Bogdanović najbolji strijelac u pobjedi Pacersa, Bucksi svladali Warriorse

Spursi su upisali važnu pobjedu protiv Thundera, Bojan Bogdanović je bio odličan u pobjedi Pacersa, novi poraz Warriorsa…

Detroit Pistons (35-40) – Washington Wizards (41-34) 103:92

Pistonsi su tek posljednjih mjesec dana počeli igrati ozbiljnu košarku. Iako je i dalje jako teško, Pistonsi se mogu nadati playoffu, ako Bucksi budu gubili utakmice. Domaćini su glavnu prednost osigurali u trećoj četvrtini kada su pobijedili 32:17. Pokušali su se vratiti Wizardsi u četvrtoj četvrtini, ali nisu uspjeli. Detroit još zaostaje pet utakmica za playoff mjestom na Istočnoj konferenciji. Bili su bez Blakea Griffina, ali je zato vrhunsku pick and roll predstavu imao Andre Drummond.

Pistons:

Andre Drummond: 10-16, 24p, 23sk, 4as

Wizards:

Bradley Beal: 6-17, 15p, 5sk, 2ukr

Miami Heat (41-35) – Chicago Bulls (24-51) 103:92

Miami ne smije službeno slaviti, ali još malo i doći će napokon do doigravanja. Imaju osam pobjeda zaredom na domaćem terenu. Bullsi su šutirali samo 37% na gostujućem terenu i dalje nemaju desetu pobjedu na gostovanju. Miami treba još jednu pobjedu ili poraz Detroita ako žele osigurati 20. playoff u posljednjih 30 sezona. Za Bullse je ovo bio sedmi poraz zaredom. Miami je imao prednost veći dio utakmice, jedino kada su zaostajali je 14 sekundi u prvoj četvrtini.

Heat:

Josh Richardson: 8-16, 22p, 5sk, 3as

Goran Dragić: 6-11, 17p, 5sk, 5as

Bulls:

David Nwaba: 4-11, 15p, 7sk, 4as

San Antonio Spurs (44-32) – Oklahoma City Thunder (44-32) 103:99

Spursi su jedna od najboljih momčadi na domaćem terenu. Ovo im je 30. pobjeda u sezoni na domaćem terenu, pobjeda koja će im pomoći osigurati playoff. Aldridge je bio vrhunski u ovoj utakmici, imao je double-double unatoč ozljedi koljena u porazu protiv Wizardsa. Spursi su se vratili na četvrto mjesto Zapadne konferencije. Russell Westbrook je imao solidnu utakmicu, ali je promašio nekoliko trica pred kraj utakmice. Spursi su u posljednjoj četvrtini odigrali dobru obranu, dopustili su samo 18 poena, a postigli su 26 i preokrenuli su susret i pobijedili.

Spurs:

LaMarcus Aldridge: 9-19, 25p, 11sk, 2as, 2blk

Thunder:

Paul George: 9-20, 26p, 7sk, 6as, 4ukr

Russell Westbrook: 7-19, 19p, 11sk, 5as, 3ukr

Sacramento Kings (24-52) – Indiana Pacers (45-31) 103:106

Victor Oladipo ubacio je 13 poena od ukupno 24 u četvrtoj četvrtini uključujući slobodna bacanja 2,5 sekunde prije kraja utakmice. Imao je odličnu podršku od Bojana Bogdanovića koji je ubacio 25 poena, a za Pacerse je ovo bila 45. pobjeda u sezoni i 19. na gostujućem terenu i sada imaju pozitivan omjer i u gostima. Pacersi su imali prednost 99:91 tri minute prije kraja. Onda je Buddy Hield ubacio sedam poena zaredom, a Bogdanović je pogodio slobodna za Pacerse. Onda je Bogdan ubacio tricu 3,4 sekunde prije kraja za smanjenje vodstva na jedan razlike. Nije bilo dovoljno vremena za izjednačenje.

Golden State Warriors (54-21) – Milwaukee Bucks (40-35) 107:116

Kevin Durant se vratio nakon ozljede, ali nije igrao jako puno. Izbačen je 2,4 sekunde prije kraja poluvremena. Bucksi su to iskoristili i upisali jako važnu pobjedu. Warriorsi su bili bez Duranta drugo poluvrijeme, a bili su odmah na početku bez Stepha Curryja i Thompsona. Za Buckse je ovo bila 40. pobjeda u sezoni. Durant predvodi ligu po izbačajima iz susreta i ima 14 tehničkih. Još mu nedostaju dvije kako bi dobio suspenziju od jedne utakmice.