na isteku vremena. Pistonsi su uspjeli otići iz Minnesote s pobjedom. Drummond je imao double-double (20p, 16sk) i Pistonsi su ovom pobjedom prekinuli niz od dva poraza zaredom i prekinuli su niz Wolvesa od tri pobjede zaredom.

Phoenix Suns (7-11) – Chicago Bulls (3-11) 113:105

Šest igrača Sunsa završilo je utakmice s dvoznamenkastim brojkama. Rookie Lauri Markkanen igrao je na sveučilištu Arizona, postigao je 26 poena, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Bullsa. Sunsi igrali dobru timsku košarku i imali su rekord  sezone 32 asistencije na 45 uspješnih šuteva. Bullsi su se dobro držali veći dio utakmice, ali su u poslejdnjoj četvrtini pali i tu su ih Sunsi nadigrali 28:21.

Los Angeles Lakers (7-10) – Denver Nuggets (9-7) 127:109

Lonzo Ball imao je u ovoj utakmici triple-double, napokon i pozitivne vijesti o njemu. Lakersi su dominirali u ovom susretu i to je Ballu bio drugi triple-double u rookie sezoni. Magic Johnson i Ball su jedini igrači Lakersa u povijesti s više od jednog triple-doublea u rookie sezoni. Magic ih je imao sedam. Lakersi su imali prednost od 22 poena u prvom poluvremenu, Nuggetsi su pokušali vratiti u trećoj, ali onda su opet Lakersi nadigrali u četvrtoj četvrtini Nuggetse (28:25).