Bogdanu Bogdanoviću rekord karijere, savršena večer Zupca, Bucksi osigurali prvo mjesto

Fantastičan susret imao je Bogdan Bogdanović koji je ubacio 35 poena u pobjedi Kingsa. Zubac je imao šut 10-10, a odličnu utakmicu imao je i Jusuf Nurkić u pobjedi Blazersa…

Milwaukee Bucks vs Miami Heat 130:116

Giannis Antetokounmpo i Khris Middleton postigli su po 33 poena, a Bucksi su upisali protiv pobjedu protiv Miamija i tako su osigurali prvo mjesto Istočne konferencije.Miami se dobro držao u prvom poluvremenu, imali su vodstvo od 17 poena razlike, ali onda su Bucksi počeli igrati puno bolje. Prvo su smanjili na samo šest razlike u trećoj četvrtini, a onda su pobijedili u četvrtoj četvrtini rezultatom 38:18. Bucksima je ovo bila 55. pobjeda u sezoni. Miami je igrao ovaj susret bez Jimmyja Butlera i Gorana Dragića.

Dallas Mavericks vs Los Angeles Clippers 111:126

Kawhi Leonard predvodio je Clipperse s 29 poena u pobjedi Clippersa protiv Mavsa. Paul George je ubacio 24, a savršenu večer imao je Ivica Zubac koji je imao 21 poena uz šut 10-10, a uz to je uhvatio i 15 skokova. Clippersi su šutirali 54% protiv Mavsa. Kristaps Porzingis je imao 30 poena, a Luka Dončić je imao 29 poena. Clippersi su imali vodstvo od 12 poena u trećoj četvrtini, a onda su se Mavsi vratili i izjednačili susret sredinom četvrtine. No, nisu imali snage za više. Clippersi su imali devet poena zaredom i osigurali su pobjedu protiv Mavsa.

Denver Nuggets vs Portland Trail Blazers 115:125

Damian Lillard j edominirao u susretu protiv Nuggetsa. Izjednačio je rekord organizacije s 11 pogođenih trica i postigao je 45 poena. Blazersi su korak bliže osmom mjestu nakon što su pobjedili Nuggetse. Lillard je imao šut 11-18, a osim toga imao je i 12 asistencija. Blazersi su sada na pola utakmice od Memphisa u utrci za osmo mjesto. Gary Trent Jr. je imao 27 poena, a Jusuf Nurkić je ubacio 22. Kod Nuggetsa Michael Porter Jr. imao je 27 poena i uhvatio je 12 skokova. Nuggetsi su ostali na trećem mjestu Zapadne konferencije. Nuggetsi su četvrtu četvrtinu igrali većinom sa zamjenama, a Nikola Jokić je odigrao 24 minute. Završio je susret s osam poena, pet skokova i 13 asistenicja.

Sacrameno Kings vs New Orleans Pelicnas 140:125

Bogdan Bogdanović postigao je rekord karijere 35 poena. De’Aaron Fox imao je 30 poena, deset asistencija za Kingse. Ovo je prva pobjeda Kingsa u četiri pokušaja u nastavku sezone. Kingsi su šutirali 54%. Zion Williamson i Brandon Ingram imali su po 24 poena za Pelicanse. Willamson je ubacio prvih osam šuteva, a onda je imao na kraju šut 10-12. Pelicansi nisu uspjeli napraviti ništa u drugom poluvremenu kako bi došli do pobjede. Kingsi su imali kontrolu većinu susreta. Kingsi su u prvoj četvrtini ubacili čak 49 poena.

Phoenix Suns vs Indiana Pacers 114:99

Houston Rockets vs Los Angeles Lakers 113:97