Antetokounmpo zakucao za pobjedu Bucksa, Hornetsi iznenadili Warriorse, Mavericksi rekordni protiv Pelicansa

Rocketsi su izgubili peti susret zaredom. Warriorsi su izgubili protiv Hornetsa, a Bukcsi su pobijedili iako je kod prodora Giannis nagazio out liniju, poslije toga je zakucao za pobjedu. Netsi su uništili Miami…

Washington Wizards (20-16) – Houston Rockets (25-9) 121:103

Rocketsi su imali fantastičan ulazak u sezonu. Od prvih 29 utakmica pobijedili su 25. No, sada je došao onaj dio kada su malo u krizi. Ovo je već peti poraz zaredom Rocketsa. Haredn je zabio 20 poena, što mu je najmanje ove sezone. Zbog ozljede prepona Chris Paul nije igrao posljednje tri utakmice, ali sinoć u povratku nije bio impresivan. Prije ovog niza poraza, Rocketsi su imali 14 pobjeda zaredom.

Wizards:

Otto Porter Jr.: 9-16, 26p, 7as, 6sk, 2ukr

Bradley Beal: 9-17, 21p, 2sk

Rockets:

James Harden: 7-14, 20p, 4as

Toronto Raptors (24-10) – Atlanta Hawks (9-26) 111:98

Velika je razlika u igri na gostovanju i kod kuće kod Raptorsa. Stvarno velika i to su pokazali sinoć protiv Hawksa. Od 14 odigranih utakmica kod kuće, oni su sinoć upisali 13. pobjedu. Imaju samo jedan poraz i u tom dijelu su najbolji u NBA ligi. Ovo im je bila 11. pobjeda kod kuće zaredom. Već u prvoj četvrtini imali su vodstvo i do kraja treće četvrtine imali su prednost od 19 poena razlike. Raptorsi su mogli igrati opuštenije, a Hawksi se nisu mogli vratiti.

Raptors:

DeMar DeRozan: 10-18, 25p, 5as, 2ukr

Hawks:

Taurean Prince: 12-16, 30p, 10sk, 2blk

Oklahoma Cty Thunder (20-16) – Milwaukee Bucks (19-15) 95:97

Kontroverzna završnica u Oklahomi gdje je Giannis Antetokounmpo 1,3 sekundi prije kraja, kod prodora kod osnovne linije, zagazio na crtu i zakucao za pobjedu. Pošto suci utakmice nisu dosudili ništa, prilikom gledanja ponovljenje snimke nisu bili u mogućnosti dati loptu Oklahomi i poništiti koš. Bucksi su već u prvoj četvrtini imali ogromnu prednost, 38:18, ali kroz iduće tri četvrtine, Thunderi su igrali puno bolju utakmicu i polako su se vraćali. Ali ipak pogrešna sudačka odluka donijela je pobjedu Bucksima.

Thunder:

Rusell Westbrook: 16-34, 40, 14sk, 9as

Bucks:

Giannis Antetokounmpo: 10-16, 23p, 12sk, 6as

New Orleans Pelicans (18-17) – Dallas Mavericks (12-25) 120:128

Svoj prvi triple-double u karijeri imao je rookie Mavsa Dennis Smith Jr. Mavsi su imali i rekord organizacije od 22 postignute trice u pobjedi protiv Pelicansa. Smith je imao 21 poen, 10 skokova i 10 asistencija. Pogodio je pet od sedam trica. “Skoro sam imao quadruple-double zbog puno izgubljenih lopti (sedam). Suigrači su me bodrili i govorili su mi da samo nastavim igrati”, izjavio je Smith poslije utakmice.

Pelicans:

Anthony Davis: 12-22, 33p, 5sk, 2as, 2ukr

DeMarcus Cousins: 11-24, 32p, 20sk, 8as, 2ukr, 5blk

Mavericks:

Dennis Smith Jr.: 8-12. 21p, 10sk, 10as

Miami Heat (18-17) – Brooklyn Nets (13-22) 87:111

Netsi su osramotili Miami. Na početku susreta Miami je imao vodstvo 18-8, a u idućih 28 minuta bilo je 85:37 za Netse. Imali su u jednom trenutku čak 38 poena prednosti. Ovo im je prva pobjeda protiv Miamija nakon dvije godine. U drugoj i trećoj četvrtini Netsi su ukupno postigli 71 poen, dok je Miami imao samo 40. “Ne znam. Nastaviti ćemo se boriti sve dok ne pronađemo rješenje”, rekao je poslije utakmice trener Heata Erik Spoelstra.

Heat:

Josh Richardson: 7-12, 19p, 2as

Nets:

Joe Harris: 7-9, 21p, 7sk

Chicago Bulls (13-22) – Indiana Pacers (19-17)

Bullsi nastavljaju s odličnim partijama. Mirotić je predvodio Bullse u prvom poluvremenu, dok je Pacerse dokrajčio rookie Markkanen koji je postigao rekord karijere 32 poena. Ovo im je bila treća pobjeda zaredom. U posljednjih deset utakmica imaju omjer 8-2. Chicago je u ovoj utakmici ubacio 18 trica od 39 pokušaja. Također Bullsima je ovo sedma pobjeda kod kuće zaredom.

Bulls:

Lauri Markkanen: 11-17, 32p, 7sk

Nikola Mirotić: 10-20, 28p, 4sk, 4as

Pacers:

Darren Collison: 12-16, 30p, 5as, 3sk, 2ukr

Bojan Bogdanović: 2-10, 13p, 3sk, 2as

Sacramento Kings (12-23) – Phoenix Suns (14-23)

Booker je postigao 13 poena od 26 u posljednjih pet minuta utakmice. Devin je propustio devet utakmica zbog ozljede. Nije imao najbolji dan protiv Kingsa, šutirao je 9-25, ali Sunsi su imali seriju poena 17:4 do kraja utakmice i tako su uspjeli pobijediti Kingse. Odličnu večer imao je i T.J. Warren koji je postigao 26 poena, a on je pomagao Sunsima kada Bookeru nije išlo, što je bilo veći dio utakmice.

Los Angeles Lakers (11-23) – Los Angeles Clippers (15-19) 106:121

Blake Griffin se vratio na parket. Pomogao je Clippersima doći do pobjede protiv Lakersa. Ubacio je 24 poena, ali nažalost Clippersima se opet ozlijedio igrač. Austin Rivers ozlijedio je tetivu. Već su izgubili Patricka Beverleya i Danila Gallinarija. Teška sezona se nastavlja za Clipperse. Ovo je bio peti poraz Lakersa zaredom.

Lakers:

Jordan Clarkson: 9-16, 20p, 8as, 5sk

Clippers:

Blage Griffin: 6-15, 24p, 6as, 6sk

Miloš Teodosić: 3-8, 11p, 7as, 5sk

Golden State Warriors (28-8) – Charlotte Hornets (13-22) 100:111

Hornetsi su opet iznenadili. Ove sezone su očajni na gostovanju. Prije ove utakmice imali su dvije pobjede na gostovanju i 12 poraza. Ovo im je bila treća pobjeda. Sjajan je bio Dwight Howard koji je postigao rekord sezone 29 poena. Bez obzira na to što Curry ne igra nitko nije očekivao poraz Warriorsa protiv Hornetsa.